Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Tikšanās ar autori, režisori un producenti Ilonu Brūveri

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Tikšanās ar autori, režisori un p...

2017. gada 11. oktobris

11. oktobrī plkst.18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks tikšanās un saruna ar autori, režisori un producenti Ilonu Brūveri. Sarunas fokusā - filma “Ievainotais jātnieks”. Filmas pirmizrāde 2017. gada 24. oktobrī, producē studija “Kinolats”. Dokumentāla spēlfilma par tēlnieku Kārli Zāli, kuram līdz ar Latvijas simtgadi svinēsim 130. jubileju.

Pēc sarunas - filmas “Versija Vera” (2010, “Kinolats”) seanss.  Filma 2010. gadā  saņēmusi LIELO KRISTAPU par  labāko dokumentālā kino režiju  un operatora darbu. Režisorei I. Brūverei raksturīgajā creative documentary stilā uzņemtā filma ir par Rīgā dzimušo un starptautiski slaveno padomju tēlnieci Veru Muhinu, kura savulaik paglāba Kārļa Zāles veidoto Brīvības pieminekli no ideoloģiski motivētiem padomju varas uzbrukumiem.

Brīvības piemineklis ir Kārļa Zāles dzimtenes mīlestības apliecinājums, kas pastāvēs, kamēr vien būs un paliks Latvijas valsts. Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi redz lielās, spēcīgās līnijās, tāpat kā tēlniecību, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanos.

Scenārija autores, režisores un producentes Ilonas Brūveres pilnmetrāžas dokumentālā spēlfilma "Ievainotais jātnieks" balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentācijas materiāliem, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, ieskicējot kultūras un mākslas personības un tā laika ideālus. Īpaša sižeta līnija veltīta tēlnieku Kārļa Zāles un Teodora Zaļkalna sarakstei un Brīvības pieminekļa metu konkursa norisei, kas izraisa nesaskaņas  mākslinieku vidū un vieno latviešus ziedot naudu pieminekļa celtniecībai.

Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai, kuru filmā atveido Valmieras teātra aktieris Imants Strads. Filmas konsultante ir mākslas  zinātniece Ingrīda  Burāne, komponists Ēriks Ešenvalds.

Režisore vēl astoņdesmitajos gados pārstāv Hamburgu Starptautiskajā Berlīnes filmu festivālā Berlinale. Brūvere ir dokumentālās spēlfilmas žanra aizsācēja Latvijā, strādājusi arī kā redaktore un žurnāliste  televīzijā un presē, pazīstama kā sabiedrisko attiecību vadītāja, krāšņu Rīgas svētku ceremoniju autore.  Kinooperatore Elīna Bandēna Brūveres filmām Latvijā piešķir glezniecisku vizualitāti. Tandēms par dokumentālo spēlfilmu "Tapieris" Nacionālās kinobalvas konkursā iegūst sešas profesionālās nominācijas, bet "Versija Vera" saņem Nacionālo kino balvu LIELAIS KRISTAPS par režisora un operatora darbu. "Ievainotajam jātniekam" četras profesionālās  nominācijas Nacionālās kino balvas LIELAJAIS KRISTAPS atlasē kā labākajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai, labākajam dokumentālā kino režisoram, labākajam māksliniekam un grima māksliniekam.

"Ievainotais jātnieks" ir filmu studijas KINOLATS un Brūveres jaunākā filma, uzņemta Rīgā un Florencē, piemērojot filmēšanas vietas tēlnieka Kārļa Zāles darbnīcu atmosfērai. Dokumentālais filmas materiāls piedāvā ne tikai inscenētus kinoarhīva kadrus, bet  arī unikālus Brīvības pieminekļa uzņēmumus.

Kants komunikācijas

www.kants.lv
www.facebook.com/kinolats
www.ilonabruvere.com
www.twitter.com rupors007
00037126440907

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 20.februārī, 2018, 16:47
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv