Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Gundegas Evelones izstāde “Commando” izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Gundegas Evelones izstāde “Comman...

2017. gada 12. oktobris

Izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” (Kungu ielā 3) jaunrades programmas ietvaros no šī gada 21. oktobra līdz 12. novembrim apmeklētājiem būs pieejama Gundegas Evelones izstāde “Commando”. 

Gundegas Evelones izstāde „Commando” ir noslēdzošā izstāde mākslinieces 3 izstāžu ciklā, kas aplūko subjekta un telpas attiecības kā fiziskā, tā jēdzieniskā plānā. Tāpat šī izstāde būs noslēdzošā izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” gada jaunrades programmā “Intro”, kas tiek veidota jau otro gadu.

Izstādes nosaukums ir tieša atsauce uz populāro filmu „Commando” (1985.g.), kur cīņā pret neliešiem galvenais varonis izmanto džungļu sniegtās priekšrocības. Par izstādes vadošo vizuālo motīvu izvēlēta visaptveroša zaļā krāsa, kas netieši sasaucas ar tās kareivīgo nosaukumu. Izmantojot dažādus kinētisku instalāciju elementus, kas nemitīgi mainīs savu fizisko konfigurāciju, tiks paslēptas ierastās telpas robežas. Ekspozīcijā “Commando” apmeklētājs zaudēs orientierus un pieņēmumus par formu, līdzīgi kā ceļotājs džungļos, pazūdot vienotā zaļā organismā, kas savā necaurskatāmībā var slēpt arī pārsteigumus. Skatītājam iekšēji būs jāizdara izvēle - pakļauties vai cīnīties, izlauzties vai saplūst.

Izstādes atklāšana: š.g. 20. oktobrī plkst. 17.00

 

Jau minēts, ka izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” 2016. gadā uzsāka jaunrades programmas “Intro”, ar mērķi piedāvāt iespēju jaunajiem māksliniekiem sevi pierādīt, savukārt apmeklētājiem – baudīt augstvērtīgu, vēl nepieradinātu mākslu.

 

 

Papildu informācija:

Luīze Lismane

Projektu vadītāja,  jaunrades programmas “Intro” kuratore

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība

Rīgas mākslas telpa, Kungu iela 3, LV-1050

E-pasts: Luize.Lismane@riga.lv

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 20.februārī, 2018, 16:47
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv