Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

6. un 7. decembrī Kalnciema kvartāls atklās svētku sezonu ar pirmajiem Ziemassvētkiem veltītajiem zemnieku un amatnieku tirdziņiem. Tirdziņos sestdien un svētdien varēs apskatīt un iegādāt Latvijas dārgumus, ko visa gada garumā paši savām rokās būs izauklējuši vietējie amatnieki un mājražotāji.

 

No 2014. gada 2. līdz 7. decembrim Rīgā norisināsies literatūras festivāls “Prozas lasījumi 2014”, kas pulcēs gan lasītāju iecienītus Latvijas rakstniekus, gan jaunos autorus, kā arī īpašus ārvalstu viesus. Literāti uzstāsies ar prozas darbu un tulkojumu lasījumiem dažādās Rīgas vietās – kafejnīcās, izstāžu galerijās, koncertzālēs, u.c. vietās. Ieejas visos pasākumos bez maksas.

 

No 1. līdz 20. decembrim Rātsnamā (Rātslaukums 1) būs skatāma Ditas Baumanes-Auzas gleznu izstāde „Spēks no manas zemes”. Izstādes atklāšanā 3. decembrī plkst. 15.00 piedalīsies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite. Tajā skanēs rindas no mākslinieces prozas un dzejas darbiem, muzicēs folkloras kopa „Laiva”.

 

Kultūras un tautas mākslas centrs „Ritums” trīs adventes svētdienās – 30. novembrī, 7. decembrī un 14. decembrī – aicina uz radošajām darbnīcām Rīgā, Laimdotas ielā 42.

 

Pirmajā Adventē Rīgas iedzīvotāji aicināti piedalīties Rīgas galvenās svētku egles iedegšanas svinībās un Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa atklāšanas pasākumā Doma laukumā, kā arī visi gaidīti koncertos galvaspilsētas kultūras centros un dievnamos.

 

7. decembrī plkst. 16.00 „Mazās Ģildes” Lielajā zālē ar Rīgas Domes atbalstu tiks turpināta iepriekšējos gados iesāktā tradīcija – Adventa koncerts jauniešiem. Kā jau ierasts, šie ir pozitīvas un atraktīvas gaisotnes koncerti. Šogad tajā piedalīsies Beātes Zviedres trio ar īpaši radītu programmu „Mūziklu zelts”, kuru veidos visā pasaulē populāru mūziklu un Ziemassvētku dziesmu aranžijas džeza noskaņās. Ieeja koncertā bez maksas.

 

No klasikas līdz džezam – tā varētu raksturot koncertus, kurus Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” piedāvā Ziemassvētku laikā. Pirmās Adventes koncertam Sv. Pētera baznīcā sekos instrumentālās džeza mūzikas koncerts Latvijas radio 1. studijā, kas tiks pārraidīts daudzās pasaules valstīs Eiropā, un  noslēdzot 2014. gadu – muzikāli bagātā programma „RIGA JAZZ Ziemassvētkos”.

 

Svētdien, 30. novembrī, plkst. 17.00 Rīgas Kultūras centra „Iļģuciems” pagalmā aicinām pulcēties ģimenes ar bērniem, lai  piedalītos brīvdabas pasākumā „Rūķu gājiens”. Pasākuma dalībnieki kopā ar rūķiem varēs priecāties par jau paveiktajiem labajiem darbiem, radīt līksmību un prieku apkaimē un iedegt pašu skaistāko Iļģuciema egli. 

 

Pirmajā Adventes svētdienā, 30. novembrī, plkst. 17.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā sniegs koncertu, kurā piedalīsies solistes Sonora Vaice (soprāns) un Laura Grecka (mecosoprāns), un  Rīgas kamerkoris „Ave Sol”. Programmā ietverta Jura Karlsona,  J. S. Baha, V. A. Mocarta, E. Loida-Vēbera un A. Rīda mūzika, kā arī tradicionālas Ziemassvētku melodijas.

 

27. novembrī plkst. 15.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā tiks atklāta kultūras projekta ceļojošā izstāde „Augstvērtīga tulkotā un oriģinālliteratūra bibliotēkās”. Dalība Latvijas Nacionālās  bibliotēkas un Latvijas Bibliotekāru biedrības organizētājā kultūras projektu konkursā ir vainagojusies ar iespēju saņemt Valsts Kultūrkapitāla fonda finansējumu augstvērtīgu literāro darbu izdevumu iegādei. 

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
    
 
Pēdējo reizi atjaunota 26.novembrī, 2014, 21:07
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, Fakss: 67026847, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv