Afiša (27. apr - 3. maijs)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta rīkotās rakstiskās izsoles rezultātā tiesības piegādāt uzņēmuma produkciju alus un sidra segmentā pasākuma „Līgosim Krastmalā!” 23.06.2017. un 24.06.2017. Rīgā, 11. novembra krastmalā no tirdzniecības dalībniekiem ieguva akciju sabiedrība „Aldaris” (reģistrācijas Nr.40003073627).

 

Ceturtdien, 27. aprīlī, kinoteātrī “Kino Bize” sākas ceturtais Rīgas Pasaules filmu festivāls.  Četru dienu programmā būs skatāmas trīspadsmit dokumentālās un etnogrāfiskās filmas, to skaitā nopelniem bagātā britu neatkarīgā režisora Šona Makalistera filmu retrospekcija. Pēc filmu seansiem skatītajiem būs iespēja piedalīties sarunās ar filmu veidotājiem.

 

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, 4. maijā Rīgas iedzīvotājus un pilsētas viesus aicina apmeklēt svētku koncertus, latviešu filmu maratonu, pasākumu „Zinu, zinu tēva sētu” Vērmanes dārzā un „Pavasaris. Roks. Daugava” 11. novembra krastmalā, vērot uguņošanas starptautiskās sacensības, kā arī piedalīties kompozīcijas „Ziedu Latvija” veidošanā un akcijā „Apskauj Latviju”.

 

1. maijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā ar īpašu pasākumu programmu tiks atklāta vasaras sezona. Šajā dienā tiks atzīmēta 80 gadadiena, kopš muzejā tika atklāts 18.gs. beigās celtās Zemgales zemnieka sētas komplekss.

 

“Svētki!” turpinās

2017. gada 26. aprīlis

Šķiet, tikai vakar izskanēja jauniešu kora “Balsis” vērienīgie koncerti “Svētki!” Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars”un kora mājvietā RKTMC “Mazā Ģilde”. Daudz lielisku iespaidu, nebijušu sajūtu un pacilātība. Liepājas koncerts vēl redzams un dzirdams straume.lmt.lv. Milzīgs paldies visiem balsiniekiem par līdzdalību un brīnuma radīšanu!

 

Uldim Pūcītim – 80

2017. gada 26. aprīlis

Uldis Pūcītis bija aktieris, kura aktieriskā pievilcība un patiesības izjūta jau no 1959. gada saistīja daudzas skatītāju paaudzes, sekojot viņa atveidoto varoņu gaitām gan Liepājas, Dailes un Jaunatnes teātros, gan daudzās spilgtās kino lomās.

 

26. aprīlī plkst. 17.30 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā ( Skārņu iela 10/20) visi interesenti aicināti uz lekciju "Grāmatsiešana - profesija vai ekskluzīvs hobijs?", ko  lasīs Latvijas Grāmatsējumu un ādas dizaina asociācijas vadītāja Ilizane Grīnberga.

 

2017. gada 29. un 30. aprīlī Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” sadarbībā ar kamerkori “Vidus” aicina ikvienu apmeklēt aizraujošus koru koncertus, ieskandinot gaidāmos Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienai veltītos pasākumus. Īpašo viesu statusā kamerkoris “Melisma” no Francijas.

 

29. aprīlī plkst. 12.00 un plkst. 16.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde”, notiks Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2018” skates koncerti, kuros izvērtēs folkloras kopu un citu ar tradicionālo kultūru saistītu izpildītāju māksliniecisko līmeni dalībai festivālā. Skatē piedalīsies 28 folkloras kopas ne tikai no Rīgas, bet arī no Latvijas novadiem.

 

Orķestris “Rīga” aicina darbā mārketinga speciālistu - no š. g. maija vidus un projektu koordinatoru - no š.g. 27. jūlija. Tiek piedāvāts pilna laika darbs, pieskaņots orķestra koncertu un mēģinājumu kalendārajam grafikam.

 

VSIA “Latvijas Koncertu” rīkotais “Rīgas festivāls” šogad notiks no 7. līdz 21. jūnijam. Koncertos klausītājus gaida tikšanās ar Ķelnes Radio simfonisko orķestri; Gidonu Krēmeru un kamerorķestri Kremerata Baltica; ar pasaules atzinību guvušajiem latviešu mūziķiem Egīlu Siliņu un Ivetu Apkalnu.

 

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, plkst. 19.00 Lielajā ģildē skanēs Imanta Kalniņa oratorija ar Andreja Upīša tekstu “Rīta cēliens”. Solisti: Ilona Bagele, Andris Ludvigs, Rihards Mačanovskis. Teicēji: Rēzija Kalniņa un Andris Keišs.  Koncertā piedalās: Orķestris “Rīga”, Latvijas Republikas Zemessardzes koris “Stars”, kamerkoris “Fortius”, “Jasmīnas koris”. Diriģents Valdis Butāns.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina nevalstiskās organizācijas, valsts, pašvaldības, izglītības un kultūras iestādes, uzņēmumus, mākslinieku apvienības, kā arī ikvienu radošu personību līdz 22. maijam pieteikt projektus Mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts 2017” Iniciatīvas programmai.

 

Rīgas Latviešu biedrība, Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija laipni ielūdz interesentus Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē 2017. gada 27. aprīlī plkst. 19.00 noklausīties koncertu “Gleznas klavierēm”. Muzicē Diāna Zandberga.

 

Ar neparastu un unikālu ērģeļu un klavieru dueta koncertu Rīgas Domā piektdien, 5. maijā, plkst. 19.00 sāksies ērģelnieces Ilzes Dūmiņas - Krojas un pianistes Katrīnas Krojas koncertprojekts "Doma un Gars".

 

Līdz 2. maijam pretendenti var iesniegt dookumentus Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta konkursam uz Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas (Kronvalda bulv.8) direktora/es amatam. 

 

Ar pirmizrādi Latgales vēstniecībā GORS 22. aprīlī plkst. 18.00 sāksies viens no vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades projektiem "Latvijas gredzens". Projektu veido četri konceptuāli atšķirīgi gredzeni – koncertuzvedumi, kas izcels un parādīs katra Latvijas novada īpatnības. "Latgales gredzenu" veido koncertizrāde "Rakstiem un skaņai", kas atklās Latgales unikālo kultūras mantojumu ar tās fenomenu – tradicionālo muzicēšanu.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina pieteikties tirdzniecības vietām Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītā pasākuma “Pavasaris. Roks. Daugava.” norises laikā 11. novembra krastmalā. Pasākuma norises laiks ir 4. maijs no plkst. 16.00 līdz plkst. 24.00 un tajā paredzētas 14 sabiedriskās ēdināšanas tirdzniecības vietas.

 

Piektdien, 28. aprīlī, Lielajā ģildē Sinfonietta Rīga publiku aicina ieklausīties urbāno džungļu sirdspukstos, piedāvājot novērtēt šī gada jubilāra - Filipa Glāsa (Philip Glass) kino un minimālisma estētikas caurstrāvoto vijolkoncertu “Amerikāņu gadalaiki”, bet Berlīnē dzīvojošās korejiešu komponistes Unsukas Činas (Unsuk Chin) skaņdarbā “Graffiti” atklāt Eiropas avangardiskās metropoles spriegākās rakstura nokrāsas.

 

11. maijā vakarā plkst. 20.00 Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” 75. jubilejas gada ietvaros sniegs koncertu kopā ar pasaulslaveno ērģelnieci – Elbas filharmonijas ērģeļu pavēlnieci Ivetu Apkalnu Māra Sirmā vadībā, ieskandinot Rīgas Domu. Koncerta programmā būs dzirdams franču mūzikas šarms - Gabriēls Forē, Luijs Vjerns un angļu elegance - Bendžamins Britens.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 26.aprīlī, 2017, 17:48
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv