Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Latvijas Fotogrāfijas muzejs piedāvā iepazīt vecāko Rīgas fotoklubu, kas šogad atzīmē 55 gadu jubileju. Izstādes mērķis ir sniegt ieskatu 20. gadsimta otrās puses Latvijas nozīmīgākā fotokluba vēsturē un parādīt tā dalībnieku daiļradi.

 

Jau sesto gadu pēc kārtas no 28. septembra līdz 8. oktobrim Rīgā notiks Manhetenas starptautiskais īsfilmu festivāls, kurā katrs skatītājs saņem iespēju nobalsot par labāko filmu un labāko galvenās lomas atveidotāju. Pasākums notiek vienas nedēļas ietvaros visā pasaulē. Šogad skates programma ir īpaša Latvijai: pirmo reizi festivāla vēsturē starp festivāla desmit filmām – finālistēm ir filma no Latvijas - režisora Pāvela Gumennikova īsfilma «Sarauj, Just!»

 

2017. gada 2. septembrī plkst. 19.00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks īpašs koncerts, kas veltīts pils 104. gadskārtai, un tajā ar solokoncertu uzstāsies talantīgais pianists un komponists Georgijs Osokins.

 

Mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts" šogad norisināsies Rīgā, naktī no 9. uz 10. septembri, piedāvājot 59 dažādus laikmetīgās mākslas un kultūras pasākumus. "Baltās nakts" programma pieejama www.baltanakts.lv. Šogad "Baltā nakts" norit svinību zīmē – ir pagājuši 15 gadi kopš pirmās "Baltās nakts" jeb Nuit Blanche Parīzē, kur radīta šī foruma ideja. Tāpēc Rīgā šogad būs īpaši daudzveidīga starptautiska programma.

 

Augustā jauniešu koris "Balsis" Inta Teterovska vadībā priecēs klausītājus ar 14 koncertiem no Ogres līdz Rīgai, uz prāmjiem Isabelle un Romantika, kā arī prestižajā Eric Ericsonhallen koncertzālē Stokholmā, bet septembrī Rīgas Sv. Pētera baznīcā "Balsis" varēs dzirdēt performanču meistara Īva Kleina Monotonā klusuma simfonijā.

 

Izrāde par Jani Rozentālu

2017. gada 22. augusts

Š.g. 25. augustā plkst. 20.00 peldošajā galerijā NOASS (AB dambis 2) vienīgo reizi šovasar varēs redzēt izrādi “No Rozentāla”, kas tapusi izrāžu ciklā par Latvijas māksliniekiem “Kolekcija. Viencēlieni. Klasiķi pirms klasikas”. Izrāde papildina Jaņa Rozentāla (1866 – 1916) 150. jubilejas gada norises.

 

Vasaras izskaņā kultūrtelpās “Stropi” klausītāji gaidīti džeza koncertos, kuros muzicēs duets “FAE”. “Zem nosaukuma “FAE” slēpjas divas meitenes – Amanda Grīnberga un Marta Vīksna, kuras apvienojusi mūzika un liela mīlestība pret to. Divu gadu laikā, balsis un rokas iemēģinātas dažādos žanros un stilos, taču tagad apstājušās pie džezīgām un maigām noskaņām. Duets “FAE” ar prieku gaidīs visus klausītājus, lai dalītos savā krāsainajā jūtu un domu pasaulē”, stāsta koncerta organizatori.

 

Foto izstāde Avotu ielā

2017. gada 22. augusts

23. augustā plkst. 17.30 “Studijā Bluķis” Avotu ielā 23 tiks atklāta izstāde “Avotu svētki foto - video”. Izstādē varēs aplūkot fotogrāfijas, kuras ir uzņēmuši Avotu ielas svētku viesi. Ikviens no 2016. un 2017. gada svētku apmeklētājiem var iesūtīt savu foto par to, kā tika šie svētki svinēti. Vakara gaitā paredzētas radošās darbnīcas un kino.

 

Līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.

 

2017. gada 30. septembrī pirmo reizi Latvijā uzstāsies portugāļu fadu (fado) dziedātājs Marko Rodrigess (Marco Rodrigues), kurš sniegs koncertu vienā no senākajiem Rīgas kinoteātriem “Splendid Palace”. Latvijas klausītājiem Marko izpildīs savu jaunāko albumu “Fados do Fado”, kas 2016. gadā tika nominēts Latin Grammy Folk albumu kategorijā.

 

Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” ietvaros 9. septembrī plkst. 20.00 Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums,” Jaunielā 29A, notiks dzejas sacensības jaunajiem dzejniekiem “Brīva vieta Tavai dzejai”. Šāda veida pasākums Kultūras un tautas mākslas centrā „Ritums” notiks trešo reizi un tā nemainīgais mērķis ir ar atraktīvāku, netradicionālāku veidu popularizēt un vairot auditorijas interesi par mūsdienu dzeju, dot iespēju jaunajiem dzejniekiem sevi pierādīt un iepazīstināt auditoriju ar savu jaunradi, kā arī popularizēt dzejas slamu kustību Latvijā.

 

„Rīgas svētkus 2017”, kas par godu Vērmanes dārza 200 gadu jubilejai aizvadītās nedēļas nogalē notika pilsētas  dārzos, parkos un laukumos, apmeklēja vairāk nekā 200 000 cilvēku - rīdzinieki, pilsētas viesi no Latvijas novadiem, kā arī tūristi no ārvalstīm.

 

Klasiskās mūzikas cienītājus Rīgā un Liepājā no 26. oktobra līdz 3. novembrim priecēs starptautiska jauno pianistu parāde. Divās solo kārtās JVLMA Lielajā zālē un fināla kārtā ar orķestri Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” talantīgi jaunieši muzicēs Jāzepa Vītola 7. starptautiskā pianistu konkursa ietvaros.

 

Rīgas svētku trešajā dienā, 20. augustā, apmeklētāji gaidīti operešu mūzikas koncertā Dzegužkalnā, bērnu izklaides aktivitātēs Jaņa Rozentāla laukumā, ģimenēm veltītās norisēs Vērmanes dārzā un 11.novembra krastmalā, kā arī Viduslaiku tirgū un Airēšanas svētkos pilsētas kanālā.

 

Pirmajā Rīgas svētku dienā, 18. augustā, tradicionālajā Zelta kāzu dalībnieku godināšanas pasākumā tika sveikti 215 pāri, kuri saskanīgā laulībā nodzīvojuši 50 gadus. Jubilārus Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” sveica Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ar kundzi.

 

Rīgas svētku otrajā dienā, 19. augustā, rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt daudzveidīgus pasākumus Rīgas parkos un laukumos gan pilsētas centrā, gan apkaimēs, baudot labāko restorānu piedāvājumu, iesaistoties sporta aktivitātēs, kopā ar bērniem vērojot ielas cirka mākslinieku priekšnesumus, iepērkoties svētku tirdziņos, kā arī doties uz svinību kulminācijas pasākumu „Daugavmalas parka stāsti” 11. novembra krastmalā un vakara noslēgumā vērojot svētku uguņošanu.

 

Kamēr zelta gaiļi sēž Rīgas torņos un modri vēro pilsētas ikdienu, savas pilsētas 816. dzimšanas dienu kopā ar visiem svinēt aicina Rīgas svētku talismans – Rīgas Gailis. Šogad viņam ir piebiedrojusies draudzene Vistiņa. Gan Rīgas Gaiļa, gan viņa draudzenes vizuālo ietērpu ir veidojusi māksliniece Ināra Liepa. Viņa cer, ka šī jaunizveidotā "ģimenīte" sniegs prieku un liks pasmaidīt ikvienam Rīgas svētku apmeklētājam, bet jo īpaši bērniem.

 

Sestdien, 19. augusta vakarā, plkst. 21.30 kā ceļojums Rīgas parku un dārzu mūzikā divsimts gadu garumā izskanēs Rīgas svētku lielkoncerts “Daugavmalas parka balle”. Šajos Rīgas svētkos 11. novembra krastmala kļūs par Daugavmalas parku, atspoguļojot visu Rīgas zaļo un skaisto parku stāstus, un no tā skatuves būs dzirdama gan sena, gan mūsdienīga mūzika, kas skanējusi Rīgā cauri laiku griežiem.

 

Rīgas svētkos ikviens interesents aicināts piedalīties mākslas plenērā “Glezno Rīgu”, kas risināsies divās vietās – pie kultūrtelpas “Mans Ķengarags” Mazjumpravas muižas teritorijā, Ķengaraga promenādē un pie kultūrtelpas “Mans Mežaparks” Atpūtas ielas un Janševska prospekta krustojumā Mežaparkā.

 

Iedzīvotāji un pilsētas viesi 19. un 20. augustā sabiedrisko transportu (autobuss, tramvajs, trolejbuss) varēs izmantot bez maksas, izņemot minibusus, nakts satiksmes maršrutus un Retro tramvaju.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 24.augustā, 2017, 13:24
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv