Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Svētdien, 25. martā, plkst. 14.00 muzejs aicina visus interesentus uz īpašu Senioru dienas programmu Kolonnu zālē – pirmajā daļā būs mākslas zinātnieces Andas Bērziņas prezentācija “Pirmie Latvijas senatnes attēlojumi latviešu mākslinieku darbos un to saikne ar arheoloģisko mantojumu”, bet plkst.15.00 klausītājiem tiks piedāvāts ķīniešu izcelsmes Dānijā dzīvojošā pianista Xu Yansong (Ksu Jansong) klavierkoncerts, kurā tiks atskaņoti Mocarta, Šopēna, Lista, Sen-Sansa, u.c. skaņdarbi.

 

29. martā plkst. 19.00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Rīgā notiks skaistākās amerikāņu kino mūzikas izrādes “Pēc pusnakts / After Midnight” Latvijas tūres noslēguma šovs.

 

Latviešu valodas aģentūra aicina uz Marka Ablija populārzinātniskās grāmatas „Tā viņi te runā. Ceļojumi pa apdraudētām valodām” atvēršanas svētkiem ceturtdien, 22. martā, plkst. 15.00 „NicePlace TELPĀ”.

 

Festivālā piedalās grupas “Bur mani”, “Rikši”, “Daba San”, “Kalnejas”, “ Svīres” un “Tandēms Trijātā”. Kā īpašais viesis šogad festivālu atklās eksprezidente, folkloras pētniece dr. Vaira Vīķe Freiberga! 

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja piedāvātais cikls “Klasiskās vērtības” veidots ar domu aktualizēt jautājumu par latviešu lietišķās mākslas dārgumiem, popularizēt tos un iepazīstināt auditoriju ar izcilāko mākslinieku dzīvi un daiļradi.

 

9. aprīlī plkst. 18.30 ar garīgās mūzikas koncertu Rīgas sv. Jāņa baznīcā uzstāsies Vestfīldas vidusskolas koris (The Westfield High School Choir) no Ņūdžersijas (ASV), diriģentu Džona Brzozovska (John Brzozowski) un Morīnas Frensisas (Maureen Francis) vadībā.

 

Pieminot 1949. gada deportāciju un Komunistiskā genocīda upurus, 25. martā Rīgā notiks vairāki koncerti un pasākumi – piemiņas brīdis pie Šķirotavas stacijas, gājiens no Latvijas Okupācijas muzeja līdz Brīvības piemineklim, kur notiks svinīgā godasardze un ziedu nolikšanas ceremonija, bet pēcpusdienā iedzīvotāji gaidīti koncertos Latvijas Kara muzejā, Kultūras centrā „Mazā ģilde” un Rīgas Domā.

 

25. martā plkst. 15.00 Latvijas Kara muzejā, Smilšu ielā 20, notiks Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīts koncerts “Tēvu zeme dārgā”. Ieeja bez maksas.

 

Sestdien, 2018. gada 24. martā, no plkst. 12.00 līdz 16.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) aicina bērnus, ģimenes un draugus uz Ģimenes dienu “Simtiem ideju pavasarim”.

 

Sestdien, 24. martā,  plkst. 12.00 muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina uz bērnu rītu, kas veltīts Lieldienām. Režisore Ināra Čakste kopā ar Zaķi, muzeja runci Albertu un bērniem meklēs brīnumolu, ielūkojoties tautas pasaku un teiku krātuvē. Bērni noskaidros, cik dažādas mēdz būt olas, kur tās var meklēt un kas tajās var slēpties.

 

2018. gada 19. martā Rīgas Sv. Pētera baznīcā jau ceturto reizi tika atklāta izstāde “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”, piešķirta Rīgas domes simpātiju balva, pasniegta Preiļu novada domes simpātiju balva un atklāts pagājušā gada izstādes skatītāju simpātiju balvas ieguvēja vārds, kā arī nosaukti septiņi šī gada galvenās balvas nominanti.

 

Pavasara festivāls “Windstream” ir krāšņi atklāts, bet jau marta izskaņā Orķestris “Rīga” aicina uz nākamajiem diviem koncertiem. 25. martā Rīgas Doma baznīcā Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts koncerts “Apokaliptiskā simfonija”, bet 30. martā Rīgas Sv. Jāņa baznīcas velvēs izskanēs koncerts “V. A. Mocarts – Rekviēms”.

 

Piektdien, 23. martā, plkst. 19.00 Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē aicinām uz patiešām pirmreizēju notikumu, vēl nebijušu koncertu “Šī brīnišķā pasaule”, kad  JVLMA jauktais koris pirmo reizi iejutīsies gospeļu kora ampluā,  izdziedot afroamerikāņu spiričuelus un gospeļus, bet koncerta otrajā daļā  pirmo reizi rampas gaismās ar bigbenda mūzikas klasiku uzstāsies jaundibinātais bigbends Dāvja Jurkas vadībā.

 

Lieldienās Rīgas iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti apmeklēt garīgās mūzikas koncertus, sarīkojumus un bezmaksas kino seansus ģimenēm ar bērniem, kā arī Lieldienu tradicionālos pasākumus ar šūpošanos un šiem svētkiem raksturīgiem rituāliem pilsētvidē.

 

Šonedēļ 23. starptautiskais Baltijas baleta festivāls skatītājiem piedāvās divus ārkārtīgi interesantus kolektīvus – Francijas deju kompāniju „Compagnie De Fakto” un profesionālo latino stila baleta trupu „Ballet Hispanico” no Ņujorkas.

 

Šajā ceturtdienā, 22. martā, plkst. 19.00 Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" (Ziemeļblāzmas ielā 36, Rīgā) tiks demonstrēta studijas "SB" dokumentālo filmu sērijas "Tālā zeme Sibīrija" filma "Madagana Susumana". Pirms filmas seansa tikšanās ar radošās grupas dalībniekiem.

 

No 23. marta līdz 22. aprīlim muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” aicinām baudīt Lieldienu noskaņas - izstāžu zālē apskatāmas itāļu mākslinieces Almas Dzopenji veidotās dekoratīvās keramikas olas. Savukārt, muzeja vēsturiskajā interjerā izvietoti Tamāras Čudnovskas veidoti jūgendstila laikam raksturīgi Lieldienu dekori, kā arī apskatāmi ar pavasara atnākšanu saistīti 20. gadsimta sākuma priekšmeti no muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” krājuma.

 

Projekta ietvaros ir paredzēti pieci ceļojumu vakari, kur katru vakaru būs divas lekcijas par ceļojumiem. Lekcijas būs brīvā formātā, kur lektori stāstīs par paša izplānoto, noorganizēto, piedzīvoto, redzēto ceļojumu laikā, dalīsies ar iespaidiem, informāciju un padomiem.

 

No 2018. gada 20. marta līdz 22. aprīlim Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma izstāde “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”, kas kopā pulcējusi Latvijas māksliniekus - gan augstāko mācību iestāžu profesorus, gan studentus, gan vecmeistarus, gan iesācējus. Izstādē „Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā” kopskaitā eksponēti 112 autoru 138 darbi, kas jau tradicionāli tiks atspoguļoti arī izstādes katalogā.

 

Muzikālais koncertuzvedums “Lai sasaucamies, lai dziedam!” Latvijas tūri sāks ar Rīgas pirmizrādi 25. martā pēc restaurācijas atvērtajā VEF Kultūras pilī. Koncertuzvedumā skanēs dziesmas no latviešu mūzikliem, operetēm un izrādēm, kuras komponējuši Raimonds Pauls, Imants Kalniņš, Zigmārs Liepiņš, Ivars Vīgners u.c.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 22.marts, 2018, 11:39
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv