Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgā uzstāsies izcilais britu čellists Metjū Bārlijs

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Rīgā uzstāsies izcilais britu čel...

2017. gada 19. jūnijs

Jūnija beigās, uzreiz pēc vasaras saulgriežiem, uz trīs unikāliem koncertiem aicinās 16. Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM. Izcilais britu čellists Metjū Bārlijs 30. jūnija naktī Kristiana Karla fon Stricka villā, Rīgā, klausītājus priecēs ar astoņu stundu garu koncertu “Nakts meditācija”, kurā baudīsim plašu programmu –no Johana Sebastiana Baha līdz Arvo Perta, Džona Metkāfa un citu mūsdienu komponistu mūzikai, kā arī paša Bārlija improvizācijas akustiskajam, elektriskajam čellam un elektronikai. Programmu papildinās saspēle ar pianistu Juri Žvikovu, kas koncertā iejutīsies gan pavadītāja, gan solista lomā un savu meistarību apliecinās, spēlējot uz digitālajām klavierēm.

Koncerts “Nakts meditācija”, kas nepārtrauktā skanējumā ilgst no saulrieta līdz saullēktamir vārdiem neaprakstāms pārdzīvojums un festivāla „Ad Lucem” īpašā tradīcija, ko 2010. gada vasarā, Vecgulbnes muižā iedibinaja Metjū Bārlijs – fascinējošais britu čellists, kura personības spilgta iezīme ir radošums, atvērtība neparastām idejām un uzdrošināšanās, kas nepazīst ģeogrāfiskas, sociālas un stila robežas. Koncerta laikā klausītāji gremdējas orķestrālos akustiskā un elektriskā čella tembros un vēro video mākslu, vērstu uz uztveres koncentrāciju. Šo meditatīvo ceļojumu starp nomoda un sapņu pasaulēm koncerta apmeklētāji bauda guļus – iemiegot, pamostoties un nonākot citā, neikdienišķā uztveres dimensijā. Koncerta apmeklētājiem jāņem līdzi paklājiņš un sega savām ērtībām.

Metjū Bārlijs ir daudzpusīgs mūziķis, kurš radījis īpašu improvizācijas un orķestrantu interaktīvā izpildījuma apmācības metodi, ko viņš ar lieliem panākumiem pasniedz pasaules vadošo orķestru mūziķiem.„Pasaules drosmīgākais čellists!”, „Vārdiem neaprakstāma spēle!”, „Šokējošais čells!” – tie ir laikrakstu virsraksti, kas pavada M. Bārlija radošumu visā pasaulē. Mūziķis tiešām ir ievērojams ar savu brīvību – uzdrīkstēšanos pārkāpt dažādas robežas un rāmjus, ko tam palīdz viņa virtuozā čella spēle, apbrīnojamās improvizēšanas spējas, atvērtība neparastām idejām, eksperimentiem un citām kultūrām, kā arī patiešām dziļa lietu būtības izpratne. Metjū Bārlijs ir mūziķis ar unikālu, neparasti daudzveidīgu karjeru. Viņš apceļojis vairāk nekā 50 valstu ar solokoncertiem un uzstājies kopā ar slaveniem orķestriem pasaules lielākajās koncertzālēs. Viņš vienlīdz komfortabli jūtas gan improvizējot (tā ir viņa aizraušanās jau 30 gadus), gan atskaņojot Baha svītas un veidojot muzikālu sadarbību ar tradicionālās mūzikas meistariem no Japānas, Filipīnām, Austrālijas, Jaungvinejas, Jaunzēlandes, Indijas, Bangladešas, Irānas, Kazahstānas, Uzbekistānas, Krievijas, dažādām Āfrikas daļām, Kolumbijas, Havaju salām, arī muzicējot kopā ar džeza māksliniekiem, dīdžejiem un Londonas grime reperiem. Vairāk informācijas par mūziķi vietnē www.matthewbarley.com . Latvijā šī ir vienīgā iespēja šogad dzirdēt unikālo un pasaulslaveno mūziķi.

Starptautiskais Introvertās mākslas festivāls „Ad Lucem” (latīn. – uz gaismu) ieņem īpašu nišu Latvijas bagātajā kultūras norišu klāstā – tas meklē un izceļ garīgumu kā mākslas darba virsvērtību, izvirza to kā galveno mākslinieciskā izpildījuma kritēriju. Festivāls ar mākslas spēka palīdzību aicina ikvienu pievērsties savai iekšējai pasaulei, meklēt ceļu uz pašatklāsmi un gaismusevī. Festivāla kontekstā ‘garīgums’ saistīts ar cilvēka dvēseles dziļāko būtību, ‘introverts’ apzīmē spēju apzināti iedziļināties būtiskajā un atklāt sevī dabiski mītošo garīgumu.

 

Biļetes uz šī gada Introvertās mākslas festivāla Festivāla AD LUCEM koncertiem  pieejamas „Biļešu servisa” tirdzniecības vietās un internetāwww.bilesuserviss.lv; www.bezrindas.lv

 

Plašāka informācija par Introvertās mākslas festivālu AD LUCEMfacebook.com/festivals.adlucem/.

 

Festivālu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

 

 

Ar cieņu

Sandra Zandberga,
Introvertās mūzikas festivāla direktore

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Pučka
festivals.ad_lucem@inbox.lv
m.29454978

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 21.maijā, 2018, 21:44
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv