Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

No 2015. gada 4. decembra līdz 2016. gada 31. janvārim Rīgas Porcelāna muzejā būs apskatāma keramiķes Latvītes Mednieces personālizstāde „Darbi”.

 

Sagaidot Otro Adventi Rīgā, 4. decembrī sāksies 6. vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš 2015”. Festivāla atklāšanā 11. novembra krastmalā plkst. 18.00  Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks iedegs svētku egli „Rīgas vitrāžas”, kas iedzīvotājus priecēs gan Ziemassvētku gaidīšanas laikā, gan gadumijas pasākumā. 

 

Rīgas Tehniskās universitātes Tautas deju ansamblis  (RTU TDA) «Vektors» aicina uz koncertu «Viss mainās», kurā ilggadējais «Vektora» vadītājs Uldis Šteins, kurš šogad svin 80 gadu jubileju un 55 gadus «Vektorā», savu amatu, zināšanas un «Vektorā» iedibinātās tradīcijas simboliski nodos jaunajai un talantīgajai horeogrāfei Dagmārai Lejai. Koncerts notiks pirmdien, 7. decembrī plkst. 19 Latvijas Nacionālajā teātrī. Biļetes – Biļešu paradīzes kasēs.

 

No 1. līdz 10. decembrim izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”, Kungu ielā 3, būs apskatāma gleznotājas Kristīnes Luīzes Avotiņas multimediāla izstāde “Sapņu upe” – mākslinieces spilgtāko darbu retrospekcija.

 

No 27. novembra līdz 2016. gada 31. janvārim Rīgas Sv. Pētera baznīcā (Skārņu iela 19) aicinām apskatīt izstādi „Domu līnijas. Meinhards fon Gerkāns. 50 arhitektūras gadi skicēs un zīmējumos”.

 

Advents ir pārdomu, miera un gaišu domu radīšanas laiks. Četrās adventa svētdienās ikviens aicināts baudīt stāstus mūzikā un rosināt gaišas pārdomas dziesminieku koncertos Rīgas baznīcās. Adventa mūzikas svētkos Rīgā piedalīsies un autorkoncertus sniegs Goran Gora, Haralds Sīmanis, Ieva Akuratere, Matīss Akuraters un Leons Sējāns, Arnis, Kārlis un Jānis Miltiņi un Viesturs Samts, Anete Kozlovska un Laura Bicāne.

 

Gada gaišākos svētkus – Ziemassvētkus – gaidot, aktrise un režisore Rēzija Kalniņa un viņas draugi kopīgi veido jaunu Ziemassvētku programmu „Meklētāja Roze” ar Imanta Kalniņa mūziku, aicinot uz mirkli apstāties no ikdienas steigas un nokļūt mūzikas brīnumainajā pasaulē.

 

Sestdien, 12. decembrī, plkst. 13.00 notiks koncerts ģimenēm ar bērniem „Prieks pasaulei!”. Piedalīsies Ieva Sutugova un Daumants Kalniņš, Orķestris „Rīga” un diriģents Mārcis Miķelsons. Ar Ziemassvētku dziesmām un populārām melodijām tiks pieskandināta kino „Splendid Palace” Lielā zāle.

 

Četros koncertos „No Rīgas līdz Vīnei” šā gada 27., 28., 29. un 30. decembrī plkst. 18.00 Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” (Ziemeļblāzmas ielā 36) ar plaši zināmu latviešu un aizrobežu operešu un muzikālo izrāžu mūziku Latvijas operetes fonds noslēgs 2015. gadu.

 

Pirmajā Adventē, 29. novembrī, Rīgas iedzīvotāji un viesi gaidīti Doma laukumā, kur plkst. 17.00 svētku egli iedegs Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, un klātesošos ar koncertprogrammu priecēs bērnu vokālās studijas „Knīpas un Knauķi” dziedātāji, tubu kvartets „Magic 4”, solisti Kristīne Zadovska, Ieva Sutugova, Aija Vītoliņa un Andris Ērglis, izdziedot popūriju no Jāņa Lūsēna un Ineses Zanderes mūzikla „Sniega karaliene”. 

 

Arī šogad, mūzikas un mākslas festivāla „BILDES 2015” trešās desmitgades svētku laikā, ir īpaši padomāts par vismazākajiem pasākuma apmeklētājiem, piedāvājot jautru, sirsnīgu un pozitīvām emocijām bagātu Koncertu bērniem.

 

Svētdien, 29. novembrī - Pirmajā Adventē, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Senioru dienas un Ģimenes dienas programmām, kuras tematiski vienos Ziemassvētku gaidīšanas noskaņa.

 

Lielā Mūzikas balva 2014 kategorijā “Par izcilu interpretāciju” šī gada martā tika piešķirta Argentīnā dzimušajai, pašlaik Šveicē dzīvojošajai, pasaulslavenai čellistei Solai Gabetai (Sol Gabetta) par solopartiju Pētera Vaska Otrā čellkoncerta “Klātbūtne” pirmatskaņojumā. Naudas balvu 1500,00 EUR apmērā pirms nodokļu nomaksas Sola Gabeta novēlēja jaunam un talantīgam Latvijas čellistam izglītības turpināšanai.

 

3. decembrī plkst. 15.00 Rīgas Centrālā bibliotēka aicina uz „Rīgas Centrālās bibliotēkas gadagrāmatas 2014” atvēršanas pasākumu Brīvības ielā 49/53, 2.stāvā. 

 

28. novembrī plkst. 18.00 Latvijas Kara muzejā, Smilšu ielā 20, norisināsies kora un folkloras kopu koncerts „Strēlnieku sirdsdziesma”. Ieeja koncertā bez maksas.

 

Svētdien, 29. novembrī, plkst. 17.00 Rīgas Kultūras centra „Iļģuciems” pagalmā aicinām pulcēties ģimenes ar bērniem, lai  piedalītos brīvdabas pasākumā „Rūķu gājiens”, kura laikā ikviens mazais un lielais rūķis varēs izbaudīt līksmu svētku atmosfēru, kā arī iedegt pašu skaistāko Iļģuciema egli. 

 

Sestdien, 28. novembrī, plkst. 16.00 Rīgas Svētā Jēkaba Romas katoļu katedrālē (Jēkaba iela 9, Rīga) notiks II kokļu mūzikas ziemas festivāla „Kokļu skaņas ziemas mirdzumā” atklāšanas koncerts „16. – 19. gs. mūzika”.

 

RKTMC „Mazā ģilde”, Amatu ielā 3, 28. novembrī norisināsies XIV Latvijas bērnu un jauniešu vokālistu konkursa „Putnu bērni” fināls un 29. novembrī plkst. 14.00 konkursa laureātu koncerts un apbalvošanas ceremonija.

 

Šoruden mūzikas un mākslas festivāla “Bildes 2015” Sevi jau pieteikušo grupu un radošo personību koncerts būs īpaši krāšņs un konceptuāli daudzveidīgs. Kopprojektos ar publikas simpātijas jau iemantojušām muzikālajām apvienībām uzstāsies arī populāri mediju pārstāvji, politiķis, aktieri, skautu un gaidu vadītājs un citas radošo profesiju personības. Šis koncerts būs klausāms 28. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Kongresu nama Lielajā zālē, informē festivāla rīkotājs “Bilžu birojs”.

 

Rīgas Ziemassvētku koncerti 25. un 26. decembrī Ķīpsalas hallē šogad aicina svinēt svētkus kopā ar izcilo, pasaules koncertzālēs muzicējošo pianistu Vestardu Šimku un citiem lieliskiem mūziķiem, kas spilgti pārstāv gan akadēmiskās, gan populārās mūzikas jomu.

 

Teksta izmērs: A A A

Aktuāli

                200x180.gif

    

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 30.novembrī, 2015, 18:41
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv