Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Ceturtdien, 27. oktobrī. plkst. 14.00 Koka ēku renovācijas centrā „Koka Rīga” (Krāsotāju ielā 12) notiks Aleksandra Čaka 115. dzimšanas dienai veltītā konference par dzejnieka personību un daiļradi. To atklās  Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane.

 

Latvijas Radio koris radījis jaunu, pārsteidzošu koncertuzvedumu “Četri latvju spoku stāsti”. Melnā komēdija vienā daļā 30., 31. oktobrī un 1. novembrī plkst. 19.00 mūzikas namā DAILE būs asprātīga, satīriska spokošanās.

 

5. novembrī plkst 19.00 Mazajā ģildē 16. starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla Rudens sesiju atklās vokālais ansamblis „Vox Luminis” (Beļģija), kurš ieguvis starptautisku atzinību kā izcils renesanses un agrīnā baroka mūzikas interprets ar ideālu tembrālu saskaņu, filigrānu toni un skaņas tīrību.

 

Svētdien, 30. oktobrī, plkst. 14.00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz īpašu un neparastu Senioru dienas programmu. Tā būs tikšanās ar leģendāru personību – alpīnistu, inženieri, zemessargu, meistaru ar zelta rokām, dzīves gudru un atsaucīgu cilvēku, šarmantu kungu - Imantu Zaulu.  

 

8. novembrī Kalnciema kvartāla galerijā tiks atklāta mākslinieka Roberta Koļcova jubilejas personālizstāde „Nāru portreti”, kur varēs aplūkot skulptūras, grafikas darbus, lielformāta gleznojumus un porcelāna apdruku.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina uzņēmējus un biznesa institūcijas kļūt par festivāla dalībniekiem un piedalīties 7. vides objektu festivālā “Ziemassvētku egļu ceļš”, kas risināsies no 2016. gada 9. decembra līdz 2017. gada 8. janvārim. 

 

Laikā no 28. līdz 30. oktobrim rīdzinieki un visi teātrmīļi aicināti uz festivāla izrādēm Dailes teātrī, kas aptver plašu žanru spektru – no impresijas, pantomīmas, dejas un klasiskā teātra līdz radošiem eksperimentiem skatuves telpā. Festivālā piedalās amatierteātri no Bulgārijas, Polijas, Čehijas, Slovākijas, Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Latvijas.

 

Imanta Ziedoņa muzejs aicina uz ikgadējiem fonda „Viegli” Ziemassvētku ieskaņas koncertiem “Mēs skaitījām un nonācām pie Viena", kas jau sesto gadu norisināsies Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā, Rīgā. Šogad plānoti četri koncerti - 16., 17. un 18. decembrī.  Koncertu apmeklētājiem būs iespēja klausīties skaistākās dziesmas no visiem trīs fonda „Viegli” albumiem: „Viegli”, „Vakars. Pietura. Jasmīns” un „Loks paliek vaļā".

 

30. novembrī un 1. decembrī Rīgā notiks sesijas “Art of Riga Jazz” meistarklases - unikāla iespēja smelties zināšanas pie starptautiski atzītiem mūziķiem – britu pianista Bila Laurenca (Bill Laurance) un ASV ģitāras virtuoza Laionela Luikes (Lionel Loueke). 

 

VEF Kultūras pils Ansamblis “Rīgas Pantomīma” aicina uz 60 gadu jubilejai veltītu izrādi “No spēles līdz spēlītei”, kas notiks 16. novembrī plkst. 19.00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, Ziemeļblāzmas ielā 36, Rīgā. Ieejas maksa EUR 3.00. 

 

Klāt rudens un arīdzan amatierteātru festivāls „Rīga spēlē teātri 2016”. Festivāla  ieskaņā no 22. līdz 27. oktobrim  rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt Rīgas amatierteātru festivāla skates jauniestudējumus.

 

25. oktobrī plkst.19.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” Lielajā zālē notiks pianistes Artas Arnicānes solokoncerts “Ūdens noskaņas”. Programmā Friderika Šopēna, Kloda Debisī, Franča Lista, Jāzepa Vītola, Romualda Jermaka un citu autoru skaņdarbi, kuri gan ar tiem doto nosaukumu, gan skanējumu asociatīvi saistās ar ūdeni un tā netveramo matēriju.

 

Lai piedalītos konkursā, pretendentiem dokumenti ir jāiesniedz personīgi Orķestrī “Rīga” 4. kab., 0. stāvā, līdz 2016. gada 9. decembrim vai jānosūta pa pastu līdz 2016. gada 2. decembrim (pasta zīmogs).Konkurss notiks 2016. gada 13. decembrī plkst. 10.00, Kronvalda bulvārī 8, orķestra mēģinājumu studijā, 0. stāvā.

 

Tautas deju ansamblis “Gatve”, atzīmējot savu 70 gadu jubileju, aicina uz koncertu “Savīt laiku dejā”, kas notiks 12. decembrī plkst. 19.00  Dailes teātrī.

 

Izcilais kontrtenors Sergejs Jēgers duetā ar valdzinošās balss īpašnieci – dziedātāju Ievu Kerēvicu – aicina izbaudīt muzikālu sajūtu piedzīvojumu Latvijas baznīcās: jauno Ziemassvētku programmu „Debess dārzos”, kas būs klausāma, sākot ar 19. decembri.

 

Turpinot atzīmēt izcilā latviešu gleznotāja Jaņa Rozentāla jubilejas gadu un pieminot viņa kundzes un mūzas – somu dziedātājas Ellijas Forseli (Elli Forssell, 1871–1943) – 145.dzimšanas dienu, 26.oktobrī plkst.19.00 Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā sadarbībā ar Pētera Vaska fondu notiks koncerts „Solokoncerts Rozentāla darbnīcā”.

 

Oktobra beigās Rīgas Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Krievu kultūras dienu organizācijas komiteju ielūdz uz lekcijām un koncertu Krievu kultūras dienu ietvaros. Pasākumi notiks bibliotēkas telpās Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā.

 

Jaunās mūzikas festivāla ARĒNA noslēgumā 12. novembrī plkst. 19.00 klubā “Nemiers” pirmo reizi 15 gadu festivāla vēsturē varēsim baudīt netradicionālu akadēmiskās un deju mūzikas sintēzi pasākumā “Klubu nakts”.

 

VEF Kultūras pils jauktais koris “Teika” ar skaistu, retrospektīvu koncertu “Sens ir tas stāsts” sestdien, 29. oktobrī, plkst. 17.00 Brīvības gatvē 266, konferenču zālē svinēs savus “dziesmotos 70”. Jubilejas koncertā skanēs kora koncertdzīvē nozīmīgākās kompozīcijas, kas dziedātas šo gadu laikā – gan koncertos Latvijā, gan koncertceļojumos. Ieeja bez maksas.

 

Teksta izmērs: A A A

Aktuāli

                              200x180_teatris.gif

   

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 27.oktobrī, 2016, 09:46
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv