Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Tapusi dokumentāla filma “Radītprieks”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Tapusi dokumentāla filma “Radītprieks”

2018. gada 7. marts

Pievienojoties Latvijas Valsts simtgades svinībām un atskatoties uz skolas vairāk kā 30 gadu darbu, tapusi dokumentāla filma par Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolu “Radītprieks”.

Filmas varoņu vidū ir gan mākslinieki, gan bijušie audzēkņi un pedagogi, gan šobrīd skolā strādājošie skolotāji. Mākslas akadēmijas rektors Kaspars Zariņš, pasniedzēji Mārtiņš Ratniks un Andris Vītoliņš, mākslinieki Ieva Maurīte, Iveta Laure, Ieva Kalniņa, Ingemāra Treija – Čivle, Vilnis Heinrihsons, Egils Bormanis, u.c. Skolu absolvējušie ir gan mākslinieki, gan dzejnieki, gan dizaineri, gan citās jomās pazīstami darbinieki, piemēram: dzejniece un tulkotāja Ingmāra Balode, literāte un muzeju darbiniece Ieva Rupenheite, ķirurgs Artjoms Špaks, u.c.

Filma sniedz iespēju iedziļināties Latvijas kultūras un izglītības vidē nozīmīgas sfēras norisēs, ieraudzīt mākslas skolas ikdienu un svētkus gan audzēkņu, gan absolventu un pedagogu acīm. Varam droši teikt, ka nu jau vairākas paaudzes zem Māras Muižnieces Rīgas Māksla skolas jumta atradušas patiesu radītprieku.

Filmu veidojuši skolas pedagogi - pazīstamā režisore Maruta Jurjāne un operators Juris Logins, tekstus rediģējusi Māra Taivane, ierunājis Viesturs Ostens. Filmā izmantoti arī skolas video arhīva un audzēkņu darbu fragmenti, kas radušies skolas pastāvēšanas 30 gados.

Filmas tapšanu finansiāli atbalstījis Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Filmas pirmizrāde notiks 2018. gada 16. martā, 16.50, kinoteātrī “KSuns”, Rīgā, Elizabetes ielā 83/85

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 16.marts, 2018, 16:46
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv