Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Kā gan labāk var notvert Ziemassvētku sajūtu, pastaigājoties pa Rīgas ielām, kā paviesojoties kādā no Ziemassvētku tirdziņiem, kur ikviens no apmeklētājiem var sajust īpaši siltu atmosfēru, nesteidzīgi baudot karsto dzērienu ar piparkūkām, klausoties Ziemassvētku dziesmas un vienlaikus parūpējoties arī par Ziemassvētku dāvanām saviem mīļajiem.

 

Ceturtdien, 3. decembrī, plkst. 19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā notiks koncerts par godu Rīgas un Brēmenes 30 gadu sadraudzībai, kurā muzicēs senās mūzikas ansamblis Mare Balticum (Brēmene/Rīga) un viens no spilgtākajiem senās mūzikas interpretiem Eiropā Manfrēds Kordess (Manfred Cordes). Ieeja koncertā ir bez maksas. 

 

Svētdien, 6.decembrī, no plkst. 12.00 līdz 16.00 Kultūras un tautas mākslas centrā „Ritums”, Jaunielā 29a, sadarbībā ar folkloras kopu „Skandinieki” norisināsies pēdējais līvu tradīciju pasākums šogad – „Līvu diena”.

 

VSIA “Latvijas Koncerti” aicina uz krāšņu festivāla Eiropas Ziemassvētki atklāšanas koncertu, kas notiks 10. decembrī Rīgas Kongresu namā pl. 19.00. Koncertā klausītājus priecēs vokālā grupa Framest un Latvijas Radio bigbends ar populārām Ziemassvētku melodijām, skaistākiem džeza skaņdarbiem un krāsainām aranžijām. Festivāla Eiropas Ziemassvētki sadarbībās partneris VAS “Latvijas dzelzceļš”.

 

No 11. decembra līdz 3. janvārim Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29a, savus divu gadu laikā darinātos darbus Ziemassvētku noskaņā interesentiem apskatīt piedāvā Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra ”Mazā ģilde” Tautas lietišķās mākslas studiju “Kamene”, “Tīne” un “Nianse” dalībnieki.

 

Otrajā adventa svētdienā, 6. decembrī, koncertu ciklā “Adventa mūzikas svētki Rīgā” uz gaiša skanējuma koncertiem aicina dziesminieces Ieva Akuratere un Anete Kozlovska. Ieeja bez maksas.

 

No 2015. gada 4. decembra līdz 2016. gada 31. janvārim Rīgas Porcelāna muzejā būs apskatāma keramiķes Latvītes Mednieces personālizstāde „Darbi”.

 

Sagaidot Otro Adventi Rīgā, 4. decembrī sāksies 6. vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš 2015”. Festivāla atklāšanā 11. novembra krastmalā plkst. 18.00  Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks iedegs svētku egli „Rīgas vitrāžas”, kas iedzīvotājus priecēs gan Ziemassvētku gaidīšanas laikā, gan gadumijas pasākumā. 

 

Rīgas Tehniskās universitātes Tautas deju ansamblis  (RTU TDA) «Vektors» aicina uz koncertu «Viss mainās», kurā ilggadējais «Vektora» vadītājs Uldis Šteins, kurš šogad svin 80 gadu jubileju un 55 gadus «Vektorā», savu amatu, zināšanas un «Vektorā» iedibinātās tradīcijas simboliski nodos jaunajai un talantīgajai horeogrāfei Dagmārai Lejai. Koncerts notiks pirmdien, 7. decembrī plkst. 19 Latvijas Nacionālajā teātrī. Biļetes – Biļešu paradīzes kasēs.

 

No 1. līdz 10. decembrim izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”, Kungu ielā 3, būs apskatāma gleznotājas Kristīnes Luīzes Avotiņas multimediāla izstāde “Sapņu upe” – mākslinieces spilgtāko darbu retrospekcija.

 

No 27. novembra līdz 2016. gada 31. janvārim Rīgas Sv. Pētera baznīcā (Skārņu iela 19) aicinām apskatīt izstādi „Domu līnijas. Meinhards fon Gerkāns. 50 arhitektūras gadi skicēs un zīmējumos”.

 

Advents ir pārdomu, miera un gaišu domu radīšanas laiks. Četrās adventa svētdienās ikviens aicināts baudīt stāstus mūzikā un rosināt gaišas pārdomas dziesminieku koncertos Rīgas baznīcās. Adventa mūzikas svētkos Rīgā piedalīsies un autorkoncertus sniegs Goran Gora, Haralds Sīmanis, Ieva Akuratere, Matīss Akuraters un Leons Sējāns, Arnis, Kārlis un Jānis Miltiņi un Viesturs Samts, Anete Kozlovska un Laura Bicāne.

 

Gada gaišākos svētkus – Ziemassvētkus – gaidot, aktrise un režisore Rēzija Kalniņa un viņas draugi kopīgi veido jaunu Ziemassvētku programmu „Meklētāja Roze” ar Imanta Kalniņa mūziku, aicinot uz mirkli apstāties no ikdienas steigas un nokļūt mūzikas brīnumainajā pasaulē.

 

Sestdien, 12. decembrī, plkst. 13.00 notiks koncerts ģimenēm ar bērniem „Prieks pasaulei!”. Piedalīsies Ieva Sutugova un Daumants Kalniņš, Orķestris „Rīga” un diriģents Mārcis Miķelsons. Ar Ziemassvētku dziesmām un populārām melodijām tiks pieskandināta kino „Splendid Palace” Lielā zāle.

 

Četros koncertos „No Rīgas līdz Vīnei” šā gada 27., 28., 29. un 30. decembrī plkst. 18.00 Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” (Ziemeļblāzmas ielā 36) ar plaši zināmu latviešu un aizrobežu operešu un muzikālo izrāžu mūziku Latvijas operetes fonds noslēgs 2015. gadu.

 

Pirmajā Adventē, 29. novembrī, Rīgas iedzīvotāji un viesi gaidīti Doma laukumā, kur plkst. 17.00 svētku egli iedegs Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, un klātesošos ar koncertprogrammu priecēs bērnu vokālās studijas „Knīpas un Knauķi” dziedātāji, tubu kvartets „Magic 4”, solisti Kristīne Zadovska, Ieva Sutugova, Aija Vītoliņa un Andris Ērglis, izdziedot popūriju no Jāņa Lūsēna un Ineses Zanderes mūzikla „Sniega karaliene”. 

 

Arī šogad, mūzikas un mākslas festivāla „BILDES 2015” trešās desmitgades svētku laikā, ir īpaši padomāts par vismazākajiem pasākuma apmeklētājiem, piedāvājot jautru, sirsnīgu un pozitīvām emocijām bagātu Koncertu bērniem.

 

Svētdien, 29. novembrī - Pirmajā Adventē, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Senioru dienas un Ģimenes dienas programmām, kuras tematiski vienos Ziemassvētku gaidīšanas noskaņa.

 

Lielā Mūzikas balva 2014 kategorijā “Par izcilu interpretāciju” šī gada martā tika piešķirta Argentīnā dzimušajai, pašlaik Šveicē dzīvojošajai, pasaulslavenai čellistei Solai Gabetai (Sol Gabetta) par solopartiju Pētera Vaska Otrā čellkoncerta “Klātbūtne” pirmatskaņojumā. Naudas balvu 1500,00 EUR apmērā pirms nodokļu nomaksas Sola Gabeta novēlēja jaunam un talantīgam Latvijas čellistam izglītības turpināšanai.

 

3. decembrī plkst. 15.00 Rīgas Centrālā bibliotēka aicina uz „Rīgas Centrālās bibliotēkas gadagrāmatas 2014” atvēršanas pasākumu Brīvības ielā 49/53, 2.stāvā. 

 

Teksta izmērs: A A A

Aktuāli

                200x180.gif

   

 

Avotina-gif-200x180.gif

 

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 1.decembrī, 2015, 17:46
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv