Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, visu vasaru būs skatāma Aivja Pīzeļa gleznu izstāde „Dabas spēks”.

 

Sākot ar jūliju kinofestivāls „Spektrs” sadarbībā ar biedrību „Rīgas Spīķeri” aicina ikvienu uz brīvdabas kino vakariem, kuri norisināsies Spīķeru kvartālā. Pasākumu sērija tiks atklāta 9.jūlijā plkst. 22:30 ar aizraujošo trilleri „Draivs” (Drive). Ieeja bez maksas.

 

"Orkester Norden" aicina apmeklēt brīnišķīgu koncertu Lielajā Ģildē 8.jūlijā. plkst. 19.00. Ieeja koncertā ir bez maksas, lai ikviens varētu baudīt šo koncertu kopā ar mums. Ziemeļvalstu un Baltijas jauniešu orķestris svin Žana Sibēliusa un Karla Nilsena 150.dzimšanas dienu, atskaņojot Nilsena V simfoniju un Sibēliusa Koncertu vijolei un orķestrim reminorā op. 47, kā arī IV daļu "Lemminkeinena atgriešanās" no "Lemminkeinena svītas" op. 22.

 

Sakarā ar no 6.līdz 12.jūlijam notiekošajiem       XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem” Rīgā būs gaidāmi būtiski satiksmes ierobežojumi.

 

1. jūlijā visiem mūzikas mīļiem durvis vēra džeza, pasaules un improvizācijas mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi”, kas, kā zināms, šogad atzīmē 15. gadadienu. Festivāla atklāšanas koncerts notika uz “Origo Summer Stage” skatuves un ikvienam bija apmeklējams bez maksas.

 

Rīgas Kultūras centra „Iļģuciems” 2. stāva vestibilā līdz 2. augustam apskatāma tautas lietišķās mākslas izstāde „Vasaras raibumi” - Rīgas Kultūras centra  „Iļģuciems” Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) „Ceplis” keramika un TLMS „Rītausma” rokdarbi, Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” TLMS „Vasa” pinumi un TLMS „Plastika” ādas plastikas darbi.

 

Līdz 2. augustam Rīgas Kultūras centrā „Iļģuciems” aicinām aplūkot divas brīnišķīgas mākslas izstādes – Tautas glezniecības studijas „Grīva” dalībnieku darbu izstādi „Mākslu mīlot” un studijas „Grīva” vadītāja Jura Ģērmaņa personālizstādi „Draugi un paziņas”.

 

Ceturtdien, 9. jūlijā 18.00, fonda Mākslai Vajag Telpu Vasaras Mājā Kalnciema ielā 36/38 atklās Indriķa Ģelža izstādi. Vasaras Mājas izstāžu cikla galvenais vadmotīvs ir Džemma Skulme, atzīmējot mākslinieces 90 gadu jubileju. No konteineriem veidotā mākslas platforma veidota kā atgādinājums, ka Rīgā joprojām nav muzeja, kurā atspoguļota Latvijas pēckara un mūsdienu māksla. Kā vispiemērotāko vietu šādam muzejam fonds saredz RTU ēku Kaļķu ielā 1.

 

Piektdien, 3. jūlijā plkst. 19.00 Kultūras pils „Ziemeļblāzma” parkā notiks Ziemeļblāzmas zaļumballe. Zaļumballē skanēs dziesmas latviešu, kā arī angļu, krievu, itāļu un franču valodās no estrādes klasikas līdz pat enerģiskam country rock

 

Rīgas svētku laikā 15. augustā Kronvalda parkā pie Kongresu nama norisināsies jau par tradīciju kļuvušais pašdarināto braucamrīku festivāls „Nissan Norde Cartoon rallijs 2015”, kas tiek organizēts sadarbībā ar Rīgas domi. Šī gada pasākuma galvenā tēma ir „Rīgas ostai 815”, kur komandām jāveido braucamrīki, kas sīkāk atspoguļotu Rīgas ostu vai ar to saistītas lietas, piemēram, burinieki, tankkuģi utml.  Pasākumā var pieteikt draugu grupas vai uzņēmumu komandas 4 cilvēku sastāvā.

 

4. jūlijā Kalnciema kvartāla tirgū viesosies kvartāla sadraudzības pilsēta Kuldīga ar plašu kultūras programmu uz brīvdabas skatuves, radošajām darbnīcām bērniem un pieaugušajiem un Kuldīgas novada zemnieku un amatnieku dalību.

 

Turpinot priecēt Rīgas iedzīvotājus un viesus ar kvalitatīvu bezmaksas koncertu programmu, šonedēļ kultūras aktivitāšu centrs „Origo Summer Stage” piedāvā trīs daudzveidīgus koncertus, kas izpatiks dažādām muzikālajām gaumēm un uzrunās ikvienu. Jau otrdien Stacijas laukumu ieskandinās reperu apvienība „Olas”, bet nedēļas turpinājumā klausītājus priecēs festivāla „Rīgas Ritmi” atklāšanas koncerts un festivāla „Artissimo” koncertprogramma.

 

Rīgas Doma krustejā, piektdien, 3. jūlijā, plkst. 14.00 atklās atjaunoto piemiņas zīmi – postamentu un urnu „COR JOCHMANNI”, kurā glabājas izcilā publicista, kultūras filozofa un sava laika kritiķa Karla Gustava Johmana sirds. Ar Heidelbergas Johmana biedrības finansiālu atbalstu, piedaloties fon Zengbušu dzimtas pārstāvim Verneram fon Zengbušam, unikālā kultūrvēsturiskā piemiņas zīme – urna ar Johmana sirdi un tai izveidotais postaments ir restaurēti. Ikviens apmeklētājs to varēs apskatīt Rīgas Doma krustejā.

 

11. jūlijā plkst. 18.00 starptautiskas turnejas ietvaros par godu kora 15. jubilejai ar krāšņu programmu Rīgas Sv. Pētera baznīcā uzstāsies balsu virtuozi no ASV „Chicago Chorale”. Pateicoties labdaru atbalstam, ieeja koncertā būs ar bezmaksas ielūgumiem, kurus  iespējams saņemt visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

 

1. jūlijā uz Spīķeru brīvdabas skatuves kāps  pašmāju grupa “The Coco’nuts”, kuras sastāvā ir 8 aizrautīgi mūziķi, kuri iegulda savos instrumentos gan spēku, gan draudzības garu, fizisko prātu un arī neprātu un to visu dāvinās Spīķeru apmeklētājiem. Par lielisku garastāvokli gādās arī Rīgas DJ skolas veidotais muzikālais noformējums pasākuma sākumā.

 

XXI Starptautiskā senās mūzikas festivāla atklāšanas koncertā 8. jūlijā Mazajā ģildē skanēs itāļu baroka operu ārijas un senās angļu dziesmas soprāna Elīnas Šimkus, baroka mūzikas orķestra Collegium Musicum Riga un mākslinieciskā vadītāja Māra Kupča izpildījumā.

 

Introvertās mākslas festivāla AD LUCEM noslēguma koncerts „Baltu un persiešu etno mūzika” šogad izskanēs divas reizes – 28. jūlijā Ventspils teātra namā „Jūras vārti” un 29. jūlijā Siguldā, koncertzālē „Baltais flīģelis”. Tajā piedalīsies dažādu valstu mākslinieki, kurus vieno mīlestība uz harmoniju, dvēseles gaismu un ideju, kas vienotā izjūtā spēj savienot dažādu tautu un reliģisko piederību cilvēkus.

 

2. jūlijā plkst 16.00 Rīgas Centrālā bibliotēka (Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā) ielūdz uz tikšanos ar mākslinieku un rakstnieku, septiņu grāmatu autoru Uldi Zemzari viņa jaunās grāmatas „Nupat bija rīts” atvēršanas pasākumā. Muzicēs komponists Imants Zemzaris. Grāmatas fragmentus lasīs pats autors un aktieris Aigars Rozenbergs.

 

4. jūlijā, plkst. 20.00 Kultūras centrā  „Mazā ģilde” jauniešu koris „Balsis” uzstāsies kopā ar Toronto labāko bērnu kori. Koncertturnejas ietvaros, Rīgā ar koncertu viesosies Toronto labākā bērnu kora „Toronto Children’s Chorus” kamersastāvs. Atzīmējot kora 37. sezonu, turnejas laikā koris ar koncertiem uzstāsies vēl četrās valstīs, kopumā sniedzot septiņus krāšņus koncertus Maskavā, Pēterburgā, Tallinā, Rīgā, Viļņā, Varšavā un Krakovā.

 

5. jūlijā plkst. 18.00 notiks Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla vasaras koncerts, kas tradicionāli izskanēs Jaunmoku pils „Dārza svētku” ietvaros. Šogad koncerts būs īpaša, Ainas Kalnciemas sarūpēta velte J.S.Baham un D. Skarlati komponistu 330. dzimšanas gadā.

 

Teksta izmērs: A A A

Aktuāli

 

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
    
 
Pēdējo reizi atjaunota 3.jūlijā, 2015, 10:48
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, Fakss: 67026847, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv