Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Lielās dienas sagaidīšanas svētki...

2018. gada 16. marts

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā, Ieriķu ielā 43A, notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”.  Ieeja pasākumā bez maksas.

Jau pēc dažām dienām nakts piekāpsies un diena kļūs garāka par nakti – iestāsies ilgi gaidītais pavasaris.Par gada cikliskumu vairāk pastāstīs jauniešu folkloras studija “Banga”, kas sniegs muzikālus priekšnesumus, iemācīs jautras rotaļas un par aktīvu mīklu minēšanu pasniegs saldas balviņas.

Galvenā darbošanās notiks olu krāsošanas darbnīcā, kas iepriekšējos gados guvusi ļoti lielu atsaucību. Piedāvāsim olu ietīt dabīgajos materiālos – grūbās, rīsos, karkades lapās, melleņu ievārījumā, sausos ziedos un krūmu lapās. Pēc tam ola nonāks lielajā sīpolu mizu katlā un pēc aptuveni 20 minūtēm ola būs ieguvusi savu individuālo krāsu un rakstus. Ola noderēs, lai piedalītos citās svētku aktivitātēs, piemēram, olu ripināšanas sacensībā.

Mazākie pasākuma apmeklētāji ar vecākiem varēs apgleznot lielo olu, gatavot pavasara sagaidīšanas skaņurīkus un veidot mājas rotu – dzijas saulīti. Lai sasildītu pasākuma apmeklētājus, cienāsim ar siltu tēju.

 

Projektu atbalsta RD Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

Informāciju sagatavoja:

Evija Pučinska

RD IKSD Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” projektu vadītāja

Evija.Pucinska@riga.lv

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 16.marts, 2018, 16:46
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv