Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Atklās pieminekli Alfrēdam Spuram

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Atklās pieminekli Alfrēdam Spuram

2017. gada 2. augusts

Pirmdien, 7.augustā, Alfrēdu dienā tiks atklāts piemineklis baletdejotājam, horeogrāfam un Tautas deju ansambļa “Dancis “ bijušajam mākslinieciskajam vadītājam Alfrēdam Spuram. Pieminekli Alfrēdam Spuram ir veidojis tēlnieks Ivars Miķelsons. Tas ataino Spuras divas mūža mīlestības – baletu un tautas deju. Piemineklis tapis par A.Spuras laika dejotāju un viņa talanta cienītāju ziedojumiem. Pieminekļa atklāšana – plkst. 15.00 Rīgas Meža kapos.

Alfrēds Spura, izcils Latvijas Nacionālā baleta mākslinieks, vadīja Latvijas Universitātes Tautas deju ansambli “Dancis” no 1968. līdz 1985.gadam. Viņš “Dancim” deva dvēseliski dziļas un unikālas dejas: “Zemes bērni”,  “Atmoda”, “Meteņu polka”, “Es par bēdu nebēdāju”, “Spēlējiet, spēlmaņi”, „Es nenācu šai vietā”, „Manai Dzimtenei” un citas. Alfrēds Spura bija Deju svētku virsvadītājs, vēlāk – goda virsvadītājs.

“”Danča” vēsture apliecina, ka  Harijs Sūna reiz “Dancim” deva vārdu, Uldis Žagata – spožu tehniku, bet Alfrēds Spura – dejas dvēseli”- tā LU Tautas deju ansambļa “Dancis” īpašo gājumu 71 gada garumā apliecina tā  pašreizējai mākslinieciskais vadītājs Rolands Juraševskis.

Pulcēšanās plkst. 14.45 pie Rīgas I Meža kapu ieejas.

 

Informācija: Latvijas Universitātes biedrība „Juventus”, tālr.67034397, Andris Bergmanis, mob. tālr. 29238080.

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.maijā, 2018, 21:44
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv