Afiša (25. jūn - 1. jūl)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Līgo svinības Rīgā apmeklēja vairāk nekā 80 000 rīdzinieku un pilsētas viesu, piedaloties vērienīgajā pasākumā "Līgosim krastmalā!", kā arī tradicionālo Jāņu svinībās Dzegužkalnā, liecina policijas un pasākumu organizatoru veiktās aplēses.

Pasākumā "Līgosim krastmalā!" rīdzinieki un pilsētas viesi varēja noskatīties gan muzikālu uzvedumu "Reiz Jāņu naktī", gan vērot un līdzi dzīvot dejotājiem uzvedumā "Īsa bija Jāņu nakts", kā arī dancot zaļumballē, baudot svētku mielastu, omulību pie ugunskuriem un izzinot Līgo nakts tradīcijas.

 

Jau tradicionāli Rīgā Līgo svētkus svin 11. novembra krastmalā un Dzegužkalnā. Šogad pasākumā „Līgosim krastmalā!” apmeklētāji varēs noskatīties gan muzikālu uzvedumu „Reiz Jāņu naktī”, gan vērot un līdzi dzīvot dejotājiem uzvedumā „Īsa bija Jāņu nakts”, kā arī lustēties zaļumballē kopā ar grupu „Apvedceļš”, baudot svētku mielastu, omulību pie ugunskuriem un izzinot Līgo nakts tradīcijas. Savukārt Dzegužkalnā viss notiks, balstoties tradicionālajās Jāņu nakts tradīcijās ar vainagu pīšanu, uguns pūdeles iedegšanas rituālu, līgošanu, dziesmām, dančiem un rotaļām kopā ar Jāņa māti un Jāņa tēvu.

 

Sakarā ar Līgo svētku pasākuma „Līgosim krastmalā!” sagatavošanas darbiem, svētkunorisi un aprīkojuma demontāžu  no 21.jūnija plkst. 20.00 līdz 24.jūnija plkst.23.00 būs aizliegts apstāties un stāvēt: 11.novembra krastmalā, posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai un 11.novembra krastmalai piegulošajā paralēlajā ielā Vecrīgas pusē (starp Poļu gāti un Jaunielu).

 

Jau tradicionāli Rīgā vienas no vērienīgākajām Līgo svētku svinībām notiek 11. novembra krastmalā, ieeja svinību norises vietā ir bez maksas. Šogad pasākumā „Līgosim krastmalā!” programmas galvenais notikums būs uzvedums “Reiz Jāņu naktī”, kura muzikālo materiālu veidos nedaudz piemirstas, bet gadu gaitā iemīļotas maestro Raimonda Paula dziesmas un tās izpildīs pazīstami skatuves mākslinieki.

 

Gaidot Līgo svētkus Rīgā, jau tradicionāli Doma laukumā notiek Zāļu tirgus, kas šogad risināsies trešdien, 22. jūnijā, no plkst. 9.00 līdz 19.00. Tirgū iedzīvotāji varēs iegādāties sieru, maizi, gaļu, zivis, medu, zemnieku piedāvāto produkciju, pirts lietas, kā arī Jāņu zāles, vainagus un amatnieku  izstrādājumus. Līdztekus tirgum  Doma laukumā būs iespēja redzēt dejotāju, dziedātāju, koklētāju, mūziķu, koru un pūtēju orķestru uzstāšanos.

 

Saulgriežu nedēļā Kalnciema kvartālā norisināsies zāļu tirdziņi – trešdien, 22. jūnijā, plānots nakts tirgus ar suitu sievu uzstāšanos, savukārt sestdien, 25. Jūnijā – Saulgriežu tirdziņš.

 

No 30. jūnija līdz 27. jūlijam Izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” Intro zālē Jaunrades programmas ietvaros būs skatāma Kaspara Groševa, Indriķa Ģelža un Darjas Meļņikovas kopizstāde “San Serriffe”. Tās ietvaros trīs mākslinieki radījuši multimediālu instalāciju, kas kalpos kā konceptuāla metafora ceļojumu birojiem, kurus lielā mērā aizstājušas globālā tīmekļa vietnes.

 

Jau vairākus gadus līgotāji, kuriem tuvāka ir tradicionālā Jāņu svinēšana, pulcējas Rīgas augstākajā kalnā – Dzegužkalnā, kur arī šogad iedzīvotājus gaida Jāņu nakts svinībās, aicinot kopā ar Jāņa māti un Jāņa tēvu iepazīt latviešu tautas tradīcijas ar vainagu pīšanu, uguns pūdeles iedegšanas rituālu, līgošanu, dziesmām, dančiem un rotaļām.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments informē, ka nevalstiskās organizācijas, valsts, pašvaldības, izglītības un kultūras iestādes, uzņēmumus, mākslinieku apvienības, kā arī ikvienu radošu personību vēl līdz 1. jūlijam aicina pieteikt projektus Mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts 2016” iniciatīvas programmai.

 

Jāņu ielīgošana Bastejkalnā

2016. gada 20. jūnijs

Otrtdien, 21. jūnijā, no plkst. 18.00 līdz 21.00 Rīgas Bastejkalnā notiks gadskārtējā Jāņu ielīgošana. Bastejkalns atkal pārtaps vienā lielā sētā un visi svētku dalībnieki un apmeklētāji taps par vienu kuplu saimi, kas gatavojas Jāņu ielīgošanai.

 

21. jūnijā „Ziemeļblāzmā” plkst. 19.00 plānots krāšņs, gan tautas tradīcijās, gan „Ziemeļblāzmas” vēsturiskajās svētku tradīcijās balstīts Jāņu ielīgošanas pasākums. Pasākums notiks pils parkā, kas dod iespējas tajā piedalīties iespējami plašam apmeklētāju skaitam. Apmeklētāji tiks sveikti ar jāņuzālēm, cienāti ar sieru un pīrāgiem. Parkā darbosies vainagu pīšanas darbnīca.

 

VEF Kultūras pils kuplā saime, uzsākot Jāņu nedēļu, aicina visus uz Ielīgošanas pasākumu "Lai līgojam, lai svinam!", kas notiks 20.jūnijā plkst.18.00 Brīvības gatvē 266.

 

“Mēs dzīvojam laikmetā, kad Amerika ir izstumta no Eiropas kulturālajām un neo-kreisajām pieejām, un viss ļaunais un pretīgais tiek saistīts ar ASV. Eirāzieši nereti piemirst, ka pasaules alternatīvās kultūras labākā daļa ir ar pirmatnīgām saknēm tieši Amerikas Savienotajās Valstīs. Nekas kopš tā laika nav mainījies. Alternatīva domāšana un pilsoniskā iniciatīva rietumu puslodes bezgalīgajā amplitūdā veido dažādas un iepriekš nekad neredzētas kopienas, par kurām mūsu standartizēti eiropeiskā rietumu domāšana nav pat sapņojusi,” izstādes kontekstu komentē kurators Anonīmais Bohs (Anonymous Boh, Igaunija).

 

Līdz pat 22. jūnijam rīdzinieki un pilsētas viesi pašā Rīgas centrā varēs iepazīt un izdzīvot Jāņu tradīcijas. Amatnieki un mājražotaji no visiem Latvijas novadiem izraus no ikdienas steigas un palīdzēs sarūpēt visu svētkiem nepieciešamo.

 

Sakarā ar Zāļu tirgus norisi Doma laukumā trešdien, 22. jūnijā no plkst. 5.00 līdz 21.00 tiks slēgta transportlīdzekļu (tostarp alusipēda, velorikšu, elektromobiļu un zirgu pajūgu) satiksme, izņemot transportu ar speciālām caurlaidēm, vairākās ielās.

 

Gada īsāko nakti Latvijā atzīmē īpaši - Līgo dienā mājas tiek pušķotas lapu vainagiem, galdā tiek celts alus un Jāņu siers, un visu nakti pie ugunskuriem tiek dziedātas Jāņu dziesmas, griezti danči un sagaidīts saullēkts. Līgo svētkus ieskandinās arī Rīgas apkaimēs.

 

2016. gada 2. jūlijā plkst. 19.30 Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā ar Pasaules deju lielkoncertu tiks atklāts VIII Starptautiskais tautas deju festivāls "Sudmaliņas". Lielkoncertā ar dažādu zemju un kultūru deju rakstiem iepazīstinās kolektīvi no Armēnijas, Baltkrievijas, Gruzijas, Ķīnas, Latvijas, Polijas un Turcijas.

 

16. jūnijā noslēdzas starptautiskais festivāls “Rīgas Fotomēnesis 2016”, kas apmeklētājiem piedāvāja desmit izstādes un vairāk nekā 30 notikumus ar kopīgo tēmu “Teritorijas, robežas un savienojumi”. Festivāla “Rīgas Fotomēnesis 2016” pasākumus apmeklējuši jau vairāk nekā 20 000 skatītāju. Pateicoties festivāla publiskajai programmai – lekcijām, diskusijām, filmu seansiem, kā arī profesionāļiem paredzētajai portfolio skatei, Rīga kļuva par tikšanās vietu gan fotogrāfijas interesentiem, gan arī nozares profesionāļiem – māksliniekiem, fotogrāfiem, kuratoriem, izdevējiem, no 14 pasaules valstīm.

 

10. jūlijā plkst. 20.00, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM aicina uz Armēņu etnodžeza grupas The Naghash ensemble” koncertu, kurā tiks atskaņoti senās Armēnijas priestera un dzejnieka Mkrtiča Nagaša (Mkrtich Naghash) garīgie teksti komponista un ansambļa vadītāja Džona Hodiana (John Hodian, ASV) oriģinālmūzikas programmā.

 

Ceturtdien, 16. jūnijā, plkst.16.00, atzīmējot Jura Ģērmaņa 75. dzimšanas dienu, Rīgas Kultūras centrā „Iļģuciems” tiks atklāta mākslinieka darbu izstāde ar nosaukumu “Atskatoties” un prezentēts jaunizdotais gleznu albums “Juris Ģērmanis. Gleznas”. Izstāde apskatāma no 17. jūnija līdz 7. augustam.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 24.jūnijā, 2016, 13:22
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv