Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas Pareizticīgo kamerkoris (Riga Orthodox Chamber Choir) “Blagovest” ar lieliskiem panākumiem un divkāršu uzvaru noslēdzis dalību Rīgā tikko notikušajā  Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādē, iegūstot zelta medaļas un Nāciju Grand Prix uzvarētāja un Eiropas olimpiādes čempiona godu konkursu kategorijā “sakrālā mūzika a cappella”. 

 

Jūlija mēnesī kultūrtelpās “Stropi”, Mežaparkā un Ķengaragā, darbojās Imanta Ziedoņa muzejs, veidojot Z mēnesi. Trešdien, 26. jūlijā un ceturtdien, 27. jūlijā, ar pasākumiem Stropos noslēgsies Z mēnesis.

 

No 28. līdz 30. jūlijam Siguldā norisināsies viens no gada ievērojamākajiem notikumiem Latvijas kultūras dzīvē – jau 25.reizi Livonijas ordeņa Siguldas pili pieskandinās Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Opermūzikas baudītājus gaida gan atkalredzēšanās ar māksliniekiem, kuri Siguldā jau ir muzicējuši, gan muzikāli pārsteigumi – izcili pasaules operas solisti, kuri uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves būs redzami pirmo reizi.

 

Jūlijs tradicionāli ir festivālu mēnesis ne tikai Latvijā, bet arī “Origo Summer Stage”. Šogad jau astoto gadu laukumā pie tirdzniecības centra “Origo” uzstājas “Saulkrasti Jazz Festival” džeza mūzikas mākslinieki. Vakar, 20. Jūlijā, “Origo Summer Stage” klausītājus ar izcilām džeza skaņām priecēja Rīgas Doma kora skolas 3. kursa džeza ansamblis un tā vadītājs Indriķis Veitners, kā arī grupa “Semi Acoustic Band”.

 

No 7. līdz 13. augustam Bevuļēnos, Taurupes pagastā, Ogres novadā (starp Ogri un Ērgļiem) Nila Īles mūzikas studija rīkoPerkusiju plenēru 2017 “Saules rasa”.   

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina pieteikties divu dienu tirdzniecībai „Rīgas svētku 2017” norises laikā. Pieteikties var gan amatnieki, gan sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, konditorejas izstrādājumu un saldējuma tirgotāji. Tirdzniecība notiks Rīgā, 11. novembra krastmalā, 19. un 20. augustā.

 

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Maizes svētkiem, kas šogad norisēs svētdien, 23. jūlijā, no plkst. 11.00 līdz 16.00. Arī šogad saimes svētkos goda vieta tiks ierādīta mājās ceptai maizei un citiem gardumiem no graudiem, savukārt novadu sētās latvju dižsaimnieces gatavos tradicionālus godu un ikdienas mielastus.

 

Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3.Eiropas koru olimpiāde jau trešo dienu pieskandina Rīgu, atvedot ciemos uz Latviju ap 10 000 koristiem no 39 nācijām.

 

No 18. līdz 20. augustam ikviens rīdzinieks un pilsētas viesis aicināts apmeklēt gada krāšņākos svētkus Rīgā – Rīgas svētkus. Apmeklētājus gaida vairāk nekā piecdesmit daudzveidīgi un aizrautīgi pasākumi, kas šogad veltīti Vērmanes dārza 200. jubilejai.

 

Iedzīvotāji un īpaši ģimenes ar bērniem jūlijā gaidītas kultūrtelpās „Stropi”, kur notiks dažādas radošas un atraktīvas aktivitātes, tostarp kopīga svētdienu svinēšana, izglītojošas spēles, eksperimentālas darbnīcas, izzinoši pārgājieni, kā arī vairāki pasākumi, kas tapuši sadarbībā ar Imanta Ziedoņa muzeju.

 

Dejas un personības kultūras centra „I-DEJAS MĀJA” 2017./2018.gada sezonas atklāšana – Atvērto durvju diena – piektdien, 8. septembrī, no plkst. 17.00 Lāčplēša ielā 60, 2.stāvā, Rīgā.

 

Sākoties vasarai, Lucavsalas atpūtas zonā darbu ir atsākusi Rīgas Centrālās bibliotēkas pludmales lasītava. Šāds pakalpojums rīdziniekiem tika piedāvāts arī pagājušajā gadā. Ideja par pludmales lasītavas atvēršanu pieder Rīgas domes izpilddirektoram Jurim Radzevičam.

 

20. jūlijā plkst.19.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma”, Ziemeļblāzmas iela 36, Rīgā, piedāvā Grupas "Sus Dungo" koncertu. Ieeja – bez maksas. Grupa ir neatkārtojams dārgums latviešu neatkarīgajā mūzikā, sauktas par "indie popa fejām" un "dūdiņroka pārstāvēm".

 

Ikgadējie Starptautiskie bērnu literatūras lasījumi notiks dzejnieka Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā 24. jūlijā 11.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē (11. stāvā), Mūkusalas ielā 3. Aicināti bērni, vecāki un visi bērnu literatūras interesenti, ieeja bez maksas.

 

Turpinot tradīciju, jau vienpadsmito gadu pēc kārtas Mazā ģilde vasaras mēnešos rīdziniekiem un Rīgas viesiem dāvina bezmaksas džeza koncertus ceturtdienu pēcpusdienās. Ieeja koncertā bez maksas.

 

Kultūras aktivitāšu centra “Origo Summer Stage” muzikālā vasara uzņem apgriezienus, jo jau nākamnedēļ laukumā pie t/c “Origo” pulcēsies kori no visas pasaules Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādē.

 

Sakarā ar Eiropas koru olimpiādes pasākumiem Rīgā dažviet gaidāmi transportlīdzekļu satiksmes un gājēju kustības ierobežojumi.

 

No 15. jūlija līdz 2. augustam Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”, Krāsotāju ielā 12,  visi interesenti aicināti iepazīties ar Rīgas tautas lietišķās mākslas studiju darinājumiem, kas apvienoti izstādē „Saknes”. Ieeja izstādē – bez maksas.

 

Jūlijs Rīgas kultūrtelpās “Stropi” pasludināts par “Z” mēnesi, jo vairāki pasākumi tapuši sadarbībā ar Imanta Ziedoņa muzeju un veltīti dzejnieka daiļradei, tajā skaitā sarunas ar sabiedrībā zināmām personībām, pārgājieni ar vietējās apkārtnes izzināšanu, iespēja iepazīt ekspozīciju no I. Ziedoņa muzeja krājumiem un koncerti.

 

Par godu Vērmanes dārza 200. jubilejai Rīgas svētkos rīdzinieki un pilsētas viesi ir laipni aicināti uz Dārza svētkiem! Svētku laikā trīs dienu garumā pilsētas ielās, dārzos, parkos un laukumos apmeklētāji varēs piedalīties daudzveidīgos un aizrautīgos pasākumos, vērot vizuāli un muzikāli krāšņas programmas.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 25.jūlijā, 2017, 10:30
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv