Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Izrāde “Zibeņu Domas. Irbīte”

2018. gada 20. februāris

Izrāžu ciklā par Latvijas māksliniekiem “Kolekcija. Viencēlieni. Klasiķi pirms klasikas” tapis nākamais cikla iestudējums – izrāde par gleznotāju Voldemāru Irbi (1893 – 1944). Interesenti 27. un 28. martā plkst.19.00 laipni aicināti uz izrādi  “Zibeņu Domas. Irbīte”, kas notiks Latvijas Radio 1.studijā, Doma laukumā 8.

 

Divos koncertos: piektdien, 23. februārī, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” un sestdien, 24. Februārī, Rīgā, Lielajā ģildē Sinfonietta Rīga klausītājus aicina uz festivāla “Vīnes Klasika” noslēguma koncertu, kurā ar diviem Volfganga Amadeja Mocarta klavierkoncertiem Latvijas publikas priekšā stāsies harizmātiskais pianists, plaši atzītais Mocarta daiļrades lietpratējs Kristians Bezeidenhauts.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina pieteikt pretendentus tradicionālajai gada balvai kultūrā „Baltais zvirbulis”. Pretendentus balvai var izvirzīt gan Izglītības, kultūras un sporta departaments, gan tā padotībā esošās kultūras un kultūrizglītības iestādes.

 

No šī gada februāra izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” ir uzsākta Bērnu izglītojošo programmu “Piloti”, kuru nodarbību saturs tiks pielāgots katrai no izstādēm, kas līdz septembrim tiks eksponētas izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”. Nodarbības notiks profesionāla pedagoga un viņa asistenta pavadībā, divās vecuma grupās un nodrošinot visus nepieciešamos materiālus. 

 

Pašā pavasara sākumā - 3. marta vakarā, Kultūras pils „Ziemeļblāzma” Lielajā zālē notiks Ziemeļblāzmas pavasara balle. Ikviens ir aicināts baudīt dejas burvību pilī, virpuļojot skaistos tērpos brīnišķīgas mūzikas pavadījumā – gluži kā pasakā! Balles sākums plkst. 19.00.

 

Lielajai mūzikas balvai 2017 nominācijā “Par izcilu sniegumu gada garumā” nominēti divi Rīgas pašvaldības kolektīvi – orķestris “Rīga” un Rīgas kamerkoris “Ave Sol”.

 

Baltijas valstu simtgades vasarā, no 22. līdz 24. jūnijam, studentu kori, mūziķi un deju kolektīvi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tiksies Tartu, lai piedalītos astoņpadsmitajos Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētkos „Gaudeamus”. Dalībniekiem un apmeklētājiem festivāls sola aizraujošu programmu, kurā mūzikas un deju uzvedumus papildinās pārsteidzoši gaismas un uguns elementi.

 

Trešdienas vakarā, 14. februārī, kinoteātrī "Splendid Palace" svinīgā ceremonijā pasniegta Latvijas sabiedrisko mediju gada balva "Kilograms kultūras" deviņās kategorijās. Rīgas pašvaldība balvu ieguva par "VEF Kultūras pils" rekonstrukciju.

 

Esiet laipni aicināti apmeklēt dzejniekam Klāvam Elsbergam veltītu dzejas pasākumu „Es mūžīgi tajā kalnā būšu…”, kas notiks 21. februārī plkst.17.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā).  

 

Lielajai mūzikas balvai 2017 (LMB) kategorijā “Gada jaundarbs” ir nominēti Krista Auznieka skaņdarbs “Uguns un roze”, Andra Dzenīša klavierdarbu cikls “Astoņstūris” un Lindas Leimanes Dialexica.

 

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina pieteikties dalībai 48. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgū, kas notiks 2. un 3. jūnijā. Šogad Gadatirgus ir veltīts ne tikai Latvijas valsts simtgades svinībām, bet būs arī viens no Eiropas kultūras mantojuma gada pasākumiem Latvijā.

 

22. februārī plkst. 16.00 RCB filiālbibliotēka “Vidzeme” (Brīvības gatve 206) aicina uz tikšanos ar lietuviešu rakstnieku Simonas Simonenkovas, grāmatas «Человек с собачкой» ("Cilvēks ar sunīti") autoru un grāmatas tulkotāju un redaktori Inesi Rozi.

 

Latvijas Radio koris un valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā ceturtdien, 1. martā pl. 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā atskaņos armēņu komponista Tigrana Mansurjana Rekviēmu.

 

23. starptautiskais Baltijas baleta festivāls norisināsies no 9. līdz 28. martam,  piedāvājot izbaudīt ASV, Austrijas, Krievijas, Vācijas, Ķīnas, Francijas, Turcijas un, protams, Latvijas baleta mākslinieku sniegumu.

 

Sestdien, 17. februārī, Melngalvju namā norisināsies „Valentīndienas salonvakars” ar mūziku un dejām. „Nu jau tā kļuvusi par tradīciju – pulcēt visus, kuri  vēlas pavadīt vakaru kopā ar otro pusīti vai draugu lokā. Solām, ka tā būs mini Vīnes balle angļu tējas vakara stilā, kurā smalks sajūtu lidojums visa vakara garumā garantēts!” saka pasākuma organizatore Renāte Reinsone.

 

Sestdienā, 2018. gada 17. februārī, stzīmējot visu trīs Baltijas valstu simtgades, Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notiks Baltijas valstu pūtēju orķestru koncerts Simtgades godināšana”.

 

Lielās mūzikas balvas 2017 (LMB) kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” ir nominēti – vijolniece Kristīne Balanas, kontrabasists Matīss Eisaks un traverflautiste Maija Kļaviņa. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 6. martā Latvijas Nacionālajā operā plkst. 19.00.

 

14. februārī - romantikas un visu mīlētāju svētkos - no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00 Jāņa Akuratera muzejs Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a, aicina uz luperkālijām “Mīlas kontrabanda”.

 

No 15. februāra līdz 17. februārim Rīgā notiek Latvijas Amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2017” Rīgas reģiona skate, kurā piedalās sešas veiksmīgākās pagājušajā gada Rīgas amatierteātru festivāla “Rīga spēlē teātri 2017” izrādes.

 

15. martā ar vērienīgu koncertu VEF Kultūras pilī trīs populārākie Latvijas tenori – Nauris Puntulis, Miervaldis Jenčs un Guntars Ruņģis – svinēs sava radošā tandēma 20 gadu pastāvēšanas jubileju.  Jubilejas lielkoncertā „Trīs Latvijas tenori” atskatīsies uz šajos gados padarīto, kā arī būs sarūpējuši kādu jaunu pārsteigumu.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.februārī, 2018, 10:58
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv