Afiša (8. feb - 14. feb)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

14. februārī  plkst. 16.00 VEF Kultūras pils Lielajā zālē koncertā “Mīl… nemīl… mīl!” deju virpulī griezīsies visi Kultūras pils  jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi: "Bramaņi", "Dardedze", "Daugava", "Gatve", "Gatve-otrā iespēja", "Mana rotaļa", "Rotaļa", "Rotaļa Xo", "Sendancis", "Videnieki", "Zalktis" un "Zelta Sietiņš".

 

Viena no šī brīža spožākajām džeza māksliniecēm Čaina Mozes (China Moses) kopā ar Latvijas Radio bigbendu aicina klausītājus baudīt džeza, blūza un Soul mūzikas populārākos 20. gadsimta hitus 27. februārī plkst. 19.00 vēsturiskajā kinoteātrī “Splendid Palace”.

 

14.februārī  plkst. 16.00 Mazajā ģildē, Amatu ielā 3/5, Valentīndienas koncertprogrammā “Dāvana” klausītājiem būs iespēja baudīt Jāņa Lūsēna dziesmas divu skanīgu un šarmantu balsu īpašnieku  – Anmary un Uģa Rozes izpildījumā.

 

14. februārī plkst. 19.00 Lielajā ģildē Orķestris “Rīga” aicina doties romantiski muzikālā un krāšņā ceļojumā ar “Mīlestības ekspresi”. Skanēs kino mūzika un pasaulē populāras mīlas melodijas. Valentīndienas koncertā piedalās Orķestris “Rīga”, solisti Dināra Rudāne, Katrīna Cīrule, Andris Ludvigs un Normunds Rutulis. Pie diriģenta pults - Jānis Retenais.

 

No 10. februāra līdz 15. martam Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs aplūkojamas divas ekspozīcijas apjomīgā izstādē, kas veltīta Lietuvas valsts atjaunošanas 98. gadadienai.

 

Festivāla “Vīnes klasika” atklāšanas koncertā 12. februārī Lielajā ģildē skanēs ģeniālā austriešu komponista Volfganga Amadeja Mocarta sakrālās motetes un operu fragmenti, kas valdzina gan ar vienkāršību un melodiskumu, gan ņirbošu virtuozitāti un bezgalīgi plašām frāzēm. Koncertā dzirdēsim solisti Elīnu Šimku, Rīgas Doma zēnu kori un Sinfonietta Rīga Mārtiņa Klišāna vadībā.

 

Sestdien, 6. februārī, no 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartālā notiks Meteņu karnevāls – latviešu tradīcijas Venēcijas karnevāla noskaņās. Meteņus Kalnciema kvartālā ieskandinās folkloras draugu kopa “Skandinieki” un atzīmēs ar “maskošanos” un aizgavēņa ēdienu baudīšanu, savukārt par Venēcijas karnevāla tradīciju nodošanu rūpēsies itāļu kultūras klubs L'Italii.

 

No 12. februāra līdz 6. martam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” Jaunielā 29a  būs apskatāma vairāku mākslinieku – Aivara Rozenbaha, Daces Lejējas, Zanee Beģes-Begges, Anitas Zīvertes un Solvitas Spirģes- Sēnes izstāde “Cianovīzija”.

 

Katru gadu februāra mēnesī Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs rīko gadskārtējo konferenci, kurā informē par paveikto iepriekšējā gadā un seno ēku restaurācijas jaunumiem Latvijā. Šīgada konferences tēma "Koka celtņu saglabāšanas prakse”. Brīvdabas muzeja galvenais krājuma glabātājs prof. Mārtiņš Kuplais informēs par 2015. gadā veiksmīgi pabeigtajiem un uzsāktajiem darbiem.

 

Porcelāns savas pastāvēšanas laikā ir piedzīvojis dažādas spēles, tas ir materiāls, kas var izturēt daudz. Bet pret to jāizturas ļoti nopietni – ar respektu, jo porcelāns var būt kaprīzs un prasa augstu darba precizitāti, to zina ikviens keramiķis. Bet kad esi sadraudzējies ar šo īpašo materiālu, tas ir ļoti uzticams draugs.

 

No 5. februāra līdz 27. martam Izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa”, Kungu ielā 3, būs apskatāma izstāde “Pazudis arhīvā”. Par sākuma punktu izstādei „Pazudis arhīvā” kļuva gan personiski arhīvi, gan institūciju krājumi. Izstādē aicināti piedalīties 27 latviešu un ārvalstu mākslinieki, kas savos darbos pielieto atšķirīgas metodes arhīva materiālu pētīšanai un interpretēšanai.

 

Trešdien, 27. janvārī, preses konferencē tika paziņoti Lielās mūzikas balvas 2015 nominanti. Balvu pasniegšanas ceremonija ar ilggadējā sadarbības partnera Hennessy atbalstu notiks šā gada 1. martā Latvijas Nacionālajā operā pl. 19.00. Pasākumu tiešraidē atspoguļos Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 “Klasika”.

 

Latvijas Operetes fonds sācis biļešu tirdzniecību uz pavasara sezonas izrādēm Rīgā un Latvijā. Skatītājiem gaidāma tikšanās ar iemīļotajiem operetes solistiem – Sonoru Vaici, Antu Jankovsku (Itālija), Daini Skuteli, Emīlu Kivlenieku, Ilonu Bageli, Marlēnu Keini, kā arī Trīs Latvijas tenoriem un citiem operetē “Jautrā atraitne”, muzikāli nebēdnīgajā izrādē bērniem “Paukojam un šmaukojam”, kā arī gaidāmajā pirmizrādē Paula Abrahama operetē “Balle Savojā”.

 

Ceturtdien, 28. janvārī, plkst. 17.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) visi interesenti aicināti uz dzejnieka Leona Brieža dzejas vakaru “Prelīdes”.Dzejas vakars “Prelīdes” tematiski sasauksies ar muzejā eksponēto Japāņu mūsdienu dekoratīvi lietišķās mākslas izstādi.

 

Sākot ar 4. martu,leģendārā latviešu rokgrupa OPUS PRO, atzīmējot savas darbības un pastāvēšanas 30 gadu jubileju (oficiālie avoti liecina, ka grupa dibināta 1986.gadā), dosies jubilejas tūrē „Rozā lietus”. Šāds nosaukums jubilejas tūrei izvēlēts, atsaucoties uz vienu no grupas populārākajām rokbalādēm.

 

Laikmetīgās dejas kompānija “Ārā” aicina uz Agates Bankavas izrādi “Rauts”, kas notiks 5. februārī plkst. 19.00 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā.

 

14. februārī plkst. 17.00 Kultūras pils "Ziemeļblāzma" Lielajā zālē ar īpašu mīlestības svētku programmu uzstāsies akustisko ģitāru trio "AG 3'o".

 

No 23. janvāra līdz 1. aprīlim Latvijas Leļļu teātra foajē izrāžu norises dienās ir apskatāma maestro Raimondam Paulam veltīta fotogrāfes Gunas Oškalnas – Vējiņas fotogrāfiju izstāde.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments atgādina, kā vēl var iesniegt pieteikumus diviem izsludinātajiem konkursiem. “Tradicionālo kultūras pasākumu finansēšanas konkursam” pieteikumus var iesniegt līdz 28. janvāra plkst. 12.00, savukārt “Rīgas domes Kultūras projektu finansēšanas konkursam” projektu pieteikumi jāiesniedz līdz 1. februāra plkst. 12.00.

 

2016. gadā Izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” uzsāk jaunrades programmu “Intro” ar mērķi piedāvāt iespēju jaunajiem māksliniekiem sevi pierādīt, savukārt apmeklētājiem – baudīt augstvērtīgu, vēl nepieradinātu mākslu. No 6. līdz 28. februārim Intro zālē būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas apakšnozares maģistrantūras programmas studentu kopizstāde “Apceres apstākļi”.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 8.februārī, 2016, 11:28
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv