Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas dejotāji Eiropiādē

2014. gada 1. augusts

51. Eiropiādē Kelcē (Kielce, Polijā) piedalījās trīs Rīgas deju kolektīvi – vidējās paaudzes deju kolektīvi „Sen Līgo” (vadītāja Inga Meiere) un  „Rīdzenieks” (mākslinieciskais vadītājs Viesturs Virza), kā arī jauniešu deju kolektīvs „Dejotprieks” (vadītāja Sandra Keisele).

 

Sestdien, 2. augustā, Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” notiks visintriģējošākā festivāla programma un Rīga 2014 notikums – „Nakts meditācija”, kurā no plkst. 22.00 vakarā līdz  6.00 rītā uzstāsies izcilais britu čellists Metjū Bārlijs (Matthew BARLEY).

 

Trīs dienu garumā, no 15. līdz 17. augustam, "Rīgas svētku 2014" organizatori ielūdz ikvienu rīdzinieku un pilsētas viesi apmeklēt kādu no kultūras, mākslas un sporta notikumiem, kas kā krāsaina virtene vīsies cauri Rīgas centram un Vecrīgai līdz pat tālākām apkaimēm.

 

Nākamajā nedēļā - 5. augustā  plkst. 19.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" un 7. augustā plkst. 19.00 koncertzālē "Lielā Ģilde" uz atraktīviem koncertšoviem ar spilgtiem tērpiem, dziesmām, dejām un tautas mūzikas instrumentu spēli aicina Honkongas bērnu koris YIP. Ieeja koncertos bez maksas.

 

Rīgas svētku laikā, 16. augustā, Kronvalda parkā pie Kongresu nama norisināsies pašdarināto braucamrīku festivāls „Nissan Norde Cartoon rallijs”. Braucamrīku festivālu veidos vairākas daļas, proti, atklāšana, komandas prezentācija, veiklības brauciens – sacensības, dažādi konkursi, svinīgā uzvarētāju apbalvošana un parāde laukumā pie Kongresu nama.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina pieteikties pretendentus 21 sabiedriskās ēdināšanas un 10 konditorijas izstrādājumu un saldējuma tirdzniecības vietām „Rīgas svētku 2014” norises laikā 16. augustā un 5 sabiedriskās ēdināšanas un 10 konditorijas izstrādājumu un saldējuma tirdzniecības vietām 17. augustā.

 

Sākot jauno 2014./2015. gada koncertsezonu, televīzijas šovā „Koru kari” popularitāti iemantojušais Rīgas Zelta koris izsludina jaunu dziedātāju uzņemšanu visās balsu grupās, informē kora vadītājs Jānis Ķirsis. Tā notiks 8. un 9. augustā no plkst. 11.00 Pils ielā 13,  un uz to aicināti visi dziedātgribētāji.

 

Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem" 30. jūlijā plkst. 20.00 aicina uz programmu „Austrumu horizonts” Latvijas Nacionālās bibliotēkas Imanta Ziedoņa zālē, piedzīvojot Austrumu un Rietumu kultūru sastapšanos unikālā un pasaulē augstu novērtētā starpkultūru mūzikas ansambļa „Sarband” sniegumā. Notikumu papildinās dzejnieka Ulda Bērziņa lasījumi no Korāna latviešu valodā, sūfiju dzejas un paša radīti dzejoļi.

 

31. jūlijā plkst. 22.00 un plkst. 24.00 Esplanādē, Rīga  Eiropas  kultūras galvaspilsēta 2014 brīvdabas izrādēs  “Dāmu paradīze” stāstīs par modes jaunumiem laika posmā no 1920. līdz 1940. gadam. Šī jau būs trešā no desmit izrāžu cikla, kas veltīts Eiropas modes vēsturei. Ieeja ir bez maksas.

 

No 15. līdz 17. augustam Rīga savu 813. dzimšanas dienu svinēs atšķirīgāk, nekā ir pierasts – tā negaidīs dāvanas, bet pati apdāvinās viesus. Ap 100 svētkiem veltītos pasākumos trīs dienās vairāk nekā 5550 norišu dalībnieki gan pilsētas centrā, gan apkaimēs radīs emociju tiltusstarp svētku dalībniekiem un apmeklētājiem, mākslu, mūziku, teātri un kustību prieku visdažādākajās izpausmēs.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
    
 
Pēdējo reizi atjaunota 1.augustā, 2014, 15:44
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, Fakss: 67026847, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.kultura.riga.lv