Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

24. maijā plkst.17.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā) esiet laipni aicināti apmeklēt klaviermūzikas koncertu „Vītola, Ķepīša un Karlsona gadskārta 2018” Rīgas 45. vidusskolas klavieru specialitātes skolēnu izpildījumā.

 

No 17.  līdz 20. maijam jauktais koris „Domino” devās uz Birštonas pilsētu Lietuvā, lai piedalītos 1. starptautiskajā koru un orķestru festivālā un konkursā Birštonas Cantat.

 

Piektdien, 18. maijā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, atzīmējot Starptautisko muzeju dienu, dāvina saviem apmeklētājiem bezmaksas ieeju muzejā un ekskursijas “Rīgas gadsimtu stāsti”, kas tiks piedāvātas plkst. 11.00, 13.00, 15.00.

 

Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava svētā Jāņa baznīcā ieskaņo albumu “Paradisus vocis”, kurā iekļauti introvertā latviešu komponista Andreja Selicka opusi. Albums nāks klajā gada nogalē mūzikas ierakstu namā Ondine.

 

2018. gada 26. maijā Rīgas Stradiņu Universitātes aulā tiek rīkots plašs deju koncerts, kurā Eksotisko deju centrs “Alegria” un studija “Bharata” piedāvā krāšņu deju šovu “Dejas maģija” ar dažādu stilu dejām – flamenko, vēderdejām, čigānu (romu) dejām, Bolivudas stilu un indiešu klasisko deju.

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs piedāvā sarunu  ciklu “Klasiskās vērtības”, lai aktualizētu jautājumu par latviešu lietišķās mākslas dārgumiem, popularizētu tos un iepazīstinātu auditoriju ar izcilāko mākslinieku dzīvi un daiļradi. 16. maijā plkst. 17.30  - “Anša Cīruļa (1883–1942) ieguldījums grafiskā dizaina veidošanā”.

 

Pārdaugavas izpilddirekcija ciešā sadarbībā ar Pārdaugavas izglītības, kultūras, sporta iestādēm un organizācijām, dažādiem uzņēmējiem un radošiem pārdaugaviešiem 2018. gada 19. maijā jau devīto reizi īstenos ikgadējos Pārdaugavas svētkus – vienu no lielākajiem notikumiem Rīgas kreisajā krastā! 

 

19. maijā Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā notiks Muzeju nakts pasākums – “Pilsētas skaņu šūpulis”. Muzejā no pulksten 19.00 līdz pulksten 01.00 būs iespēja apskatīt muzeja pamata ekspozīciju un sadarbībā ar SIA “Rīgas Satiksme” veidoto ekspresizstādi “Čaks. Pilsēta. Tramvajs”.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina nevalstiskās organizācijas, valsts, pašvaldības, izglītības un kultūras iestādes, uzņēmumus, mākslinieku apvienības, kā arī ikvienu radošu personību pieteikt projektus Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts 2018” Iniciatīvas programmai, kuras norise paredzēta no 2018. gada 8. septembra plkst. 18.00 līdz 9. septembra plkst. 3.00

 

18. un 19. maijā notiks Latvijas Fantāzijas un Fantastikas biedrības (LFFB) un Rīgas Centrālās bibliotēkas rīkotais pasākums fantāzijas un fantastikas interesentiem. LatCon 2018 ir tematiski izglītojošas un izklaidējošas lekcijas par fantastikas un fantāzijas žanru tēmām, tikšanās ar autoriem un saistošas diskusijas.

 

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina visus interesentus uz Maija dziedājumiem svētdien, 13. maijā no 12.00 līdz 13.30, ko jau tradicionāli pavadīs Svētā katoļu mise un Marijas dziesmu dziedāšana pie Gutu sādžas krucifiksa.

 

Muzeju naktī 19. maijā Sarkandaugavā notiks četras ekskursijas, lekcijas, izstādes un vakara programma. Rīdzinieki un pilsētas viesi varēs iepazīties ar Sarkandaugavas apkaimi caur tās bagātīgo industriālo vēsturi, kas ir veidojusi apkaimi tādu, kāda tā redzama šodien.

 

Par tiesībām iegūt ekskluzīvas tiesības piegādāt uzņēmuma produkciju pasākuma „Līgo, Rīga! Līgo, Latvija!” tirdzniecības dalībniekiem 2018. gada 21., 22., 23. un 24. jūnijā, Rīgā, 11. novembra krastmalā izsoles rezultātiem.

 

No 2. līdz 6. jūnijam Rīgā notiks ikgadējais starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls “Laiks dejot”. Festivāla ietvaros norisināsies Latvijas laikmetīgās dejas izrāžu platforma, kas ir pirmā šāda veida skate Latvijas laikmetīgās dejas vēsturē. Latvijas simtgades laikā festivālā šogad viesosies arī trīs citu valstu simtgadnieču – Lietuvas, Igaunijas un Somijas – laikmetīgās dejas izrādes.

 

Porcelānā fiksēta kustība. Kārtība vai haoss? Paredzama vai pilnīgi neprognozējama subjektīvā patvaļa? Šie un citi jautājumi ir kalpojuši par pamatu jaunākajiem mākslinieka Imanta Klīdzēja darbiem, kas skatāmi viņa personālizstādē “Kustības dimensija”.

 

Sadarbības projekta ietvaros šī gada maija beigās Rostokas Mūzikas un teātra augstskolas kamerkoris Vocalisti Rostochienses viesosies Latvijā, lai koncertētu Jūrmalas Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā, bet Rīgas Sv. Pestītāja anglikāņu baznīcā sniegtu kopīgu koncertu ar Latvijas Mūzikas akadēmijas jaukto kori, kurš nupat atgriezies no koncertiem Rostokā un Šverīnē.

 

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs 19. maijā plkst.19.00 vērs durvis, aicinot uz Muzeju nakts programmu “Mēs – Rīgas šūpulī izauklētie”, lai, baudot īpašo šīs maģiskās nakts “garšu”, ikviens muzeja nakts viesis gūtu izziņas, mākslas, pārsteigumu un kopā būšanas prieku.

 

Rīgas Centrālās Bibliotēkas Juglas filiālbibliotēka (Brīvības gatvē 430A) un Rīgas Ziemeļu izpilddirekcija š.g. 16. maijā plkst. 15.00 aicina uz pasākumu „ Ziedoņa laiks ”- tikšanos ar aktrisi Ausmu Kantāni un Tautas tēlotājas mākslas studijas „Kolorīts” vadītāju Vitu Jurjāni.

 

Trešdien, 16. maijā, plkst. 13.00 Latvijas valsts simtgades informācijas centrā (Latvijas Nacionālajā bibliotēka, Mūkusalas iela 3, 1. stāvā) notiks preses konference, kas veltīta pirmajiem Bolderājas svētkiem Latvijas simtgadē. Laipni gaidīti mediju pārstāvji un ikviens interesents.

 

Sadarbojoties vairākām organizācijām, latviešiem ASV un Latvijā, ir tapusi izstāde par Ņujorkas mākslinieku grupu “Elles ķēķis” . Izstāde no 16. maija līdz 17. jūnijam būs apskatāma VEF Kultūras pilī, Ropažu ielā 2.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.maijā, 2018, 17:47
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv