Afiša (26. sept - 2. okt)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

“Rīgas jūgendstila centrā”, Alberta ielā 12, 30.septembrī plkst.13.00 notiks muzeja virtuālās ekspozīcijas atklāšana. Ekspozīcijā atainota Rīgas jūgendstila arhitektūra, pilsētas straujā attīstība un izbūve no 1899. līdz 1914. gadam.

 

Dace Kravale, vokālais ansamblis "MOMO" un draugi 25. septembrī plkst. 14.00 Kultūras pilī "Ziemeļblāzma", Ziemeļblāzmas ielā 36, aicina bērnus un vecākus uz koncertu "Gar ausīm skrien vējš".

 

27. septembrī plkst.18.00 daiļliteratūras cienītāji tiek aicināti uz lietuviešu rakstniecei Jurgai Ivanauskaitei un igauņu raktniekam Andrusam Kivirehkam veltītu literāro pēcpusdienu. Pasākums notiks Rīgas Centrālajā bibliotēkā Brīvības ielā 49/53, 7. stāvā.

 

Koncerts, atceroties Artūru Salaku

2016. gada 23. septembris

Rīgas Latviešu biedrība, Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija un Latvijas Komponistu savienība laipni ielūdz interesentus Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē 1. oktobrī plkst. 16.00 noklausīties koncertu “Mūzika cauri paaudzēm” komponista, mūzikas pedagoga, koklētāja, folklorista, diriģenta Artūra Salaka 125. dzimšanas dienas atcerei.

 

Svētdien, 25. septembrī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienu „Mode un Rīgas ļaudis – pirms gadu simtiem”. Programma piedāvā ekskursijas bērniem kopā ar pieaugušajiem, radošo darbnīcu bērniem, visa muzeja apskati, kā arī Ģimenes dienas īpaši draudzīgo ieejas maksu.

 

Oktobrī notiks Ungārijas dienas Latvijā

2016. gada 22. septembris

Ungārijas vēstniecība Latvijā jau otro gadu pēc kārtas organizē Ungārijas dienas, kuras arī šogad notiks oktobra mēnesī. Pasākumi iecerēti Rīgā, Jūrmalā, Lūznavā, Kuldīgā, Jelgavā, Jēkabpilī. Ar lieliskiem pasākumiem un Latvijas partneru atbalstu interesenti varēs iepazīt Ungārijas dažādās sejas. Visi Ungārijas dienu pasākumi notiks bez maksas. Tie satuvinās mūsu valstis, latviešus un ungārus, un tajos ikviens interesents atradīs ko interesantu mākslas, mūzikas, dejas jomās, vēsturē, tradīcijās, gastronomijā un daudz ko vēl citu!

 

Šonedēļ starptautiskajā mūzikas festivālā 44th Pan Music Festival, kas no 22. līdz 26. septembrim notiek Seulā, Dienvidkorejā, skan arī četru latviešu komponistu – Santas Bušs, Indras Rišes un Annas Veismanes, kā arī Pētera Vaska skaņdarbi. Šī ir pirmā reize, kad šis festivāls, kas pamatoti lepojas ar to, ka ir senākais ikgadējais mūzikas festivāls Āzijā, savā programmā iekļāvis latviešu komponistu mūziku!

 

Saglabājot gadu gaitā iedibināto tradīciju, šoruden ar 8 koncertiem izskanēs mūzikas un mākslas festivāls „BILDES 2016”. Koncerti notiks mūzikas klubā “Kaļķu vārti”, mūzikas namā “Daile” un Rīgas Kongresu namā no šī gada 2. oktobra līdz 23. oktobrim, informē „BILŽU BIROJS”.

 

Reizi mēnesī sestdienas vakarus pavadīsim kopā ar savu ģimeni Rīgas Latviešu biedrības namā - gan gūstot padziļinātas zināšanas latviešu tautas gudrībās, gan pēcāk kārtīgi izlokot kājas kopīgos dančos! 10 sestdienās satiksim Latvijā cienītas personības, kas ilgi un pamatīgi kopj mūsu tautas tikumus un vērtības un vienmēr gatavi dalīties ar līdzcilvēkiem.

 

2016./17. gada sezona TDA “Gatve” sākusies ar lielām pārmaiņām ansambļa dzīvē. Pamatsastāvs, kurš ilgus gadus ar godu nesa Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” vārdu, nu ir pieaudzis un maina savu “pajumti”, kļūstot par VEF Kultūras pils kolektīvu.

 

Rīgā notiks Miķeļdienas gadatirgus

2016. gada 21. septembris

Rīgā tradicionāli ražas svētkus atzīmē ar Miķeļdienas gadatirgu, kas šogad notiks 24. septembrī no plkst. 9.00 līdz 17.00, kad tirgus apmeklētājiem būs iespēja iegādāties rudens veltes, amatnieku meistardarbus, kā arī baudīt kultūras programmu. Svētdien, 25. septembrī, Miķeldienu atzīmēs arī pilsētas apkaimēs - Laimdotas ielā 42, Rīgas kultūras centra „Ritums” filiālē, un pie Kultūras centra „Iļģuciems”.

 

Sakarā ar Miķeļdienas gadatirgus pasākumiem sestdien, 24. septembrī no plkst. 5.00 līdz 21.00 tiks slēgta transportlīdzekļu (arī velorikšu, elektromobiļu un zirgu pajūgu) satiksme:

 

13. starptautiskais bardu un folkmūzikas festivāls „Bardu rudens 2016” šogad norisināsies no 15. līdz 20. oktobrim Rīgas Kultūras un atpūtas centrā „Imanta” un Sv.Pestītāja Anglikāņu baznīcā.

 

Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA šogad svin piecpadsmito jubileju un klausītājiem piedāvā īpaši krāšņu programmu ar pasaules līmeņa zvaigžņu piedalīšanos. 9. novembrī Rīgas Reformātu baznīcā uzstāsies poļu - vācu izcelsmes britu māksliniece, pianiste un dzejniece Heloīze Palmere (Heloïse Ph. Palmer), kuras programmu IN LOVE WITH LIBERTY iedvesmojis tieši Brīvības piemineklis Rīgā.

 

Trīs sievietes meklē kustības nozīmi

2016. gada 21. septembris

8. oktobrī plkst. 19.00 Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā “Zirgu pasts” (Dzirnavu ielā 46) notiks laikmetīgās dejas pirmizrāde “Viņa dejo”.

 

Svētdien, 25. septembrī, plkst. 14.00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Senioru dienas „Satikšanās Rīgas gadsimtu namā” rudens sezonas atklāšanas pasākuma programmu „Nauda, numismātika un dzīve Rīgā gadsimtu laika lokos”.  Izcili muzeja speciālisti piedāvās stāstījumus – ekskursijas, kuras saistīs tēma - nauda, tās attīstība, lietošana un kolekcionēšana Rīgas vēsturē.

 
 

Rīgas Centrālajai bibliotēkai – 110

2016. gada 20. septembris

Šoruden Rīgas Centrālā bibliotēka atzīmē savu 110.jubileju. 1906. gadā dibinātā bibliotēka ir lielākā Latvijas publiskā bibliotēka. Jubilejas centrālais pasākums ir Bibliotēku novadpētniecības konference, kas 22. - 23. septembrī tiek rīkota sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un kas pulcinās visas Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas profesionāļus.

 
 

Rudens ražas svētki Brīvdabas muzejā

2016. gada 20. septembris

25. septembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisināsies tradicionālie Rudens ražas svētki ar rudens labumu tirdziņu, ķirbju zupas cīkstiņu un lauku kapelu muzicēšanu Tirgus laukumā.

 

Sestdien, 24. septembrī, no plkst.9.00 līdz plkst.17.00 Miķeļdienas gadatirgū Doma laukumā darbosies Rīgas Centrālās (RCB) bibliotēkas grāmatu maiņas punkts.

 

Šī gada pavasarī Rīgas Sv. Pētera baznīcā jau otro reizi bija apskatāma konkursa izstāde “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”, un tās atklāšanā tika nominēti konkursa izstādes galvenās balvas pretendenti. Pagājušās nedēļas nogalē – 17. septembrī Preiļos, pulcējot izstādes dalībniekus, simpātiju balvu un specbalvu ieguvējus, kā arī galvenās balvas nominantus, tika nosaukta Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā galvenās balvas ieguvēja – šogad balvu saņēma māksliniece Silva Linarte.

 

Teksta izmērs: A A A

Aktuāli

  • 200x180_mikeli.gif200x180.gif 
Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 23.septembrī, 2016, 15:58
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv