Afiša (1. maijs - 7. maijs)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, no plkst.10.00 līdz pat plkst. 20.00  Kr. Valdemāra ielas posmā no Elizabetes ielas līdz Kalpaka bulvārim pēc trīs gadus vērienīgas rekonstrukcijas ar svinīgu pasākumu atklās atjaunoto Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēku (LNMM).

 

Piektdien, 13. maijā, plkst. 19.00, Rakstniecības un mūzikas muzejs ielūdz uz dzejas un mūzikas performanci “Valodas skaņas”, kas eksperimentēs ar latviešu valodas slēptajām iespējām. Pasākums norisināsies “Dirty Deal Teatro” telpās Spīķeru kvartālā, Maskavas ielā 12 k-2, un ieeja tajā būs bez maksas.

 

29. aprīlī  Ķengaragā (Rīgā Ķengaragā, Prūšu 13a) notiek kārtējās,  tradicionālās Mākslas dienas, ko rīko Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skola.  Šogad Mākslas dienu tēma ir  ''Latgales sēta'' un ģimene. Tādēļ ciemos ir uzaicināta pazīstamā  un atraktīvā Latgales mākslinieku Folkmaņu ģimene no Daugavpils, lai Mākslas dienu ievadā atklātu izstādi “Folkmaņu epifānijas”.   

 

Nu jau divpadsmito reizi Rīgā, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā (Kronvalda bulvārī 8), no 2. līdz  4. jūnijam pulcēsies jaunie kamermūziķi, lai kopā muzicētu starptautiskajā bērnu un jauniešu kameransambļu festivālā-konkursā “Muzicējam kopā ar draugiem”.   

 

29. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Kongresu namā festivāla „Rīgas Ritmi” ietvaros uzstāsies Hosē Džeimss – dziedātājs, kurš tiecas nojaukt žanru klasiskās robežas. Dziedātājs savā mūzikā apvieno džezu ar mūsdienu hip-hop, spoken word jeb runātā vārda tehniku, soul un funk mūzikas iezīmēm. 

 

No 28. aprīļa līdz 12. jūnijam muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs” krāšņi uzplaukst  “Tulpes no baroka līdz jūgendstilam”. Izstāde iepazīstina ar mākslas un sadzīves priekšmetiem, kurus rotā tulpju motīvs. Priekšmetus papildina fotogrāfijas un, protams, tulpju ziedi. Izstāde veidota sadarbībā ar Nīderlandes Karalistes vēstniecību Latvijā, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Mākslas muzeju “Rīgas Birža”.

 

25. aprīlī plkst. 15.00 izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” pasniedza Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Gada balvu kultūrā „Baltais zvirbulis”. Balvu piešķir, lai izteiktu atzinību un apbalvotu Rīgas pašvaldības kultūras darbiniekus un sadarbības partnerus par kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanu Rīgā. Ar pasākuma norisi īsumā var iepazīties video sižetā.

 

2. maijā plkst.17.00 Rīgas Centrālā bibliotēka (Brīvības ielā 49/53, 2.stāvā) ielūdz uz tikšanos ar fotomākslinieci Gunu Oškalnu-Vējiņu.

 

1. maijā, kad ziema jau ir atvadījusies, un ir laiks pavasarim, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā sākas vasaras sezona. Pēc ziemas miera durvis atvērs muzeja ēkas un sētas. Vasaras sezonas atklāšanas dienā no plkst. 11.00 – 14.00Brīvdabas muzejs aicina savus apmeklētājus uz dažādām bezmaksas aktivitātēm.

 

Rīgā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svinībās rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti uz vērienīgu koncertprogrammu pie Brīvības pieminekļa. Tā sāksies ar Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru uzstāšanos, tad sekos koncerts “Dzimtenes melodijas”, kurā klausītāji dzirdēs vairāku Latvijas pilsētu orķestru sniegumu kopā ar solistiem, savukārt vakarā svētku koncertā “Mūsu balsis Brīvībai” skanēs apvienotā kora izpildītās dziesmas diriģenta Inta Teterovska vadībā, kā arī priecēs solistu Ievas Akurateres, Daumanta Kalniņa, Andra Ērgļa, Ievas Sutugovas, Zanes Dombrovskas, Kalvja Bormaņa un Aināra Virgas priekšnesums.

 

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā Rīgā paredzēta plaša svētku programma, tajā skaitā  vērienīgs pasākums pie Brīvības pieminekļa ar trīs koncertiem un kompozīcijas „Ziedu Latvija” veidošanu, sarīkojums „Smaidi, Latvija, Tev pieder mana sirds!”  Vērmanes dārzā, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja svinīga atklāšana un citi. Par tiem video sižetā stāsta pasākumu rīkotāji.

 

Rīgas Sv. Pētera baznīcā 30. aprīlī notiks Rīgas koklētāju ansambļu koncerts – skate „Saule kokles skandināja. Tajā gaidāmajā 85. gadu jubilejā tiks sumināts komponists un daudzu kokļu mūzikas skaņdarbu autors Romualds Jermaks.

 

Vakar, 25. aprīlī, plkst. 15.00 izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” (Kungu iela 3) pasniedza Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Gada balvu kultūrā „Baltais zvirbulis”. Balvu piešķir, lai izteiktu atzinību un apbalvotu Rīgas pašvaldības kultūras darbiniekus un sadarbības partnerus par kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanu Rīgā. Balvas pasniedza Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis un Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite.

 

VSIA “Latvijas koncertu” organizētajā Rīgas festivālā 16. jūnijā Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā Latvijas Radio kora un Sinfonietta Rīga izpildījumā pirmo reizi Latvijā tiks atskaņota Pāvela Karmanova oratorija “Pieci eņģeļi” -  skaņdarbs, kas veltīts pēdējai Krievijas carienei Aleksandrai un viņas četrām meitām. Pie diriģenta pults Normunds Šnē.

 

Aprīļa beigās Latvijā norisināsies par tradīciju kļuvušie svētki visiem džeza mūziķiem un žanra cienītājiem - UNESCO atzītā Starptautiskā Džeza diena. Šogad svinības pārvērtīsies par piecu dienu ilgu festivālu, kas notiks no 27. aprīļa līdz 1. maijam. Paredzēti aptuveni 30 dažādi pasākumi Rīgā, Ventspilī, Cēsīs, Saldū un Jaunjelgavā.

 

No 9. aprīļa līdz 1. maijam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29 a, apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Gundega” dalībnieču darbu izstāde “Sieviete un zīds”.

 

VSIA “Latvijas koncerti” aicina uz “Rīgas festivāla” koncertizrādi “Novecento 8. jūnijā (krievu val.) un 9. jūnijā (latv.val.) Spīķeru koncertzālē. Izrādē, lapojot pasaulslavenā itāļu rakstnieka Alesandro Bariko darbu “Novecento”, iepazīsimies ar neparasta mūziķa likteni, kas atklāsies pianista Vestarda Šimkus komponētajā mūzikā un improvizācijās, kā arī stāstītāju - Latvijas Nacionālā teātra aktiera Kristapa Ķeseļa un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktiera Maksima Busela – sniegumā. Režisors Dmitrijs Petrenko.

 

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, Rīgā paredzēta plaša kultūras pasākumu programma, tajā skaitā  svinīgais pasākums, dienas un vakara koncerti, kā arī kompozīcijas „Ziedu Latvija” veidošana pie Brīvības pieminekļa, sarīkojums „Smaidi, Latvija, Tev pieder mana sirds!”  ģimenēm ar bērniem Vērmanes dārzā, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja svinīga atklāšana pēc rekonstrukcijas, tradicionālais 4. maija Latvijas filmu maratons kinoteātrī „Splendid Palace”, kā arī koncerti Rīgas kultūras centros un baznīcās.

 

Kultūras notikumam “Baznīcu nakts” šogad saņemti pieteikumi no 190 baznīcām visā Latvijā. Visvairāk dalībnieku šogad būs Kurzemē - 51 baznīca, Vidzemē - 50, Zemgalē – 21, Sēlijā – 14, Latgalē – 14. Rīgā un pierīgā atvērtas būs 40 baznīcas. Notikums šogad norisināsies 10. jūnija vakarā laikā no plkst. 18.00. Ar dalībniekiem aicinām iepazīties www.baznicunakts.lv interaktīvajā kartē.

 

“Rīgas festivālā” 10. jūnijā Kongresu namā Raimonds Pauls un Latvijas Radio bigbends klausītājiem piedāvās jaunu koncertprogrammu - “Operu ārijas”, kas tapusi sadarbībā ar Sinfonietta Rīga stīginstrumentu grupu. Koncertā skanēs pasaulslavenu komponistu operu ārijas un melodijas britu mūziķa Kallums O (Callum Au) aranžijās.

 

Teksta izmērs: A A A

Aktuāli

 RD_bann_200x180.gif
 

 

  200x180_4.gif

  Jaunākais fotogalerijā
  Mūsu sadarbības partneri
     
   
  Pēdējo reizi atjaunota 29.aprīlī, 2016, 15:38
  Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
  Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
  Top.LV
  www.kultura.riga.lv