Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs 28. aprīlī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā atklās valsts simtgadei veltītu izstādi "Pārnēsājamās ainavas". Tā seko pavedieniem, kas caur dažādām pasaules vietām ved uz vairāku radošu, bieži maz zināmu, Latvijas emigrācijas un trimdas personību un neformālu grupu stāstiem, aplūkojot tos plašākā 20. gs. mākslas norišu, migrācijas un globalizācijas kontekstā.

 

26. aprīlī plkst. 14.00 RCB filiālbibliotēka „Vidzeme” (Brīvības gatvē 206) aicina uz tikšanos ar žurnālisti, raidījuma „Ielas garumā” veidotāju Lilitu Eglīti pasākumā „Mainīgās Rīgas stāsti”.

 

Jau trešo gadu par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai tiek svinēti Baltā galdauta svētki. Ikviens 4.maijā aicināts svinēt cilvēka un valsts pamatvērtību – brīvību -, pacelt valsts karogu, pulcēties pie klāta galda, kavēties atmiņās par izšķirošajiem notikumiem 1990. gada maijā un nospraust nākotnes mērķus stiprākai Latvijai tās nākamajā simtgadē.

 

Jūgendstila, porcelāna un ziedu mīļotājus aicinām iepazīt narcises smalkās un vijīgās līnijas! Ziedu tēma muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” izstādēs jau kļuvusi par tradīciju, un šogad lietišķās mākslas priekšmetos, pastkartēs un fotogrāfijās uzplauks narcises. Tās veidos krāšņu akcentu, muzejam “Rīgas Jūgendstila centrs” uzsākot desmito darbības gadu. Izstāde “Narcises” būs apskatāma no 27. aprīļa līdz 3 jūnijam.

 

Latvijas valsts jubilejas gada 4. maija svinībās Rīgā paredzēta plaša svētku programma, kur iedzīvotājus un pilsētas viesus aicina apmeklēt svētku koncertus, Latvijas filmu maratonu, teātra izrādes, izstādes, kā arī vienu no vērienīgākajiem svinību pasākumiem “Brīvības ielas stāsti”.

 

Koncerts “No letu zemes”

2018. gada 19. aprīlis

2018. gada 15. maijā plkst. 19.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā tiks īstenots divu spilgtu jaunās mūziķu paaudzes pārstāvju - diriģenta Jurģa Cābuļa un komponista Jēkaba Jančevska – izlolots koncerts, kurā skanēs Alfrēda Kalniņa, Jāņa Kalniņa un Imanta Kalniņa a cappella dziesmas jauktajam korim un Jēkaba Jančevska oratorija "No letu zemes".

 

4. maijā plkst. 16.00 Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 28. gadadienai veltītās programmas ietvaros Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiālē, Ieriķu ielā 43A, notiks grupas “Astro’n’out” akustiskais koncerts “Tuvāk”.

 

2018. gada 20. aprīlī plkst. 18.00 RIXC galerijā, Lenču ielā 2, tiks atklāta nīderlandiešu mākslinieka Rohīra Ārenta izstāde "Sirds ziedi", kurā varēs gan apskatīt, gan piedalīties sirdspukstu vizualizāciju radīšanā. Izstāde norisinās Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2018 un Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

 

Svētdien, 22. aprīlī, uz Ģimenes dienas programmu “Rīdzene, Rīdziņa, Rīgas upe – kad, kāda tā bija un kur tā tecēja” aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs. Bērniem kopā ar pieaugušajiem tiks piedāvāta aktīva, izzinoša ekskursija (11.00 un 14.00) ar iespēju atklāt vēstures noslēpumus gan muzeja zālēs, gan Vecrīgas ielās.

 

No 23. līdz 28. aprīlim Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB) kopā ar daudzām citām Latvijas un Eiropas bibliotēkām rīko Bibliotēku nedēļu – pasākumu kopumu, kura mērķis ir atgādināt cilvēkiem, ka bibliotēka nav tikai lielāks vai mazāks grāmatu krājums, bet gan vieta, kur notiek interesanti un izglītojoši pasākumi un tikšanās. Nedēļas moto ir Latvijas Bibliotekāru biedrības izvirzītā tēma „Mainās bibliotēka, mainās sabiedrība”.

 

Sestdien, 2018. gada 21. aprīlī, plkst. 14.00 muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina uz koka spiedogu radošo darbnīcu “Iepazīsti jūgendstila ornamentu”. Interesentiem tiek piedāvāta iespēja radoši pavadīt sestdienu, iepazīstot auduma apdrukas mākslu.

 

Rīgas Porcelāna muzejā no 2018. gada 20. aprīļa līdz 10. jūnijam būs apskatāma mākslinieka Imanta Klīdzēja personālizstāde “Kustības dimensija”.  Mākslinieku interesē struktūru porcelāns, darbu estētikā svarīga ir faktūra un darbā ar porcelānu iecienīta virpošana. Izstādē muzejā tiks eksponēti mākslinieka jaunākie darbi.

 

Izstāde notiks Rīgas Porcelāna muzejā no 2018. gada 19. oktobra līdz 9. decembrim. Pieteikšanās - līdz 2018. gada 31. augustam.

 

Jau tradicionāli katru pavasari septiņas Rīgas tēlotājas mākslas studijas satiekas ikgadējā Mākslas dienu izstādē. Šogad izstāde atgriežas atjaunotajās VEF Kultūras pils telpās, kur tā  bez maksas būs apskatāma no 18. aprīļa līdz 13. maijam. Izstādi atklās 18. aprīlī plkst. 18.00 VEF Kultūras pils vestibilā.

 

Sadarbībā ar grāmatu apgādu „Jumava”, Dantes Aligjeri biedrību Latvijā un Imanta Ziedoņa fondu „Viegli” esiet laipni aicināti apmeklēt leģendārā tulkotāja, literāta un dzejnieka Valda Bisenieka (1928-2017) atceres vakaru, kas notiks 23. aprīlī plkst. 17.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2.stāvā).

 

Piektdien, 20. aprīlī, plkst. 18.30 Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” tiks demonstrēta Dzintras Gekas filma “Meklējot Tisē”. Pirms filmas - tikšanās ar režisori. Ieeja bez maksas.

 

Latvijas Universitātes sieviešu koris “Balta” un tā mākslinieciskā vadītāja un diriģente Māra Marnauza, sadarbībā ar skaņu režisoru Vari Kurmiņu,  Latvijas Radio studijā ierakstījuši divus albumus - “Balta. Pērles” un “Pēteris Vasks. Mūsu dziesma”.  Jauno albumu atvēršanas koncerts notiks 2018.gada 21.aprīlī Latvijas Universitātes Lielajā aulā, plkst.19.00.

 

No 25. līdz 29. aprīlim Rīgā, kinoteātrī Kino Bize un K.Suns jau piekto reizi norisināsies Rīgas Pasaules filmu festivāls, kas šogad veltīts humoram un komēdijas elementiem dokumentālajā kino. Festivāla ietvaros tiks izrādītas dokumentālas filmas - radoši audiovizuāli pētījumi, notiks lekcijas un diskusijas, kā arī tikšanās ar filmu veidotājiem.

 

2018. gada 19. aprīlī Kalnciema kvartāla galerijā durvis vērs izstāde “Tumšie dārzi”, kas ir veltīta aktuālās mākslas izpausmēm keramiskajos materiālos. Izstādē būs skatāmi tādu autoru darbi kā Verners Lazdāns, Inese Margēviča, Elīna Titāne, Andris Vēzis un tandēms Skuja Braden. Izstāde būs skatāma līdz 2018. gada 19. maijam.

 

Koru koncerts “Sūtu Tev sveicienu”

2018. gada 16. aprīlis

22. aprīlī plkst. 17.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiālē Ieriķu ielā 43A notiks koncerts pavasarīgās svētku noskaņās “Sūtu Tev sveicienu”. Ieeja bez maksas.

 

Teksta izmērs: A A A

Aktuāli

    200x180px-2.gif 

 

lv100_logo.png

 

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.aprīlī, 2018, 17:56
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv