Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Simtgades spēlfilmu „Bille” kinoteātros sāks izrādīt 20. aprīlī

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Simtgades spēlfilmu „Bille” kinot...

2018. gada 16. aprīlis

Režisores Ināras Kolmanes jauno pilnmetrāžas spēlfilmu „Bille” Latvijas kinoteātros sāks izrādīt piektdien, 20. aprīlī. Kinoteātrī „Splendid Palace” (Elizabetes ielā 61) plkst. 19.00 paredzēta filmas oficiālā pirmizrāde.

Ģimenes filma stāsta par mazo septiņgadnieci Billi, kas mīt 30. gadu Latvijā. Spītējot nabadzībai un ikdienas grūtībām, nesaņemot mīlestību un iedrošinājumu ģimenē, nespējot iederēties apkārtējā sabiedrībā, Bille neatsakās no saviem sapņiem, nelokās un nelūst, bet atrod pati savu ceļu. Kopā ar draugiem Bille gan pārliecinās, cik reizes iespējams izbraukt karuselī, pirms sagriežas galva, gan dodas meklēt sapņu zemi Leiputriju brīdī, kad, šķiet, mājās atgriezties vairs nedrīkst.

Galveno lomu filmā atveido Rūta Kronberga. Viņa izturēja konkursu, kurā piedalījās vairāki simti meiteņu, taču filmas režisore Ināra Kolmane atceras, ka jau pirmajā tikšanās reizē ar Rūtu izveidojusies īpaša saikne. Atsaucot atmiņā aktieru atlases notikumus, Ināra saka: „Meklējot meiteni, noteicošais nebija vizuālā līdzība, bet gan spēja iejusties Billes tēlā un izdzīvot to. Rūtai tāpat kā Billei ir vērīgs acu skatiens, kas spēj pamanīt un izjust lietas, kas pieaugušajiem steigā šķiet nesvarīgas, viņas abas ir lielas lasītājas un fantazētājas.” Tagad, kad darbs pie filmas ir pabeigts, vislielāko gandarījumu sniedz apziņa, ka izdarīta pareizā izvēle.

Billes mammas lomā filmā iejutusies aktrise Elīna Vāne, savukārt tēvu spēlē Artūrs Skrastiņš. Vecmāmiņas lomu atveido Lolita Cauka. Filmā piedalās arī citi pazīstami latviešu aktieri – Lilita Ozoliņa, Gundars Āboliņš, Guna Zariņa, Pēteris Liepiņš, Vilis Daudziņš, Maija Doveika, Ilze Vazdika, Dace Makovska, Dace Bonāte, Agris Māsēns, Leons Krivāns un citi.

Filma tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo Kino centru, Lietuvas Kino centru, Čehijas Kino centru un Latvijas, Lietuvas un Čehijas kino profesionāļiem, tāpēc preses konferencē piedalīsies arī filmas Bille kopproducenti no Čehijas un Lietuvas.

Filma tapusi Latvijas Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei un tās pamatā ir populārās rakstnieces Vizmas Belševicas daļēji autobiogrāfiskā romāna “Bille” motīvi. Filmas izplatītājs Latvijā ir UzKino. 

Vairāk par filmu Bille var uzzināt, sekojot tīmekļa vietnei www.facebook.com/BilleTheFilm

Filmas treileris - https://vimeo.com/263295544

 

Informāciju sagatavoja

Evita Bērziņa, producenta asistente

e-pasts: evita.austra@gmail.com

www.devini.lv

www.facebook.com/BilleTheFilm

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 24.aprīlī, 2018, 21:18
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv