Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Dejotāja un horeogrāfe Vija Vētra ar koncertu RTU atzīmēs 74 skatuves gadu jubileju

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Dejotāja un horeogrāfe Vija Vētra...

2017. gada 15. jūnijs

Pazīstamā dejotāja, horeogrāfe, lektore un pedagoģe Vija Vētra ar koncertu «Saknes un spārni» 15. jūnijā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1, atzīmēs 74 gadus skatuves darbā, kā arī sava mūža 94 gadu jubileju. Koncerta sākums plkst. 19.00.

Kopš 1990. gada ik vasaru V. Vētra no ASV ierodas Latvijā un sniedz koncertus, meistarklases, vada svētbrīžus. Šogad viņas vadītās indiešu sakrālās dejas meistarklases notiks 6. un 13. jūnijā plkst. 19.

V. Vētra savu dejas mākslu izkopusi Vīnes Mūzikas akadēmijas un konservatorijas deju nodaļā, indiešu klasiskās dejas Indijā, spāņu flamenko Spānijā un moderno skatuves deju Vīnē un ASV. Par sevi V. Vētra allaž teic: «Dodiet tikai man skaņu, es to izdejošu! Ja nebūs skaņas, es izdejošu arī klusumu.»

Mākslinieces mūžs lielākoties aizvadīts tālumā no Latvijas. Pēc Otrā pasaules kara bēgļu gaitas viņu aizveda uz Vāciju, bet jau drīz vien V. Vētrai pavērās iespēja atstāt trūkuma mākto Bavāriju un izceļot uz Austrāliju. Pēc tur nodzīvotiem 16 gadiem radošā darbība V. Vētru aizveda uz ASV, kur viņa dzīvo joprojām.

Māksliniece teic, ka jūtot – viņa ir vajadzīga Latvijai, tāpēc katrā viesošanās reizē cenšas dot, ko vien var. Viņa uzstājusies gan Nacionālajā teātrī, gan Jaunajā Rīgas teātrī, RTU un koncertzālē «Ave Sol», vadījusi kursus J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, RTU un citur, sniegusi meistarklases jaunajiem mūziķiem Ogrē, Siguldā un Liepājā. 1999. gadā V. Vētra apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni, 2001. gadā klajā nākusi viņas biogrāfiska grāmata «Deja un dvēsele».

V. Vētras oriģināldeju koncertā «Saknes un spārni» 15. jūnijā piedalīsies RTU stīgu ansamblis «Gaiva», čelliste Undīne Balode, aktrises Raimonda Vazdika un Indra Burkovska, kā arī V. Vētras audzēkņu grupa «Rituāls». Biļetes uz var iegādāties «Biļešu paradīzē». Cena – 10 EUR.

Dalības maksa indiešu sakrālās dejas meistarklasē, kas 6. un 13. jūnijā notiks RTU Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1, Rīgā, ir 5 EUR.

 

Informāciju sagatavoja:                                                                   Papildu informācija:

Māra Miķelsone,                                                                            Asja Visocka,

RTU Ārējās komunikācijas nodaļas                                                 RTU Kultūras centra vadītāja

projektu vadītāja                                                                            Tālr. 67089477

E-pasts: Mara.Mikelsone@rtu.lv

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.aprīlī, 2018, 17:56
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv