Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Atjaunotajā VEF Kultūras pilī tiek uzsākts jauns koncertu cikls “Come Prima”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Atjaunotajā VEF Kultūras pilī tie...

2018. gada 12. janvāris

Ar koncertu “Fantāzijas un dejas” 2018. gada 24. janvārī plkst. 19.30 VEF Kultūras pils sadarbībā ar Latvijas Radio 3 ”Klasika” aizsāk kamermūzikas koncertu un sarunu ciklu “Come Prima”.

Koncertos VEF Kultūras pils Kamerzālē klausītājiem būs iespēja atgriezties pie mājas muzicēšanas pirmsākuma, izbaudīt atbrīvotu un mājīgu gaisotni, veidot mūzikas draugu kopu, kas uzticas profesionālu mūziķu piedāvājumam, iedvesmojas no izzinošām sarunām un muzikālā baudījuma, un rod prieku savstarpējā saskarsmē.

Būtiska koncertu sastāvdaļa ir sarunas – ne tikai mūzikas valodā, bet arī muzikologa veidotais koncertprogrammas otrais plāns, kas iepazīstina ar izpildāmo mūziku, atklāj jaunus kontekstus un laikmeta zīmes gan mūzikas laukā, gan izpildītājmākslinieku personībās. Sadarbība ar Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītājiem, muzikologiem Gundu Vaivodi, Lieni Jakovļevu un Andri Dzenīti ir lielisks garants interesantam, izzinošam un aizraujošam ceļojumam kamermūzikas pasaulē.

Pirmajā šī cikla programmā 24.janvārī klausītāji tiks aicināti ceļojumā uz fantāziju un deju pasauli. Franča Šūberta Polonēzes un Fantāzijas, Antonīna Dvoržāka slāvu dejas, Ludviga van  Bēthovena un Henriha Volfa dziesmas būs šī ceļojuma muzikālais pamats. Koncerta programmas centrālo asi veidos Franča Šūberta Latvijā maz atskaņoti opusi. Koncertprogrammas veidotāji un dalībnieki ir izcilās pianistes Dace Kļava (klavieres), Herta Hansena (klavieres), solisti Laura Purena (soprāns) un Edgars Skarbulis (bass). Koncertu vada: muzikoloģe, Latvijas Radio 3 ”Klasika” direktore Gunda Vaivode.

Cikla nākamajos koncertos klausītājus gaida tikšanās ar izcilo ansambli “Brokastis četratā”, kura izsmalcinātā spēle piedāvā unikālu klasiskās mūzikas un džeza sintēzi, tostarp arī gaumīgu jokošanos, programmu 28.februārī vadīs komponists Andris Dzenītis. Savukārt, 25.aprīlī programmā “Trioletas. Ziedonis un mūzika” uzstāsies pazīstamie mūziķiDita Krenberga (flauta), Inta Sunepa (čells) un Juris Žvikovs (klavieres), koncertu vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva. Šī programma būs īpašs veltījums mūsu izcilā un iemīļotā dzejnieka Imanta Ziedoņadaiļradei, paši mūziķi lasīs viņa dzeju no krājuma “Trioletas”.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

Sīkāka informācija: www.vefkp.lv 

Publicitātes foto.

 

Informāciju sagatavoja:

Sandra Zandberga

VEF Kultūras pils mākslinieciskā vadītāja

E-pasts: sandra.zandberga@riga.lv

www.vefkp.lv

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 22.marts, 2018, 11:39
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv