Afiša (3. sept - 9. sept)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” laikā sestdien, 5. septembrī, Rīgā tiks atklāta unikāla Francijas laikmetīgās mākslas izstāde “Kramplauzis/Le Cambrioleur”. Šī ir visplašākā un daudzveidīgākā laikmetīgās mākslas izstāde no Francijas, kas pie mums Rīgā jebkad ir viesojusies. Izstāde Rīgā būs atvērta līdz 20. novembrim.

 

Piektdien, 4. septembrī, plkst. 17.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā aicinām uz starptautiskās izstādes „Tēlniecība” atklāšanu. Izstāde apskatāma līdz 18. oktobrim.Izstāde notiek sadarbībā ar biedrību „Latvijas tēlnieku centrs”.

 

Mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts” norisināsies jau šajā nedēļas nogalē, naktī no 5. uz 6. septembri. Šajā naktī vairāk kā 50 vietas Rīgā apdzīvos laikmetīgās mākslas un kultūras pārstāvji no Latvijas, Francijas, Austrijas, Vācijas, Lielbritānijas un citām valstīm.

 

Šodien, 2. septembrī, plkst. 19.00 Kultūras pils „Ziemeļblāzma” Lielajā zālē, atzīmējot Kultūras pils „Ziemeļblāzma” 102. gadskārtu, notiks izcilā pianista Vestarda Šimkus solokoncerts. Koncertprogrammā komponistu Volfganga Amadeja Mocarta, Frederika Šopēna un Aleksandra Skjabina mūzika, kā arī Vestarda Šimkus divu jaundarbu pirmatskaņojums.

 

Septembris Latvijā tradicionāli ir dzejas mēnesis. Šogad tas ir jo īpaši dzejas mēnesis tādēļ, ka atzīmējam Raiņa 150. jubileju. Raiņa un Aspazijas gadā Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB) aicina apmeklēt dažādus pasākumus, kā arī apskatīt izstādes. Visi jubilejas un dzejas pasākumi tiks rīkoti Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā.

 

5. septembrī Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” izstāžu zālē, Jaunielā 29a, tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Sindijas Mačtamas personālizstāde „Saknes debesīs”. Izstāde apskatāma līdz 27. septembrim, katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00.

 

Svētdien, 6. septembrī,  no plkst. 12.00 līdz 16.00 Kultūras un tautas mākslas centrā „Ritums”, Jaunielā 29a, sadarbībā ar folkloras kopu „Skandinieki” sāksies jaunā sezona tradīciju pasākumu ciklam „Līvu diena”.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina pieteikties tirdzniecībai Rīgas tradicionālajā rudens ražas svētku pasākumā „Miķeļdienas gadatirgus”, kas tiks organizēts 26. septembrī, Vecrīgā, Doma laukumā.

 

5. septembrī no plkst. 18.00 līdz 03.00 mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts 2015” ietvaros Kultūras un tautas mākslas centrā „Ritums”, Jaunielā 29a, notiks gaismas instalācija „Es par tumsu nebēdāju”.

 

Trešdien, 2. septembrī, plkst. 14.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (Mūkusalas iela 3) smailē (11. stāvā) notiks preses konference, kurā informēs par mūsdienas kultūras forumu „Baltā nakts”, kas šogad sāksies 5. septembra vakarā un risināsies līdz 6. septembra rītam.

 

Mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts” ietvaros 5. septembrī Lielajā ģildē plkst. 20.00 notiks klasisko vērtību un kultūras gaismas nesēju - Raiņa un Aspazijas daiļradei veltīts multimediāls koncerts „Pastāvēs, kas pārvērtīsies”, kurā apvienotie izteiksmes līdzekļi – pūtēju orķestra skanējums, dzejas lasījumi īpaši apstrādātās fonogrammās un elektroakustiskā mūzika – radīs vienotu mākslas darbu.

 

No 20. līdz 23. augustam  notika Jauniešu kora „Balsis” jau piektā koncertsērija „Daugavas Balsis”. Šoreiz sniedzām 9 koncertus upes ceļa posmā Krustpils - Aizkraukle. Izsakām vislielāko pateicību visiem, kuri līdzēja koncertsērijas tapšanā un realizācijā!

 

Arī šogad vides objektu festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” rīkotāji aicina uzņēmējus un biznesa institūcijas kļūt par festivāla dalībniekiem un līdz 30. septembrim  pieteikt savus finansētos oriģināla un tematiska dizaina vides objektu projektus izvērtēšanai festivāla mākslinieciskajai padomei, iesniedzot projektu vizualizācijas un aprakstus.

 

“Latvijas Koncertu” rīkotais Rudens kamermūzikas festivāls, kura patrons ir komponists Pēteris Vasks, šogad notiks no 18. septembra līdz 16. oktobrim, piedāvājot kamermūzikas smalkumus pasaulslavenu mūziķu izpildījumā.

 

Gleznu izstādes Salvadora Dalī (sirreālisma) stilā atklāšana notiks Rīgā, Kongresu nama telpās, šī gada 12. septembrī, plkst. 16:00. Mākslas darbu autors - talantīgs gleznotājs un web-dizaineris Aleksandrs Bobkins - Bjeļs. Viņa mākslas mantojums pieder gan latviešu, gan igauņu tautām.

 

VSIA “Latvijas Koncerti” izsludina atklātu konkursu uz Latvijas Radio bigbenda kontrabasa/basģitāras mūziķa vietu un saksofonu, trombonu, trompešu grupu mūziķu vietām. Pretendenti konkursam var pieteikties līdz 2015. gada 11. septembrim plkst. 16.00.

 

Noslēdzoties trīs mēnešus garajai vērienīgajai kultūras aktivitāšu centra „Origo Summer Stage” koncertu sezonai, rīdziniekiem un pilsētas viesiem šonedēļ tiks dāvāti divi augstvērtīgi koncerti. 27. augustā klausītājus priecēs plaša pašmāju un ārzemju viesu folkmūzikas programma „Origo Folkfestivāls”, kurā uzstāsies arī iemīļotā grupa „DAGAMBA”. Savukārt 28. augustā koncertā „6 ģitārspēles virtuozi” uz skatuves redzēsim spilgtākos pašmāju ģitāras virtuozus un slaveno rokmūzikas zvaigzni Robu Tonjoni.

 

Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris "Sõla" ielūdz uz sezonas atklāšanas koncertu. Tas notiks 28. augustā plkst. 20.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē. Koncertā skanēs latviešu komponistu skaņdarbi – gan klasiski kora darbi, gan estrādes dziesmas, kas iezīmēs arī kora 17. sezonas muzikālo dažādību.

 

Ar pasaulslavenās Franča Lehāra operetes „Jautrā atraitne” izrādēm 26. septembrī un 3. oktobrī Kultūras pilī "Ziemeļblāzma", Rīgā Latvijas Operetes fonds sāk jauno sezonu, piedāvājot iespēju pavasarī iestudēto izrādi noskatīties tiem, kas to vēl nav paguvuši.

 

Pirmdien, 24. augustā, plkst. 12.00 skvērā pie Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra tiks atklāti jauni vides mākslas objekti „Raiņa un Aspazijas mīlas vēstules”. Pasākumā piedalīsies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite, kā arī SIA „IBIO Union” mākslinieces Laura Bistrakova, Laine Uzulēna un Iveta Heinacka.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 3.septembrī, 2015, 17:02
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, Fakss: 67026847, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv