Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

TDA “Rotaļa” koncertā izdejos visu laiku iemīļotākās tautas dejas

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi TDA “Rotaļa” koncertā izdejos vis...

2018. gada 9. aprīlis

14. aprīlī VEF Kultūras pilī, Ropažu ielā 2, notiks tautas deju ansambļa „Rotaļa” pavasara koncerts „Visa mana istabiņa jeb Rotaļnieku pūra lāde”. Plkst. 18.00 uz skatuves satiksies visu paaudžu Rotaļnieki – TDA „Rotaļa”, VPDK „Mana Rotaļa”, VPDK „Rotaļa XO” un VPDK „Daugava”, lai košā koncertā izdejotu savas visu laiku iemīļotākās dejas. 

Pēc pašu dejotāju vēlēšanās koncertā iekļautas gan latviešu tautas deju klasiķu, gan Rotaļnieku iemīļotās Aijas Baumanes un Ginta Baumaņa dejas, gan pēdējos gados radītā citu autoru jaunrade.

Uldis Žagata latviešu skatuviskajai tautas dejai devis nerimstošu dejotprieku ar savām azartiskajām horeogrāfijām. Harijs Sūna, kas bijis gan pedagogs, gan deju zinātnieks, radījis tādas daiļrades, kuras savā repertuārā iekļauj ikkatrs tautas deju kolektīvs. Alfrēds Spura ielicis savu dvēseli katrā radītajā dejā tā, ka to sajūt jebkurš, kas to dejo – arī 1973. gadā veidotajā "Ir 1873.gads. Dimd Rīga", kuras pamatā ir Raimonda Paula dziesma "Manai Dzimtenei". Tā laika dejotājiem šī deja tik ļoti bija "iesēdusies kājās", ka spēja to atjaunot, balstoties uz atmiņu, lai Simtgades Deju svētkos par to varētu priecāties ikviens. Savukārt, Vilis Ozols, saukts par Zemgales deju ķēniņu, ir bijis kā lielisks pedagogs, tā radošs horeogrāfs, kura dejas vairākkārt iekļautas Deju svētku repertuārā. Taču Aija Baumane Rotaļniekiem ir īpaši tuva horeogrāfe – ne tikai bijusi mākslinieciskā vadītāja, bet arī radījusi tieši Rotaļai raksturīgās skatuves pērles, kuras ikkatrs Rotaļnieks spēj nodejot, pamostoties nakts vidū. Tieši tādēļ šo visu izcilo horeogrāfu dejas rādīsim koncertā, lai viņus godinātu.

Šajā koncertā pirmo reizi uz skatuves TDA "Rotaļa" izpildījumā būs redzamas arī dejas no maijā gaidāmā muzikālās apvienības „Raxtu Raxti” deju lieluzveduma „Vēstījums rakstos” ar pavisam jaunām oriģinālmelodijām, kas jau iemantojušas vietu Rotaļnieku sirdīs, kur dejai vienmēr tiek atvēlēta plaša vieta.

TDA "Rotaļa" dejotāji, kuri izdejo ansambļa 72.sezonu un pavisam nesen veiksmīgi startējuši XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku skatē, ir patiesi priecīgi atkal dejot uz savas skatuves atjaunotajās Rotaļnieku otrajās mājās – VEF Kultūras pilī, un parādīt skatītājiem, cik daudz dažādu deju, atšķirīgu raksturu un krāšņu tērpu slēpjas viņu pūra lādē.

Biļetes uz koncertu var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs,

(https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/64629)

un VEF Kultūras pilī.


rotala 6_web.jpg 

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 24.aprīlī, 2018, 21:18
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv