Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Lielajai mūzikas balvai 2017 nominācijā “Par izcilu sniegumu gada garumā” nominēti divi Rīgas pašvaldības kolektīvi – orķestris “Rīga” un Rīgas kamerkoris “Ave Sol”.

 

Trešdienas vakarā, 14. februārī, kinoteātrī "Splendid Palace" svinīgā ceremonijā pasniegta Latvijas sabiedrisko mediju gada balva "Kilograms kultūras" deviņās kategorijās. Rīgas pašvaldība balvu ieguva par "VEF Kultūras pils" rekonstrukciju.

 

Lielajai mūzikas balvai 2017 (LMB) kategorijā “Gada jaundarbs” ir nominēti Krista Auznieka skaņdarbs “Uguns un roze”, Andra Dzenīša klavierdarbu cikls “Astoņstūris” un Lindas Leimanes Dialexica.

 

Sestdienā, 2018. gada 17. februārī, stzīmējot visu trīs Baltijas valstu simtgades, Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notiks Baltijas valstu pūtēju orķestru koncerts Simtgades godināšana”.

 

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina pieteikties dalībai 48. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgū, kas notiks 2. un 3. jūnijā. Šogad Gadatirgus ir veltīts ne tikai Latvijas valsts simtgades svinībām, bet būs arī viens no Eiropas kultūras mantojuma gada pasākumiem Latvijā.

 

No 15. februāra līdz 17. februārim Rīgā notiek Latvijas Amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2017” Rīgas reģiona skate, kurā piedalās sešas veiksmīgākās pagājušajā gada Rīgas amatierteātru festivāla “Rīga spēlē teātri 2017” izrādes.

 

Svētdien, 18. februārī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina apmeklēt Ģimenes dienas programmu “Muzeja stāsti – Rīgas dārgumi un piedzīvojumi gadsimtu ceļā”. Ieskandinot Baltijā senākā muzeja 245. gadskārtu, bērniem kopā ar pieaugušajiem Ģimenes dienas programma piedāvā ekskursiju, kuras maršruta ietvaros - gan muzejs, gan ieskats Vecrīgas kvartālā ap Rīgas Domu, kā arī radošo darbnīcu bērniem, visa muzeja apskati un īpaši draudzīgo ieejas maksu.

 

22. februārī plkst. 16.00 RCB filiālbibliotēka “Vidzeme” (Brīvības gatve 206) aicina uz tikšanos ar lietuviešu rakstnieku Simonas Simonenkovas, grāmatas «Человек с собачкой» ("Cilvēks ar sunīti") autoru un grāmatas tulkotāju un redaktori Inesi Rozi.

 

Februāra pasaku rīts muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” veltīts šobrīd notiekošās izstādes “Suns mākslā no jūgendstila līdz mūsdienām” galvenajam varonim – sunim. Svētdien, 18. februārī, plkst. 12.00 muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" aicina iepazīties ar neparastajiem Jozefa Čapeka grāmatas "Stāsti par sunīti un kaķīti" varoņiem.

 

Esiet laipni aicināti apmeklēt dzejniekam Klāvam Elsbergam veltītu dzejas pasākumu „Es mūžīgi tajā kalnā būšu…”, kas notiks 21. februārī plkst.17.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā).  

 

23. starptautiskais Baltijas baleta festivāls norisināsies no 9. līdz 28. martam,  piedāvājot izbaudīt ASV, Austrijas, Krievijas, Vācijas, Ķīnas, Francijas, Turcijas un, protams, Latvijas baleta mākslinieku sniegumu.

 

Sestdien, 17. februārī, Melngalvju namā norisināsies „Valentīndienas salonvakars” ar mūziku un dejām. „Nu jau tā kļuvusi par tradīciju – pulcēt visus, kuri  vēlas pavadīt vakaru kopā ar otro pusīti vai draugu lokā. Solām, ka tā būs mini Vīnes balle angļu tējas vakara stilā, kurā smalks sajūtu lidojums visa vakara garumā garantēts!” saka pasākuma organizatore Renāte Reinsone.

 

Lielās mūzikas balvas 2017 (LMB) kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” ir nominēti – vijolniece Kristīne Balanas, kontrabasists Matīss Eisaks un traverflautiste Maija Kļaviņa. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 6. martā Latvijas Nacionālajā operā plkst. 19.00.

 

14. februārī - romantikas un visu mīlētāju svētkos - no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00 Jāņa Akuratera muzejs Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a, aicina uz luperkālijām “Mīlas kontrabanda”.

 

No šī gada 17. februāra izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” uzsāk Bērnu izglītojošo programmu “Piloti”, kuru nodarbību saturs tiks pielāgots katrai no izstādēm, kas līdz septembrim tiks eksponētas izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”. Nodarbības notiks profesionāla pedagoga un viņa asistenta pavadībā, divās vecuma grupās un nodrošinot visus nepieciešamos materiālus. 

 

15. martā ar vērienīgu koncertu VEF Kultūras pilī trīs populārākie Latvijas tenori – Nauris Puntulis, Miervaldis Jenčs un Guntars Ruņģis – svinēs sava radošā tandēma 20 gadu pastāvēšanas jubileju.  Jubilejas lielkoncertā „Trīs Latvijas tenori” atskatīsies uz šajos gados padarīto, kā arī būs sarūpējuši kādu jaunu pārsteigumu.

 

Baltijas valstu simtgades vasarā, no 22. līdz 24. jūnijam, studentu kori, mūziķi un deju kolektīvi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tiksies Tartu, lai piedalītos astoņpadsmitajos Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētkos „Gaudeamus”. Dalībniekiem un apmeklētājiem festivāls sola aizraujošu programmu, kurā mūzikas un deju uzvedumus papildinās pārsteidzoši gaismas un uguns elementi.

 

14.februārī – Valentīndienā – VEF Kultūras pilī ikviens tiek laipni aicināts uz flamenko un rumbas koncertprogrammu „La guitarra flamenca”, kurā klausītājus priecēs ģitārspēles virtuozi no koncertapvienības „Unión flamencana”. Koncerta sākums plkst.19.00

 

18. februārī plkst. 15.00 kultūras pils “Ziemeļblāzma” piedāvā koncertu “Andrejs Osokins un māsas Balanas”, kurā pirmo reizi Latvijā kopā kā trio muzicēs stīgu virtuozes Kristīne un Margarita Balanas un pianists Andrejs Osokins. Klausītājiem tā būs brīnišķīga atkalsatikšanās ar pianista Andreja Osokina un vijolnieces Kristīnes Balanas duetu “Duo LV”, kas kopš 2009. gada jau ieguvis skatītāju mīlestību un augstu kritikas novērtējumu Latvijā un Lielbritānijā.

 

Pašā pavasara sākumā - 3. marta vakarā, Kultūras pils „Ziemeļblāzma” Lielajā zālē notiks Ziemeļblāzmas pavasara balle. Ikviens ir aicināts baudīt dejas burvību pilī, virpuļojot skaistos tērpos brīnišķīgas mūzikas pavadījumā – gluži kā pasakā! Balles sākums plkst. 19.00.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 19.februārī, 2018, 14:24
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv