Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

9. oktobrī plkst. 19.00 izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” notiks indiešu klasiskās dejas vakars ARUNA, kas vienā pasākumā sapulcinās divas indiešu dejas skolas Latvijā, lai parādītu gan to unikālās īpašības, gan vienotu sakrālo sakni. Vakara goda viesis būs Dmitrijs Zmejevs, kura vizīti Rīgā ar nepacietību gaida visi indiešu dejas mīlētāji, pārstāvot vakara programmas “zelta kodolu”.

 

No 2. oktobra līdz 31. oktobrim Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiālē, Ieriķu ielā 43A, pirmā un otrā stāva foajē skatāma tautas tēlotājmākslas studijas “Kolorīts” izstāde “Pasaule krāsās”.Ieeja bez maksas.

 

No 28. septembra līdz 5. novembrim Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Rota” darbu izstāde “Kad krāsas satiekas”. Tajā dominē visas spilgtās rudens krāsas – sarkanā, oranžā, dzeltenā un arī zaļā, kas pārtapušas lielos austos darbos – brunčos, lakatos un segās. Izstādē būs apskatāmi pavisam jauni darbi, kuri tapuši pēdējā gada laikā.

 

Mobilās kultūrtelpas “Strops” savu darbību Rīgā turpinās arī nākamajā sezonā – Latvijas valsts simtgades gadā. “No mazas idejas sēkliņas ir izdīdzis mazs zaļš, sprigans stādiņš, un par to ir ļoti liels prieks”, tā tēlaini divu mobilo kultūrtelpu “Strops” pirmās sezonas darbību  raksturoja idejas autors un īstenotājs, SIA “Baltijas izklaides aģentūras” vadītājs Andris Jēkabsons.

 

Svētdien, 1. oktobrī, Starptautiskajā mūzikas dienā, plkst. 16.00 Lielajā zālē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija visus mūzikas mīļotājus aicina uz JVLMA simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncertu.

 

Ziedu burvība Herendas porcelānā

2017. gada 25. septembris

No 2017.gada 3.oktobra muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” sadarbībā ar Herendas porcelāna manufaktūru (Ungārija) aicina uz elegantu un niansēti smalku  izstādi “Ziedu burvība Herendas porcelānā”. Izstādi atbalsta Herendas porcelāna manufaktūra, Ungārijas vēstniecība Latvijā un Rīgas dome.  Izstāde būs skatāma muzejā līdz 3. decembrim.

 

Ražas svētki KTMC “Ritums” filiālē

2017. gada 25. septembris

Jau ceturto gadu Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” filiālē Ieriķu ielā 43A (krustojumā ar Laimdotas ielu) tiek organizētas Miķeļdienas svinības un jaunās sezonas atkāšana. Pasākums notiks 29. septembrī plkst. 17.00 un ieeja tajā bez maksas!

 

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” sadarbībā ar Slovākijas Republikas vēstniecību Latvijā aicina iepazīt izstādi “Tradīcijas un pārmantojamība. Mūsdienu Slovākijas tautas māksla”, kas spilgti parāda atsevišķu slovāku ģimeņu no paaudzes paaudzē nodoto meistarību rotaļlietu, juvelierizstrādājumu un dekoratīvu priekšmetu izgatavošanā. Izstāde   sniedz neatkārtojamu ieskatu koka un metāla izmantošanas daudzveidībā, to sagatavojis Bratislavas Tautas mākslas centrs.

 

Oktobra sākumā Rīgā ieradīsies zviedru izcelsmes ASV dzīvojošs pasaulslavens klarnetists Hokans Rosengrens (Håkan Rosengren), lai uzstātos Orķestra “Rīga” Sezonas atklāšanas koncertā un sniegtu meistarklases Orķestra “Rīga” mūziķiem. Koncertā 12. oktobrī plkst. 19.00 Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā Hokans Rosengrens atskaņos tieši viņam sacerētu Frenka Tičeli Koncertu klarnetei un pūtēju koncertorķestrim.  

 

No 16. novembra līdz 6. decembrim notiks 17. starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls, kurā festivāla direktore Aina Kalnciema aicinās baudīt baroka mūzikas krāšņumu un daudzveidību.

 

3.oktobrī plkst. 19.00 koncertzālē Lielā Ģilde ar šī rudens romantiskāko koncertu uzstāsies izcilākie jaunās paaudzes kamermūzikas interpreti no Austrijas, Lietuvas un Krievijas. Viņu izpildījumā baudīsim skaistākās Franča Šūberta, Fēliksa Mendelszona-Bartoldi, Roberta Šūmaņa, Kamila Sensānsa, Gustava Mālera un citu izcilu Eiropas romantisko komponistu meistardarbus.

 

Pēc pusotra mēneša apņēmīgi rakstītāji no visas pasaules, tostarp arī Latvijas, sēdīsies pie datoriem un kladēm, lai piedalītos Nacionālajā romānu rakstīšanas mēnesī (NaNoWriMo) un izaicinātu sevi novembra laikā uzrakstīt 50 000 vai vairāk vārdu garu literāru darbu.

 

Rudens kamermūzikas festivālu 5. oktobrī Dzintaru koncertzālē atklās Belcea Quartet no Londonas, kas jau vairāk nekā 20 gadu spoži mirdz starp pasaules izcilākajiem mūziķiem. Koncertprogrammā skanēs Jozefa Haidna stīgu kvartets, čehu romantiķa Antonīna Dvoržāka “Amerikāņu” kvartets, kā arī ungāru tautas mūzikā balstītais Ģerģa Ligeti agrīnais meistardarbs “Métamorphoses nocturnes”.

 

28. septembrī plkst. 18.30 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, Rīgā, notiks ceturtais cikla “Savējo tikšanās” pasākums “Rakstnieku savienība toreiz un tagad”. Sarunāsies Lija Brīdaka un Māra Misiņa. Sarunu vadīs Arno Jundze.

 

Aicina uz knipelēšanas kursiem

2017. gada 21. septembris

No 3. oktobra līdz 19. decembrim  Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” Tautas lietišķās mākslas studijā “Bārbele” lektores Dagmāras Prībergas vadībā būs iespēja apgūt knipelēšanas prasmes.

 

4.oktobrī plkst. 19.00 koncertzālē Lielā ģilde ar šī rudens romantiskāko koncertu „Eiropas Romantiķi“, pirmo reizi Latvijā viesosies izcilais austriešu vijolnieks, Vīnes Filharmoniskā orķestra viesmākslinieks, Johanness Fleišmans (Johannes Fleischmann).

 

No 14. līdz 20. oktobrim jau 16. reizi, saklausīt mūziku it visā aicinās Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA. Šogad festivālu atklās unikāls projekts Četras telpas. Tā ietvaros visas dienas garumā klausītājiem būs iespēja secīgi apmeklēt četrus koncertus dažādās Rīgas vietās. Kā pirmais izskanēs Staņislava Judina un Asnates Rancānes koncerts Folkmūzikas pēcpusdiena Kalnciema kvartālā.

 

Svētdien, 24. septembrī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienu „Pulkstenis iet un stāsta par…”. Ģimenes dienas programma piedāvā ekskursijas mazajiem un lielajiem, radošo darbnīcu bērniem un izzinošus uzdevumus visām paaudzēm izstādē “Laika mūzika. Pulksteņi no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma. 17.- 20.gs.”, kā arī visu muzeja ekspozīcijas apskati un Ģimenes dienas īpaši draudzīgo ieejas maksu.

 

Rīgā tradicionāli ražas svētkus atzīmē ar Miķeļdienas gadatirgu Doma laukumā, kas šogad notiks 23. septembrī no plkst. 9.00 līdz 17.00, kad tirgus apmeklētājiem būs iespēja iegādāties rudens veltes, amatnieku meistardarbus, kā arī baudīt kultūras programmu.

 

Sakarā ar Miķeļdienas gadatirgus pasākumiem sestdien, 23. septembrī no plkst. 5.00 līdz 21.00 tiks slēgta transportlīdzekļu (arī velorikšu, elektromobiļu un zirgu pajūgu) satiksme:

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 26.septembrī, 2017, 18:01
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv