Afiša (24. maijs - 30. maijs)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Ir sākta biļešu tirdzniecība uz “Latvijas Koncertu” organizēto Senās mūzikas festivālu, kas  šovasar notiks jau 21. reizi.  No 8. līdz 11. jūljam  klausītāji varēs baudīt itāļu baroka meistardarbus, senās angļu dziesmas, gregoriskos dziedājumus, Indijas klasiskās mūzikas šedevrus. Festivāla noslēgumā jau tradicionāli skanēs Antonio Vivaldi koncertu cikls “Gadalaiki”.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina pieteikšanos tirdzniecībai Zāļu tirgū, kas šogad notiks 19. jūnijā Doma laukumā, Herdera laukumā, Jaunielā, Jēkaba, Pils un Tirgoņu ielās. 

 

No 30. maijam līdz 1. jūnijam Rīgā ar daudzveidīgiem pasākumiem tiks atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Koncerti un festivāli, radošās darbnīcas, sporta aktivitātes, spēles un rotaļas notiks pilsētas centrā, Pārdaugavā un Rīgas kultūras centros.

 

No 2015. gada 15. līdz 17. maijam Karlsrūē (Vācija) notika Bādenes – Virtembergas Mūzikas festivāls Karlsrūe 2015 (Musikfest Baden-Württemberg in Karlsruhe 2015), kad notika arī Starptautiskais pūtēju orķestru konkurss. Latvijas Universitātes pūtēju orķestris (diriģenti Jānis Puriņš un Jānis Kaģis) piedalījās koncertorķestru konkursā un savā grupā 14 orķestru konkurecē ieguva 2.vietu, saņemot 91,30 punktus, 800 EUR lielu naudas prēmiju un diplomu par īpašu izcilību.

 

Atzīmējot dzejnieku Aspazijas un Raiņa 150. jubilejas gadu, VEF Kultūras pils Tautas deju ansamblis „Zelta sietiņš” ir iestudējis deju uzvedumu „Aspazija un Rainis. Iepazīt un iemīlēt ar deju un dzeju”, kas tiks izrādīta 19. maijā plkst. 19.00 un 22. maijā plkst. 14.00 VEF Kultūras pilī, Ropažu ielā 2, Rīgā.

 

23. maijā Arkādijas parkā un tā apkārtnē Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcija kopā ar Pārdaugavas kultūras un izglītības iestādēm, uzņēmējiem, sportistiem, mūziķiem un citiem radošiem pārdaugaviešiem aicina lielus un mazus uz Pārdaugavas svētkiem, kur no plkst. 12.00 līdz pat 23.00 notiks dažādas aktivitātes  - darbnīcas, kino, izstādes, priekšnesumi u.c., kuras noslēgs balle ar grupu „Pērkons” un uguņošana virs Māras ezera.

 

Rīgas festivāls Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubileju iezīmēs ar koncertuzvedumu “Tur, kur gars ar garu jūtās satiekas”, kas notiks 6. jūnijā Dzintaru koncertzālē. Koncertuzvedumā piedalīsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, jauniešu koris “Kamēr...”, solisti - Gunta Gelgote (soprāns) un Daumants Kalniņš (baritons), aktieri - Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Artūrs Skrastiņš. Diriģents Ainārs Rubiķis, režisore Rēzija Kalniņa, scenogrāfs Didzis Jaunzems.

 

No 21. maija līdz 7. jūlijam Rīgas Porcelāna muzejā aicinām uz izstādi „Unikālas servīzes no Pētera Avena privātkolekcijas”. Izstāde tapusi sadarbībā ar P.Avena labdarības fondu „Paaudze”.

 

Ceturtdien, 21. maijā, no plkst. 20.00 līdz 22.00 Rīgas kultūras un atpūtas centrā „Imanta” aicinām uz pasākumu cikla „Gada danči četrās tūrēs” otro daļu „Vasara”.Pasākumā ikvienam būs iespēja apgūt latviešu tradicionālos dančus, vakaru vadīs danču mūzikas grupa „Trejdeviņi” un horeogrāfe Lilija Lipora. Ieeja bez maksas, un aicināti it visi interesenti – neatkarīgi no iepriekšējas pieredzes un vecuma.

 

Koncerti un tikšanās ar iemīļotiem solistiem, muzikāli teatrāls uzvedums bērniem un valšu vakars – tas viss notiks pirmajā Operetes festivālā Latvijā, kas norisināsies pašā vasaras vidū – 18. jūlijā Ikšķilē – pilsētā, kas šogad atzīmē 830. jubileju.

 

Rīgas festivāla ietvaros 13. jūnijā Dzintaru koncertzālē sniegs koncertu fadu dīva Žoana Amendoeira (Joana Amendoeira), kura uzstāsies kopā ar savu brāli Pedro Amendoeiru - vienu no labākajiem fadu ģitāristiem Portugālē, Bruno Torresu da Fonseku (klasiskā ģitāra) un Antonio Kvinčino (kontrabass).

 

VSIA “Latvijas Koncertu” organizētā Rīgas festivāla noslēgumā, pulcējot starptautisku mākslinieku buķeti, skanēs Ludviga van Bēthovena grandiozā Devītā simfonija un Sergeja Prokofjeva dinamiskais Trešais klavierkoncerts izcilā pianista Vestarda Šimkus izpildījumā. Koncerts notiks 20. jūnijā Dzintaru koncertzālē. 

 

Rīgas iedzīvotājus un pilsētas viesus no 22.līdz 24. maijam aicina apmeklēt amatierteātru festivāla „Rīga spēlē teātri 2015” izrādes, tostarp uzvedumus bērniem, kustību izrādes, koncertuzvedumus, latviešu dramaturģijas, pasaku un dzejas iestudējumus. Informācija par izrāžu norises laiku un vietu pieejama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv. Ieeja izrādēs ir bez maksas.

 

Rīgas festivāla atklāšanas koncertā 30. maijā Rīgas Domā skanēs šī gada jubilāru Arvo Perta un Gijas Kančeli skaņdarbi, kā arī Pētera Vaska mūzika, aicinot klausītājus mūzikā smelt garīgos spēkus un iedvesmu mīlestībai.
Koncertā uzstāsies Latvijas Radio koris un  Sinfonietta Rīga diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā. Solists -  Jurijs Savkins, vijole.

 
 

Rīgā notiks Eiropas koru spēles

2015. gada 19. maijs

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, tiekoties ar INTERKULTUR (Pasaules kora olimpiādes rīkotāji) prezidentu Ginteru Titču (Günter Titsch), šodien panāca vienošanos, ka 2017.gada jūlijā Rīgā norisināsies Eiropas koru spēles.

 

VEF Kultūras pils Bērnu vokālās grupas „POPPY” 30 gadu jubilejas koncerts notiks. 24. maijā plkst. 18.00 Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, Ziemeļblāzmas ielā 36, Rīgā. Ieejas maksa: EUR 3.00.

 

23. maijā Daugavas kreisajā krastā norisināsies Kaimiņu diena, Kalnciema kvartālā vienkopus pulcējot interesantākos, tuvākos, tālākos, zināmākos un noslēpumainākos Pārdaugavas iedzīvotājus, piedāvājot gan raibu tirdziņu, gan pašu apkaimes cilvēku veidotu kultūras pasākumu programmu, ar savām iniciatīvām veidojot savus apkaimes svētkus.

 

Latviešu izklaides pasākumu organizatori Anglijā - apvienība «Bērzes strazdi» informē, ka šogad lielākās Jāņu svinības ārpus Latvijas dzīvojošajiem tautiešiem noritēs britu karaliskās Rokingemas pils īpašumos Anglijā, Korbijā. Rokingemas pils bija iecienīta slavenā angļu rakstnieka Čārzla Dikensa medību un atpūtas vieta.

 

Piektdien, 5. jūnijā, plkst. 20.00 Lielajā ģildē ikgadējā Rīgas festivāla laikā skanēs Sinfonietta Rīga koncerts ievērojamā igauņu diriģenta, Grammy balvas laureāta Tenu Kaljusti (Tõnu Kaljuste) vadībā. Koncerta programmā Mālera pasakaini filozofiskā Ceturtā simfonija, Jozefa Haidna smalki emocionālā koncertārija un mūsdienu mūzikas pārstāvja Breta Dīna veltījums renesanses mūzikai skaņdarbā „Carlo”. Soprāna solo koncertā izpildīs talantīgā igauņu dziedātāja Marija Valdmā.

 

No 20. maija līdz 16. jūnijam Rīgas Sv. Pētera baznīcā aicinām aplūkot unikālu dzintara kolekcijas izstādi „Baltijas zelts”, kas uz Rīgu atceļojusi no Kaļiņingradas (Krievijas Federācija) Dzintara muzeja.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
    
 
Pēdējo reizi atjaunota 22.maijā, 2015, 20:41
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, Fakss: 67026847, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv