Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

VASA

Teksta izmērs: A A A

 

Kolektīva pilnais nosaukums
Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Ritums" Tautas lietišķās mākslas studija "Vasa"

Kolektīva juridiskā piederība
Kultūras un tautas mākslas centrs RITUMS

Dibināšanas gads
1972.

Dalībnieku skaits
15

Kolektīva vadītāji
Vadītāja Maija Maskalāne

Nodarbību vieta
Laimdotas iela 42, Rīga

Nodarbību laiki
Ceturtdienās no 16.00 līdz 20.00

Kontaktpersona
Maija Maskalāne, tālr. 26486957; e-pasts maija.maskalane@gmail.com

Informācija par kolektīvu

1972.gadā Poligrāfiķu klubā Maigas Pubules vadībā savu darbību uzsāka pinēju kopa. Kopai paplašinoties un augot pinēju meistarībai, 1982. gadā pinēju pulciņš kļuva par Tautas lietišķās mākslas studiju VASA. Studijas pastāvēšanas laikā mūsu pinēji ir piedalījušies izstādēs un kultūras sarīkojumos Rīgā, citās Latvijas pilsētās un novados, Lietuvā, Baltkrievijā, Krievijā, Šveicē, Anglijā, Čehijā, Francijā, Vācijā, Portugālē, Amerikā – Vašingtonā. Vairāki darbi ir iepirkti Austrālijā, Norvēģijā, Dānijā un Zviedrijā kā arī Etnogrāfiskā brīvdabas un Britu muzeja krājumos.


Aicinājums mācīties pīt studijā "Vasa"
Viena no ļoti senām nodarbēm ir bijusi dažādu priekšmetu pīšana no dabas materiāliem – kārkliem, egļu un priežu saknēm, meldriem, doņiem, salmiem, bērzu tāsīm u.c. dabas materiāliem. Mūsdienās amatnieku izstrādājumi ir nopērkami veikalos, pie amatniekiem, tirgos, mākslas salonos. Taču „smalkie” pinumi no egļu saknītēm vai arī no kārklu sloksnēm ir ļoti dārgi vai arī to vispār tirdzniecībā nav.  Tie ir priekšmeti, kuri papildina interjeru un kalpo praktiskam nolūkam – dažādi grozi, lielas un mazas cibas, tīnes, šķīvji, paplātes vāceles un arī mēbeles. Mūsuprāt, pinumi ienes mājās mieru, jo ir sakārtoti savos vijumu rakstos.
Lai nodotu tālāk šī amata prasmes un „gudrības”,vēlamies mācīt „smalko” un citu pinumu darināšanu gan iesācējiem, gan interesentiem ar priekšzināšanām mūsu Tautas lietišķās mākslas studijā "Vasa".

Aicinām nākt mācīties pīt Meistaru mājā Rīgā, Laimdotas ielā 42, ceturtdienās no plkst. 16.00 līdz plkst. 20.00, lai tautas māksla „ietu” tautā. Lūdzu, iepriekš pieteikties pa kontaktinformācijā norādīto tālruni.


 

 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.maijā, 2018, 21:44
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv