Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas koncerts Latvijas Kara muzejā

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Latvijas Republikas proklamēšanas...

2017. gada 16. novembris

2017. gada 18. novembrī plkst. 17.00 Latvijas kara muzejā, Smilšu ielā 20, Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači” ielūdz uz Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītu svētku koncertu “Ak, Latvija, kur tavi dēli”. Ieeja bez maksas.

Koncertā skanēs latviešu tautas dziesmas, strēlnieku un leģionāru dziesmas, ar kuru palīdzību klausītājiem tiks iezīmēts karavīra skats uz dzīvi, cīņu gaitām, alkām pēc brīvas valsts, mīlestību un neziņu. Gadsimtu gaitā latviešiem bieži ir nācies ņemt rokā ieročus, lai nosargātu savas dzimtās mājas, savu ģimeni, valodu un kultūru neskatoties uz to, ka bieži par to jāmaksā ar savu dzīvību.

Pašaizliedzīgi cīnoties, latviešu karavīrs, ticis novērtēs un izslavēts visos laikos, kas pierāda tautas gara spēku, izturību un mīlestību pret dzimteni. Folkloras un seno cīņu kopas “Vilkači” svētku koncerts Latvijas Kara muzejā ir kļuvis jau par tradīciju un noslēdzošo pasākumu savai koncertsērijai novembra mēnesī.

Kopš 2013. gada folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači” īsi pirms valsts svētku gadadienas organizē jauniešu patriotiskās audzināšanas koncertu ciklus, kā ietvaros dodas uz dažādām Latvijas skolām, lai atgādinātu un palīdzētu izprast īpašības, kuras ir nepieciešamas, lai nosargātu savu valsti, kultūru, tradīcijas un tautu. Kā ļoti nozīmīgu aspektu savās uzstāšanās reizēs folkloras kopa “Vilkači” min uzmanības vēršanu uz patriotiskā gara saglabāšanu jauniešu vidū. Šī gada 16. un 17. novembrī ar izglītojošu koncertuzvedumu Latvijas skolu jauniešiem “Stalti jāja karavīri” tiks apciemotas Zemgales skolas.


Informāciju sagatavoja:

Evija Spresle

RD IKSD Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” direktores vietniece radošajā darbā

e-pasts: evija.spresle@riga.lv

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.februārī, 2018, 10:58
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv