Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Aicinām visus piedalīties pavasara svarīgākajā notikumā! Lielo dienu Rīgā šogad iekandināsim svētdien, 18. martā, visas dienas garumā. Svētku noskaņai katram atnākušajam palīdzēs līdzi paņemtie pūpolu un izplaukušie bērzu zari, kārklu šautriņas, sarkani vilnas dzīpari, dzērvenītes, kā arī krāsainas dzijas pīnītes šūpoļu rotāšanai un, protams, krāsotas olas, kas domātas gan ziedošanai šūpolēm, zīlēšanai, sacensībai, gan pašu ēšanai, citu cienāšanai un dāvināšanai par šūpoļu kārumu un šūpošanu.

 

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā, Ieriķu ielā 43A, notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”.  Ieeja pasākumā bez maksas.

 

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. Lielā dienā jeb pavasara saulgrieži ir laiks, kad daba un cilvēki svin gaismas uzvaru pār tumsu un diena kļūst garāka jeb lielāka par nakti.

 

Lai nodrošinātu tradicionālo kultūras pasākumu norisi Rīgā 2018. gadā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) no 18. janvāra aicina pieteikt projektus Tradicionālo kultūras pasākumu finansēšanas konkursam.

 

Saistībā ar izstādi “Seno japāņu gravīru ceļš” Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī–muzejā, Rīgā, Lāčplēša ielā 48-14, šī gada 20. martā plkst. 17.00 notiks tematisks pasākums “Porcelāna paviljons”, kuru ievadīs mākslas zinātnieces Irēnas Bužinskas priekšlasījums “Ķīniešu un japāņu mākslas darbi privātkolekcijās Krievijā 20. gadsimta sākumā”. Pasākuma turpinājumā -  ķīniešu dzejas lasījumi vairākās valodās.

 

Latvijas Radio koris un tā mākslinieciskais vadītājs diriģents Sigvards Kļava Latvijas valsts simtgades svinību programmas ietvaros dosies koncertūrē uz Itāliju, lai 19. martā Trento filharmonijas biedrības zālē kopā ar pasaulē iemīļoto, harizmātisko latviešu ērģelnieci Ivetu Apkalnu jaunajā koncertprogrammā izšķirstītu Baltijas valstu komponistu un Johana Sebastiāna Baha daiļrades lappuses.

 

Projekta ietvaros ir paredzēti pieci ceļojumu vakari, kur katru vakaru būs divas lekcijas par ceļojumiem. Lekcijas būs brīvā formātā, kur lektori stāstīs par paša izplānoto, noorganizēto, piedzīvoto, redzēto ceļojumu laikā, dalīsies ar iespaidiem, informāciju un padomiem.

 

27. martā plkst. 18.30 Rīgas Sv. Pētera baznīcā notiks skaists sadraudzības koncerts, kurā uzstāsies izcilais Veleslijas Koledžas sieviešu koris (The Wellesley College Choir) no ASV diriģentes Lisas Greiemas (Lisa Graham) vadībā un latviešu koklētāju ansamblis “Cantata” (mākslinieciskā vadītāja Anda Eglīte). Pateicoties labdaru atbalstam, ieeja koncertā būs bez maksas, ar ielūgumiem, kurus iespējams saņemt visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

 

Svētdien, 18. martā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs Ģimenes dienā „Dzīvnieku tēli Rīgas doma Krustejā un muzejā - iepazīstam!” aicina. Ikviens būs laipni gaidīts muzejā no plkst. 11.00 līdz 17.00.Ģimenes dienas programmā, kas paredzēta bērniem kopā ar pieaugušajiem, ir iekļauta tematiska ekskursija ar uzdevumu Rīgas Doma Krustejā, spēle - uzdevums muzeja ekspozīcijā, radošā darbnīca bērniem.

 

No 2018. gada 20. marta līdz 22. aprīlim Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma izstāde “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”, kas kopā pulcējusi Latvijas māksliniekus - gan augstāko mācību iestāžu profesorus, gan studentus, gan vecmeistarus, gan iesācējus. Izstādē „Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā” kopskaitā eksponēti 112 autoru 138 darbi, kas jau tradicionāli tiks atspoguļoti arī izstādes katalogā.

 

Rīgas kultūras un atpūtas centrs “Imanta” atsāk bezmaksas pasākumu ciklu “Gada danči četrās tūrēs 2018” kopā ar danču mūzikas grupu “Trejdeviņi”. Cikla pirmais danču vakars “Pavasaris” notiks 22. martā plkst. 20.00. 

 

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina dažādu amatu pratējus, daiļamata meistarus, pārtikas ražotājus, māksliniekus un dizainerus līdz 2018. gada 15. aprīlim pieteikt savu dalību “Līvas tirgum”, kas notiks “Līvas ciema svētku” ietvaros Liepājas Promenādē.

 

2018. gada 16. martā notiks tikšanās ar Helgu Ingeborgu Melnbārdi cikla “Mākslinieks runā” ietvaros, kurā māksliniece piedāvās stāstījumu “Šķīvju stāsti”, iepazīstinot tuvāk ar savu daiļradi.

 

Leonards Bernsteins ir diriģents, komponists un pianists, kura simto dzimšanas dienu 2018. gadā atzīmē visas pasaules mūzikas sabiedrība. Orķestris “Rīga” diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā 18. martā Lielajā ģildē piedāvā klausītājiem koncertu “Leonardam Bernsteinam – 100”, tā atklājot Pavasara festivālu WINDSTREAM ar šobrīd aktuālu un muzikāli krāšņu programmu, kurā piedalīsies dziedātāja Annija Putniņa un Latvijas Nacionālās operas solists Mihails Čuļpajevs.

 

2018. gada 5. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā Ģilde” notiks tenora Jura Vizbuļa solokoncerts “Rezignācija”, kas Latvijas simtgadē veltīts vienam no izcilākajiem latviešu komponistiem - Emīlam Dārziņam un viņa īpašajām pērlēm Latvijas mūzikā - solodziesmām.

 

Līdz 30. maijam izsludināta pieteikšanās dalībai XIII starptautiskajos latviešu jauno mūziķu meistarkursos „Baltijas mūzikas ceļš", kas no 17. līdz 26. jūlijam noritēs Siguldas Mākslu skolā "Baltais Flīģelis". Dalībai kursos aicināti pieteikties Latvijas un ārvalstu mūzikas mācību iestāžu vidējā un augstākā apguves posma audzēkņi un studenti, jaunie komponisti, atskaņotājmākslinieki, jaunie mūzikas skolotāji. 

 

30. jūnijā plkst. 19.00 Ķīpsalas hallē viena no Latvijas labākajām mūsdienu deju grupām “Buras” aicina visus uz krāšņu jubilejas koncertu “20 gadi dejā!”. Koncertā būs skatāms pats labākais – aizraujošākie deju uzvedumu fragmenti, pašu dejotāju mīļākās dejas un pirmizrādes.  

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) 11. janvārī izsludināja gaismas festivāla “Staro Rīga” projektu finansēšanas konkursu, lai nodrošinātu daudzveidīgas festivāla programmas izveidošanu, pilsētvides gaismas objektu izstādes īstenošanu un veicinātu pilsētvides objektu tapšanu, kurus paredzēts izgaismot ilgtermiņā.

 

2018. gada 11. aprīlī plkst. 19.00 Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" būs skatāma Ģertrūdes ielas teātra izrāde "Āda" – stāsts par Ādamu un Ievu mūsdienu Rīgā, kurā varoņu mīlestības meklējumus pilsētas, naudas un slavas kārdinājumu džungļos izspēlē aktieri Ivars Krasts un Anta Aizupe. Dzejnieces un dramaturģes Ingas Gailes oriģināllugu uz skatuves iedzīvinājis režisors Andrejs Jarovojs.

 

29. jūnijā plkst. 20.00 Ķīpsalas hallē mazu brīdi pirms Dziesmu un deju svētkiem  viens no Latvijas labākajiem tautas deju ansambļiem “Teiksma” aicina uz aizraujošu, emocionāli bagātu deju uzvedumu "Brīdi pirms". Horeogrāfs Jānis Ērglis, režisors un scenogrāfs – Reinis Suhanovs.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 16.marts, 2018, 16:46
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv