Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Koncertuzvedums “Lai sasaucamies, lai dziedam!” ceļos pa Latviju

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Koncertuzvedums “Lai sasaucamies,...

2018. gada 9. marts

Muzikālais koncertuzvedums “Lai sasaucamies, lai dziedam!” Latvijas tūri sāks ar Rīgas pirmizrādi 25. martā pēc restaurācijas atvērtajā VEF Kultūras pilī. Koncertuzvedumā skanēs dziesmas no latviešu mūzikliem, operetēm un izrādēm, kuras komponējuši Raimonds Pauls, Imants Kalniņš, Zigmārs Liepiņš, Ivars Vīgners u.c.

Krāšņajā koncertuzvedumā piedalīsies populāri Rīgas Operetes teātra solisti - Marlēna Keine, Jolanta Strikaite, Emīls Kivlenieks, Nauris Indzeris, kā arī operetes dejotāji un operetes oķestra grupa diriģenta Kārļa Kundrāta vadībā. Īpašus kostīmus uzvedumam gatavo māksliniece Elīna Milta. Režisors - Valdis Lūriņš.

Koncertuzvedumā “Lai sasaucamies, lai dziedam!” skanēs dziesmas no Raimonda Paula mūzikliem “Māsa Kerija” un “Marlēna”, kā arī no dziesmuspēls “Pāri kas dabonas”; Imanta Kalniņa dziesmuspēles “No saldenās pudeles”, Zigmāra Liepiņa mūzikla “Adata”; Elgas Īgenbergas operetes “Annele” u.c. Koncertuzveduma izskaņā visu vainagos solistu atskaņotā Ivara Vīgnera dziesma, kurai vārdus rakstījis Jānis Peters – “Lai sasaucamies, lai dziedam” no izrādes “Seši mazi bundzenieki”. 

Režisors Valdis Lūriņš: “Šis koncertuzvedums ir stāsts par dzīvi, kas bieži vien ir teātris. Mūzikā ceļosim pa dažādiem dvēseles stāvokļiem – priecīgiem, smeldzīgiem, sapņainiem. Ilūzija ir tā, kas mūsos uztur pozitīvo domāšanu. Cilvēks ir radīts, lai mīlētu un sapņotu. Šis būs muzikāls stāsts par vienkāršām, bet būtiskām vērtībām, ko svarīgi nepazaudēt šajā mūsu dzīves spēlē.” 

Kārlis Kundrāts par pamatnodarbošanos izvēlējies diriģenta arodu, taču ir prasmīgs arī kā vokālās un instrumentālās mūzikas izpildītājs. Senās mūzikas vokālā ansambļa Ars Antiqua Riga un kamerkora Ave Sol mākslinieks. Piedalās programmās ar Valsts akadēmisko kori “Latvija” un Latvijas Radio kori. Kopš 2015.gada Rīgas Operetes teātra koncertmeistars un asistentdiriģents, no 2016. gada “Rīgas kamerorķestra” diriģents.

Koncertuzveduma horeogrāfisko ietērpu veidos Alberts Kivlenieks. Krāšņie kostīmi un scenogrāfija mākslinieces Elīnas Miltas pārziņā.  

Pēc Rīgas koncerta “Lai sasaucamies, lai dziedam” ceļos uz Liepāju, kur 25. aprīlī koncertuzvedumu skatīsies liepājnieki Liepājas teātrī pl. 19.00. Diriģents – Guntars Bernāts.

 

Biļetes Biļešu paradīze kasēs.Atlaides kolektīviem 20+, daudzbērnu ģimenēm uzrādot "3+ ģimenes karti", studentiem, skolēniem, pensionāriem. Informācija pa Latvijas operetes fonda informācijas tālr. 25123145, www.operetesfonds.lv, Facebook.com/LatvijasOperetesFonds; Draugiem.lv/LatvijasOperetesFonds.

Latvijas Operetes fonds, apvienojot profesionālu mākslinieku un sabiedrības centienus, veido Rīgā operetes teātri ar pilnvērtīgu trupu, orķestri un atbilstošām telpām.      


Agija Ozoliņa-Kozlovska

Latvijas operetes fonda valdes priekšsēdētāja

Epasts: operetesfonds@gmail.com

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 16.marts, 2018, 16:46
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv