Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Pirmdien, 23. janvārī, plkst. 13.00 Rīgas domes (Rātslaukums 1) Portretu zālē notiks preses konference, kurā informēs par galvaspilsētas sagatavoto programmu un plānotajiem projektiem Latvijas valsts simtgades svinībām.

 

26. janvārī plkst.14.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka „Vidzeme” (Brīvības gatve 206) aicina uz tikšanos ar sertificētu astroloģi, žurnāla „Praktiskā Astroloģija” galveno redaktori Gunu Kārkliņu.

 

Rīgas Centrālā bibliotēka aicina apmeklēt keramiķa Pētera Martinsona (1937–2013) atceres pasākumu „PM ekrāna monologi”, kas notiks 26. janvārī plkst.17.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2.stāvā). Atcerēsimies Pēteri Martinsonu Aivara Freimaņa un Mārtiņa Jurjāna filmās, Laimoņa Stīpnieka fotogrāfijās, kā arī laikabiedru atmiņu stāstījumos.

 

Kalnciema kvartāla tirgus apmeklētājus iepriecina arī aukstajos ziemas mēnešos un piedāvā arvien jaunas pieredzes un vietējos produktus.

 

Šā gada pavasarī – no 7. līdz 24. aprīlim – jau  22. reizi norisināsies 22. starptautiskais Baltijas Baleta festivāls, skatītājiem piedāvājot izrādes Rīgā, Rēzeknē, Preiļos un Ventspilī. Festivāla devīze joprojām ir “No klasikas līdz avangardam”, savukārt šā gada tēma ir “Mīlestība”, lai pasaulē un cilvēkos vairotu labo, skaisto, cildeno un mūžīgo.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina Rīgas radošo kvartālu un teritoriju atbalsta finansēšanas konkursu, lai piešķirtu naudu kultūras projektiem, kuri tiks īstenoti līdz 2017. gada 31. decembrim radošajos kvartālos vai teritorijās.

 

VSIA “Latvijas koncertu” rīkotajā festivālā Saxophonia, kas notiks no 14. līdz 25. februārim,  klausītājus priecēs pasaules džeza zvaigznes no Austrijas, Francijas, Kanādas, Norvēģijas un ASV, kā arī Rīgas saksofonu kvartets, Latvijas Radio bigbends, Sinfonietta Rīga un Latvijas Radio koris. Koncertos dzirdēsim spilgtas improvizācijas, cittautu melodijas džeza aranžijās, Justes Janulītes, Riharda Zaļupes un Ērika Ešenvalda jaundarbus.

 

No 26. janvāra Latvijas Fotogrāfijas muzeja izstāžu zālēs skatāma fotogrāfes Ivetas Vaivodes izstāde „Zobens lilijas”. Izstāde ir fotogrāfiju sērija, kas vizuāli pēta Latgales kultūrtelpas mantojumu. Projekts ietver fotogrāfijas, ko 3 gadu laikā ir veidojusi viena no Latvijā atpazīstamākajām fotogrāfēm – Iveta Vaivode.

 

Es uzrakstīju romānu. Ko tālāk?

2017. gada 18. janvāris

Pirms pusotra mēneša noslēdzās Nacionālais romānu rakstīšanas mēnesis (NaNoWriMo), un tagad dalībniekiem atvilktnē vai datora cietajā diskā glabājas romāns. Vai, pareizāk sakot, romāna pirmais uzmetums. Bet ko ar šo melnrakstu iesākt, lai to uzlabotu, padarītu lasāmu ne vien sev, bet arī citiem un varbūt pat varētu iesniegt izdevniecībā?

 

Ar vīru kopas “Vilki” koncertu “Latviskais gars” aicinām 20. janvārī plkst. 19.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” (Amatu ielā 5) Lielajā zālē atcerēties 1991. gada barikāžu aizstāvjus. Ieeja koncertā - bez maksas.

 

20. janvārī Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29a, plkst. 19.15 notiks Ziemas koncerts un sadziedāšanās, uz kuru aicina folkloras kopa “Lāns”. Ieeja pasākumā bez maksas.

 

Tūristu gidiem un vēstures interesentiem Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs piedāvā lekciju kursu „Rīgas pilsētas un Latvijas kuģniecības vēsture” un sāk pieņemt pieteikumus dalībai tajā. Lekciju kurss paredzēts gidiem profesionālai pilnveidei ekskursiju vadīšanai Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā un Rīgā.

 

Sestdien, 21. janvārī, Eindhovenas Concertgebouw (Nīderlande) Sinfonietta Rīga koncertmaratonā "Storioni Lielā parāde" sevi pieteiks prestižajā Nīderlandes kamermūzikas festivālā “Storioni Festival”. Koncertmaratonā, kurā uz vairākām Eindhovenas Concertgebouw skatuvēm vienā vakarā uzstāsies daudzi starptautisku atzinību guvuši mūziķi, Sinfonietta Rīga kopā ar festivāla pamatlicējiem, Nīderlandes kamermūziķu apvienību Storioni Trio pirmatskaņos amerikāņu postminimālisma ikonas Deivida Lenga (David Lang) jaundarbu Shade.

 

Dekoratīvās mākslas un  dizaina muzejs (Skārņu iela 10/20) otrdien,  17. janvārī, plkst 17.00 aicina uz Sanktpēterburgas mākslas zinātnieces  Annas Savkinas lekciju “Štiglica Centrālā tehniskās zīmēšanas skola 20. gadsimta sākumā. Skolas vēsture un latviešu mākslinieku izglītošanās tajā”. Lekcija krievu valodā.

 

Ceturtdien, 19. janvārī, plkst. 14.50 Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Bērnu literatūras nodaļa aicina uz cikla „Autors meklē lasītāju, lasītājs - autoru” 2017. gada pirmo tikšanās reizi. Pasākums notiks Dzejas lasītavā, Brīvības ielā 49/53, 7. stāvā.

 

Janvāris ir barikāžu atceres mēnesis, tāpēc Rīgā notiks vairāki šiem traģiskajiem un spriedzes pilnajiem notikumiem veltīti pasākumi, un viens no lielākajiem ir barikāžu aizstāvju atcerei veltītais koncerts „Uz jaunām debesīm” Rīgas Domā, kas notiks 20. janvārī plkst. 18.00. Ieeja koncertā ir bez maksas. 

 

No 9. janvāra līdz 2. februārim Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2.stāvā) būs apskatāma mākslinieces Ināras Garklāvas ilustrāciju un zīmējumu personālizstāde “Viens, divi, trīs – un tu esi brīvs...”. 16. janvārī plkst.18.00 aicinām uz tikšanos sarunā un dziesmās ar mākslinieci Ināru Garklāvu un viņas ģimeni: Arnis Miltiņš (balss, ģitāra), Kārlis Miltiņš (balss), Jānis Miltiņš (klavieres), Laima Miltiņa (balss, vijole), Ieva Miltiņa (Sutugova) (balss).

 

6. februārī plkst. 19.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” Kamerzālē notiks Arstarulsmirus lekcija “Pašregulācijas prasmes iekšējo resursu vairošanai”.

 

14. janvārī plkst. 13.00 Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” (Anniņmuižas bulvārī 29) interesenti aicināti apmeklēt Rīgas pilsētas mazākumtautību ansambļu koncertu - skati “Jaunā gada smaidi”. Ieeja koncertā - bez maksas.   

 

Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā jau trešo sezonu turpinās Sarunas Smiļģa kabinetā. Šogad katra mēneša trešajā ceturtdienā no plkst. 18.00 līdz 19.30 sarunāsimies ar spilgtām Latvijas teātra personībām, kuras savā mākslinieciskajā darbībā vistiešākā veidā pierāda Eduarda Smiļģa proponēto klasisko trīsvienību: Skaidrība. Viemkāršība. Kaislība!

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 19.janvārī, 2017, 18:02
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv