Afiša (28. apr - 4. maijs)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

4. maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā - Latvijas Kara muzejā būs aplūkojama neparasta Balto galdautu instalācija, kas veltīta augstākajiem Latvijas armijas virsniekiem – jubilāriem, tādējādi godinot viņu devumu Latvijas valsts izcīnīšanā un nosargāšanā.

 

Mākslas dienas Imantā 2017

2017. gada 27. aprīlis

12. maijā Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” notiks Mākslas dienu pasākumi, kas veltīti radošumam vides dizainā un vides mākslā.

 

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, 4. maijā Rīgas iedzīvotājus un pilsētas viesus aicina apmeklēt svētku koncertus, latviešu filmu maratonu, pasākumu „Zinu, zinu tēva sētu” Vērmanes dārzā un „Pavasaris. Roks. Daugava” 11. novembra krastmalā, vērot uguņošanas starptautiskās sacensības, kā arī piedalīties kompozīcijas „Ziedu Latvija” veidošanā un akcijā „Apskauj Latviju”.

 

11. maijā Rīgas Latviešu biedrības namā varēs izbaudīt 22.starptautiskā Baltijas baleta festivāla visintriģējošāko notikumu – muzikāli horeogrāfiskās fantāzijas „Ugunī” pasaules pirmizrādi. Šajā vakarā pirmo reizi baletā tiks izdejots sarežģītais Edgara un Kristīnes mīlas stāsts, kas top pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas „Ugunī” motīviem. Ar šo izrādi noslēgsies šā gada Baltijas baleta festivāls.

 

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, plkst. 19.00 Lielajā ģildē skanēs Imanta Kalniņa oratorija ar Andreja Upīša tekstu “Rīta cēliens”. Solisti: Ilona Bagele, Andris Ludvigs, Rihards Mačanovskis. Teicēji: Rēzija Kalniņa un Andris Keišs.  Koncertā piedalās: Orķestris “Rīga”, Latvijas Republikas Zemessardzes koris “Stars”, kamerkoris “Fortius”, “Jasmīnas koris”. Diriģents Valdis Butāns.

 

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 27. gadadienas svētku pasākumu programmas viens no vērienīgākajiem pasākumiem Rīgā būs koncerts „Simtgades ritmos”, kas notiks 4. maijā plkst. 19.00 Rīgas Kongresu namā, un tajā piedalīsies mūziķi no Rīgas, Pori, Varšavas, Viļņas, Tallinas, kā arī dziedātāja Kristīne Prauliņa un vokālā grupa „Framest”.

 

7. maijā plkst. 15.00 aicinām ģimenes ar bērniem uz muzikāli teatrālu spēli "Vai pagaršot?" kultūras telpā "3 MĀSAS" Vecrīgā, Zirgu ielā 1.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta rīkotās rakstiskās izsoles rezultātā tiesības piegādāt uzņēmuma produkciju alus un sidra segmentā pasākuma „Līgosim Krastmalā!” 23.06.2017. un 24.06.2017. Rīgā, 11. novembra krastmalā no tirdzniecības dalībniekiem ieguva akciju sabiedrība „Aldaris” (reģistrācijas Nr.40003073627).

 

Ceturtdien, 27. aprīlī, kinoteātrī “Kino Bize” sākas ceturtais Rīgas Pasaules filmu festivāls.  Četru dienu programmā būs skatāmas trīspadsmit dokumentālās un etnogrāfiskās filmas, to skaitā nopelniem bagātā britu neatkarīgā režisora Šona Makalistera filmu retrospekcija. Pēc filmu seansiem skatītajiem būs iespēja piedalīties sarunās ar filmu veidotājiem.

 

Piektdien, 28. aprīlī, Lielajā ģildē Sinfonietta Rīga publiku aicina ieklausīties urbāno džungļu sirdspukstos, piedāvājot novērtēt šī gada jubilāra - Filipa Glāsa (Philip Glass) kino un minimālisma estētikas caurstrāvoto vijolkoncertu “Amerikāņu gadalaiki”, bet Berlīnē dzīvojošās korejiešu komponistes Unsukas Činas (Unsuk Chin) skaņdarbā “Graffiti” atklāt Eiropas avangardiskās metropoles spriegākās rakstura nokrāsas.

 

Svētdien, 30. aprīlī, plkst. 14.00 uz Senioru dienu Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā aicināti visi interesenti, lai iepazītu jaunas muzeja bagātā krājuma vērtības, šoreiz īpašu uzmanību pievēršot leģendārai personībai – izcilajam 19. gadsimta gleznotājam, zīmējuma un keramikas meistaram, māksliniekam Georgam Vilhelmam Timmam, jo tieši Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā glabājas lielākā Vilhelma Timma apgleznoto keramikas autordarbu kolekcija, kopskaitā 64 darbi.

 

1. maijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā ar īpašu pasākumu programmu tiks atklāta vasaras sezona. Šajā dienā tiks atzīmēta 80 gadadiena, kopš muzejā tika atklāts 18.gs. beigās celtās Zemgales zemnieka sētas komplekss.

 

“Svētki!” turpinās

2017. gada 26. aprīlis

Šķiet, tikai vakar izskanēja jauniešu kora “Balsis” vērienīgie koncerti “Svētki!” Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars”un kora mājvietā RKTMC “Mazā Ģilde”. Daudz lielisku iespaidu, nebijušu sajūtu un pacilātība. Liepājas koncerts vēl redzams un dzirdams straume.lmt.lv. Milzīgs paldies visiem balsiniekiem par līdzdalību un brīnuma radīšanu!

 

Uldim Pūcītim – 80

2017. gada 26. aprīlis

Uldis Pūcītis bija aktieris, kura aktieriskā pievilcība un patiesības izjūta jau no 1959. gada saistīja daudzas skatītāju paaudzes, sekojot viņa atveidoto varoņu gaitām gan Liepājas, Dailes un Jaunatnes teātros, gan daudzās spilgtās kino lomās.

 

26. aprīlī plkst. 17.30 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā ( Skārņu iela 10/20) visi interesenti aicināti uz lekciju "Grāmatsiešana - profesija vai ekskluzīvs hobijs?", ko  lasīs Latvijas Grāmatsējumu un ādas dizaina asociācijas vadītāja Ilizane Grīnberga.

 

2017. gada 29. un 30. aprīlī Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” sadarbībā ar kamerkori “Vidus” aicina ikvienu apmeklēt aizraujošus koru koncertus, ieskandinot gaidāmos Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienai veltītos pasākumus. Īpašo viesu statusā kamerkoris “Melisma” no Francijas.

 

29. aprīlī plkst. 12.00 un plkst. 16.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde”, notiks Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2018” skates koncerti, kuros izvērtēs folkloras kopu un citu ar tradicionālo kultūru saistītu izpildītāju māksliniecisko līmeni dalībai festivālā. Skatē piedalīsies 28 folkloras kopas ne tikai no Rīgas, bet arī no Latvijas novadiem.

 

Orķestris “Rīga” aicina darbā mārketinga speciālistu - no š. g. maija vidus un projektu koordinatoru - no š.g. 27. jūlija. Tiek piedāvāts pilna laika darbs, pieskaņots orķestra koncertu un mēģinājumu kalendārajam grafikam.

 

VSIA “Latvijas Koncertu” rīkotais “Rīgas festivāls” šogad notiks no 7. līdz 21. jūnijam. Koncertos klausītājus gaida tikšanās ar Ķelnes Radio simfonisko orķestri; Gidonu Krēmeru un kamerorķestri Kremerata Baltica; ar pasaules atzinību guvušajiem latviešu mūziķiem Egīlu Siliņu un Ivetu Apkalnu.

 

30. aprīlī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē norisināsies Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas pūtēju orķestra 70 gadu jubilejas koncerts, informē orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Jānis Retenais. Plkst.13.00 notiks koncerta ģenerālmēģinājums ar publiku, bet plkst.18.00 – svētku koncerts. Uz abiem koncertiem ieeja bez maksas.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 27.aprīlī, 2017, 18:21
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv