Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

31. maijā plkst. 12.00 Kultūras centrā "Mazā ģilde" (Amatu ielā 3/5) ar koncertu Lielajā zālē sāksies Bērnu aizsardzības dienai veltīts pasākums.

 

28. maijā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja vienbalsīgi apstiprināja nodibinājuma „Rīga 2014” sagatavoto pētījumu par darbu, kas paveikts Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu ietvaros.

 

Pirmdien, 1.jūnijā, ar dažādiem pasākumiem tiks atklāti divi pilnībā atjaunoti galvaspilsētas parki – Grīziņkalna parks un Ziedoņdārzs. Šie parki tagad kļuvuši daudz pievilcīgāki un ar plašākām atpūtas iespējām – nomainīts celiņu segums un soliņi, atjaunoti bradājamie baseini, izveidoti kvalitatīvi bērnu rotaļu laukumi un veikta virkne citu nozīmīgu uzlabojumu.

 

No 30. maijam līdz 1. jūnijam Rīgā ar daudzveidīgiem pasākumiem tiks atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Koncerti un festivāli, radošās darbnīcas, sporta aktivitātes, spēles un rotaļas notiks pilsētas centrā, Pārdaugavā un Rīgas kultūras centros.

 

31. maijā no plkst.11.00 līdz 17.00 Spīķeru kvartāls aicina lielus un mazus uz bērnu dienas svētkiem. Bērnu dienā Spīķeru kvartāls pārvērtīsies par aizraujošu piedzīvojumu kopumu, kas apvienos četrus aktivitāšu blokus: aizraujošu skatuves programmu, radošās darbnīcas, sportiskas aktivitātes un īpašu bērnu lietu tirdziņu.

 

Sestdien, 30. maijā, plkst.11.30 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina apmeklēt Senioru dienas „Satikšanās Rīgas gadsimtu namā” sezonas noslēguma programmu „Rīgas Doma baznīcas un krustejas stāsti”. Pasākuma dalībniekiem tiks piedāvāta īpaša iespēja – noklausīties ēŗģeļmūzikas koncertu un ekskursijā iepazīt Rīgas Doma baznīcu un krusteju.

 

Piektdien, 29. maijā,  plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī, Ropažu ielā 2, Rīgā, ar koncertu „25 soļi dejā un mīlestībā” savu 25.  dzimšanas dienu atzīmēs Tautas deju kolektīvs „Zalktis”.  Ieejas maksa: EUR 3.00.

 

31. maijā plkst. 11.00 Ziemeļblāzmas parkā notiks tradicionālie Bērnu svētki, kuru moto šogad būs „Dullā Daukas ceļojums”. Kā jau ierasts, šajos svētkos būs iespējams iegūt jaunas zināšanas, pārbaudīt jau esošās, kā arī mēroties spēkiem sportiskajās aktivitātēs un baudīt vietējo mākslinieku sniegumu. Savukārt pasākuma kulminācijā visus priecēs mūzikas grupas MUSIQQ puišu skanīgās balsis.

 

Sestdien, 30. maijā, plkst. 14.00 Rīgas kultūras un atpūtas centrā „Imanta” aicinām uz Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltītu koncertu „Lidojums”, kurā piedalīsies vokālais ansamblis „Tu un Es” un deju studija „Mazais Andžiņš”, kā arī soliste Aija Vītoliņa.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina nevalstiskās organizācijas, valsts, pašvaldības, izglītības un kultūras iestādes, uzņēmumus, mākslinieku apvienības, kā arī ikvienu radošu personību līdz 16. jūnijam pieteikt projektus Mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts 2015” iniciatīvas programmai.

 

Festivālu vasara pieaugušajiem tuvojas straujiem soļiem, un kāpēc gan lai arī bērniem nebūtu savs festivāls? Starptautiskās bērnu tiesību aizsardzības dienas ieskaņā sestdien, 30. maijā, no plkst. 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartāls aicina uz īpašu, tieši bērniem veltītu festivālu “Dari pats!”.

 

No 28. maija līdz 13. septembrim muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs” aicinām aplūkot izstādi „Retrospekcija”.Tik plaša izstāde no muzeja krājuma apskatāma pirmo reizi. Savā darbības laikā kopš 2008. gada muzejs regulāri un plānveidīgi vācis 20. gadsimta sākuma priekšmetu krājumu, izveidojot vienīgo un lielāko šāda veida kolekciju Rīgā.

 

16. maijā Esplanādē, pie Raiņa pieminekļa notika Mākslas dienu 2015 pasākums “Latvija glezno”. Pasākums bija veltīts Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē, kā arī Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejai.

 

Šogad kultūras notikuma “Baznīcu nakts” ietvaros 5. jūnija vakarā no plkst. 18.00 visos Latvijas novados – Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē, Latgalē - un Rīgā būs atvērtas 145 baznīcas. Pasākuma kultūras programmu bagātinās Latvijā iemīļoti mākslinieki un mūziķi – solisti, kori, ansambļi, vokālās grupas un ērģelnieki.

 

26. maijā plkst.16.00 daiļliteratūras cienītāji tiek aicināti uz grāmatu lasīšanas pēcpusdienu, kas būs veltīta angļu rakstniecei Virdžīnijai Vulfai. Pasākums notiks Rīgas Centrālajā bibliotēkā Brīvības ielā 49/53, 7. stāvā.

 

31.maijā no plkst. 11.00 līdz 16.00 Ziemeļblāzmas Bērnu svētkos „Dullā Daukas ceļojums” Rīgas Centrālās bibliotēkas Ziemeļblāzmas filiālbibliotēkā (pilī) darbosies RCB grāmatu maiņas punkts.

 

Jau otro gadu pēc kārtas lielākās Latvijas/Rīgas improvizācijas teātra trupas izsludina sezonas noslēguma kopizrādes "Beidzam kopā”. Ja iepriekšējā gadā mēs tikai cerējām, ka šī varētu izveidoties par tradīciju, tad tagad tas jau ir darīts.

 

Ir sākta biļešu tirdzniecība uz “Latvijas Koncertu” organizēto Senās mūzikas festivālu, kas  šovasar notiks jau 21. reizi.  No 8. līdz 11. jūljam  klausītāji varēs baudīt itāļu baroka meistardarbus, senās angļu dziesmas, gregoriskos dziedājumus, Indijas klasiskās mūzikas šedevrus. Festivāla noslēgumā jau tradicionāli skanēs Antonio Vivaldi koncertu cikls “Gadalaiki”.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina pieteikšanos tirdzniecībai Zāļu tirgū, kas šogad notiks 19. jūnijā Doma laukumā, Herdera laukumā, Jaunielā, Jēkaba, Pils un Tirgoņu ielās. 

 

Piektdien, 5. jūnijā, plkst. 20.00 Lielajā ģildē ikgadējā Rīgas festivāla laikā skanēs Sinfonietta Rīga koncerts ievērojamā igauņu diriģenta, Grammy balvas laureāta Tenu Kaljusti (Tõnu Kaljuste) vadībā. Koncerta programmā Mālera pasakaini filozofiskā Ceturtā simfonija, Jozefa Haidna smalki emocionālā koncertārija un mūsdienu mūzikas pārstāvja Breta Dīna veltījums renesanses mūzikai skaņdarbā „Carlo”. Soprāna solo koncertā izpildīs talantīgā igauņu dziedātāja Marija Valdmā.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
    
 
Pēdējo reizi atjaunota 29.maijā, 2015, 17:02
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, Fakss: 67026847, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv