Afiša (30. aug - 5. sept)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas Latviešu biedrība un bērnu vokālā studija “Knīpas un Knauķi” svinīgi ielūdz Jūs uz jaunizveidotā Rīgas Latviešu biedrības kultūrizglītības centra “Knīpas un Knauķi” atvēršanas svētkiem. Mēs jūs gaidīsim 2016. gada 3. septembrī plkst. 13.00 Rīgas Latviešu biedrības nama vestibilā.

 

3. septembrī plkst. 12.00 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19 notiks mākslinieces Ēsteres Zemītes personālizstādes “Bez robežām” atklāšana. Izstāde būs atvērta līdz 26. oktobrim.

 

Sestdien, 3. septembrī, plkst. 19.30 vienā no ievērojamākajiem Ziemeļeiropas muzikālās dzīves notikumiem – Baltijas jūras festivālā (Östersjöfestivalen) ar koncertprogrammu “Klusuma auglis” savu muzikālo vēstījumu pieteiks Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga un Latvijas Radio koris, pie diriģenta pults stāsies Sigvards Kļava. Koncerts norisināsies Stokholmas Bervalda zālē (Berwaldhallen) un to tiešraidē translēs Zviedrijas radio.

 

2. septembrī plkst. 19.30 Dzintaru koncertzālē izskanēs vasaras sezonas noslēguma koncerts Vivaldi Rocks, kurā klasiskās mūzikas huligāni – grupa "Dagamba” piedāvās elpu aizraujošu un netradicionālu muzikālu priekšnesumu. Pasaulē iemīļotā itāļu komponista Antonio Vivaldi koncertu cikls “Gadalaiki” izskanēs pavisam jaunā un nebijušā sniegumā.

 

4. septembrī  plkst.17.00 Kultūras pils "Ziemeļblāzma" Lielajā zālē ar koncertprogrammu “Ziemeļu sāga” atzīmēs Ziemeļblāzmas 103. gadskārtu. Ieeja koncertā bez maksas. Kopš Kultūras pils „Ziemeļblāzma” atklāšanas pēc rekonstrukcijas, katru gadu ar krāšņu koncertu tiek atzīmētas pils gadskārtas. Šoreiz – pils 103. gadadienā, klausītājiem tiek piedāvāta īpaša koncertprogramma “Ziemeļu sāga”, kas gan fonētiski, gan simboliski sasaucas ar Kultūras pils “Ziemeļblāzma” nosaukumu un tā izcelsmes vēsturi.

 

31. augustā plkst. 19.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” notiks koru sadraudzības koncerts “Satikšanās mūzikā”. Koncertā piedalās Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” vīru koris “Tēvzeme”,  kā arī Ķelnes policijas koris.

 

No 2. līdz 28. septembrim Kalnciema Kvartāla galerijā norisināsies Anitas Rozentāles personālizstāde “Fragmentētā realitāte”. Atklāšana 2. septembrī plkst. 18.00.

 

2016. gada 1.septembrī Kalnciema kvartāla brīvdabas koncertā uzstāsies jauni vārdi mūzikā: elektroniskās mūzikas projekts "Northern C" un "Ezeri". Grupai „Northern C” ir raksturīgs elektroniskās mūzikas skanējums, kas tiek papildināts ar vokālu, ģitāras un citiem dzīvo instrumentu skaņu elementiem, kopā veidojot neparastu skaņu sakausējumu.

 

Savējo sarunas par dzeju un dzīvi

2016. gada 26. augusts

31. augustā plkst. 18.00 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, pasākumu ciklā “Savējo sarunas par dzeju un dzīvi” notiks kārtējā tikšanās – sarunāsies rakstnieki Māris Bērziņš un Juris Zvirgzdiņš.

 

Sieviešu koris “Dzintars” un diriģente Aira Birziņa aicina dziedātājas visās balsu grupās. Noklausīšanās 5. septembrī plkst. 19.00 Rīgas 45.vidusskolā Ropažu ielā 34.

 

Šī gada septembrī uz vienas skatuves satiksies trīs izcilas latviešu kamermūziķes – Kristīne Blaumane (čells), Ilona Meija (flauta) un Herta Hansena (klavieres) programmā “Pasaku ainas”, kas tiks izspēlēta trīs koncertos:

 

Rīgas izglītības iestādes gatavojas jaunajam 2016./2017. mācību gadam, pārrunājot arī izglītības jomas aktuālos jautājumus iestāžu vadītāju kopsapulcēs, kurās piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis. 

 

Vasaras izskaņā, 30. augusta vakarā, Orķestris “Rīga” aicina klausītājus uz koncertu “Bahs, Mālers, Mijo” Rīgas Domā. Savukārt, 29. septembrī, rudenim atnākot, Lielajā ģildē Orķestris “Rīga” mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Valda Butāna vadībā atklās jauno 45.  koncertsezonu.

 

No 8. līdz 11. septembrim atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē ar četriem muzikāli daudzpusīgiem koncertiem izskanēs XIII Kremerata Baltica festivāls. Līdzās festivāla idejas autoram, vijolniekam Gidonam Krēmeram un orķestrim Kremerata Baltica tajā uzmirdzēs korejiešu izcelsmes vācu vijolniece Klāra-Jumi Kanga, talantīgais pianists Georgijs Osokins un viens no virtuozākajiem savas paaudzes klarnetistiem, slovēņu mūziķis, Mate Bekavačs.

 

Rīgas mākslas telpā no 10. septembra līdz 23. oktobrim - Džemmas Skulmes, Ojāra Ābola un mākslinieku apvienības “Klīga” kopizstāde “Klātbūtne”. Izstādē būs aplūkojami latviešu mākslas fenomenālo personību, gleznotājas Džemmas Skulmes un viņas dzīvesbiedra, mākslinieka un mākslas teorētiķa Ojāra Ābola kopdzīves laikā tapušie darbi, kas savīsies ar eksperimentālu interpretāciju par abu attiecībām mākslinieku apvienības „Klīga” instalācijās un vides objektos.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina „Ziemassvētku egļu noformējuma māksliniecisko ideju skiču un to realizēšanas tehnisko risinājumu projektu atlases konkursu”, aicinot radošo sabiedrību iesaistīties Rīgas pilsētvides noformēšanā svētku laikā.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina amatu meistarus - individuālos latviešu tradicionālās un mūsdienu lietišķās mākslas priekšmetu izgatavotājus un lauku saimniecībās audzētas ražas, kā arī siera, gaļas, maizes, zivju, biškopības produktu, dabīgās kosmētikas un pirtslietu individuālos ražotājus pieteikties tirdzniecībai Miķeļdienas gadatirgū, kas šogad risināsies 24. septembrī Rīgā, Doma laukumā, Herdera laukumā, Jēkaba, Pils un Tirgoņu ielās un Jaunielā.

 

Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs “Mazā ģilde” (Amatu ielā 3/5, Vecrīgā) aicina dziedāt un dejot gribētājus, koklētājus, teātra spēlētājus un lietišķās mākslas amatu prasmju interesentus pieteikties šādos kolektīvos: 

 

Koncertsērijas “Daugavas balsis” koncertus varēs dzirdēt no 25. līdz 28. augustam. Koris “Balsis” turpinās 2011. gadā dibināto tradīciju izbraukt visu Daugavas baseinu Latvijas teritorijā, sniedzot koncertus upes abos krastos – dievnamos, parkos, pilsdrupās un arī nebijušās koncertvietās. Sešu gadu laikā koris jau sniedzis 37 koncertus. Šoreiz četrās dienās Inta Teterovska vadībā “Balsis” uzstāsies desmit koncertos posmā no Aizkraukles līdz Ogrei.

 

No  25. augusta līdz septembra vidum Klasiskās mākslas galerija „Antonija”, Brīvības ielā 157, aicina apmeklēt gleznotāja, Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas direktora - Jāņa Ziņģīša, izstādi “Pelēka ainava”. Izstādē apskatāmi mākslinieka jaunākie darbi.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 30.augustā, 2016, 17:20
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv